Steam Awards 2020
Źródło: Steam

Valve ogłosiło nominacje do Steam Awards 2020. Za głosowanie dostaniemy nagrody

Artur ŁokietekArtur Łokietek
20 Grudnia 2020

Valve pokazało nominacje do Steam Awards 2020. Poznaliśmy pierwsze sześć kategorii, m.in. najlepszy styl wizualny i najlepsza fabuła. W kolejnych dniach możemy spodziewać się kolejnych nominacji. Za głosowanie dostaniemy nagrody.

 • Poznaliśmy nominacje w pierwszych sześciu kategoriach Steam Awards 2020
 • Wśród kategorii, które zaprezentowano znajduje się "najlepsza fabuła" czy "najlepszy styl wizualny"
 • Festiwal nagród ma ruszyć 22 grudnia

Steam Awards 2020 już niedługo i wszyscy użytkownicy platformy Valve będą mogli wyrazić wdzięczność dla gier, które najbardziej im się spodobały w określonych kategoriach. Nominacji do gry roku jeszcze jednak nie znamy.

Steam Awards 2020

Inicjatywa nagród Steam jest już w zasadzie tradycją. Co roku platforma urządza głosowanie wśród swojej społeczności, w którym wybierane są kolejne produkcje, które zachwyciły graczy w różnych kategoriach. To świetny sposób na docenienie także i mniejszych twórców lub tych, którzy ciągle wspierają swoje gry.

Samo głosowanie odbywać się będzie za pośrednictwem strony lub aplikacji Steam. To tam, zapewne na stronie głównej Sklepu Steam, wyświetli się duży baner promujący całą akcję. Klikając na niego, będziemy mogli oddać głosy w różnych kategoriach.

Co ciekawe, oddawanie głosów zostanie nam nagrodzone. Tak jak i co roku, za wybór gier w poszczególnych kategoriach możemy otrzymać kolekcjonerskie karty Steam. Sam plebiscyt wystartuje 22 grudnia, dlatego spodziewamy się ujawnienia kolejnych nominacji w ciągu tych dwóch dni.

Pierwsze nominacje

Jak na razie Valve nie zaprezentowało nam nagrody w kategorii "gra roku", jednak przedstawiono sześć pierwszych kategorii. Są to: "Najbardziej innowacyjna rozgrywka", "Najlepsza fabuła", "Najlepsza gra, w której jesteś do bani", "Najlepszy styl wizualny", "Najlepsza ścieżka dźwiękowa" i "Usiądź i zrelaksuj się".

Na ten moment wspomniane nominacje przedstawiają się następująco:

 • Najbardziej innowacyjna rozgrywka
  Death Stranding
  Control
  Superliminal
  Noita
  Teardown
 • Najlepsza fabuła
  Red Dead Redemption 2
  Detroit: Become Human
  Mafia: Definitive Edition
  Metro Exodus
  Horizon Zero Dawn: Complete Edition
 • Najlepsza gra, w której jesteś do bani
  Apex Legends
  Crusader Kings 3
  Ghostrunner
  FIFA 21
  GTFO
 • Najlepszy styl wizualny
  Ori and the Will of Wisps
  Battlefield 5
  There is no Game
  Marvel’s Avengers
  Black Mesa
 • Najlepsza ścieżka dźwiękowa
  Doom Eternal
  Halo: The Master Chief Collection
  Helltaker
  Persona 4 Golden
  Need for Speed: Heat
 • Usiądź i zrelaksuj się
  The Sims 4
  Microsoft Flight Simulator
  Satisfactory
  Untitled Goose Game
  Factorio

Na specjalnej stronie całego festiwalu możemy bliżej zapoznać się z nominowanymi pozycjami i dokładnie poznać, o co chodzi w każdej kategorii. Stronę Steam Awards 2020 znajdziecie pod tym linkiem.

Kiedy wyprzedaż?

Jeszcze nie ma oficjalnych informacji odnośnie startu zimowej wyprzedaży Steam, która zawsze towarzyszy festiwalowi nagród i pozwala na zgarnięcie nominowanych gier w całkiem niezłych cenach. Spodziewamy się jednak, że skoro początek głosowania zaplanowano na 22 grudnia, to właśnie wtedy ruszy wyprzedaż.

Warto jednak pamiętać, że poszukiwacze okazji powinni regularnie zaglądać na Steam, gdyż często zmieniane są oferty specjalne. Teraz, dla przykładu, wśród przecenionych gier znajdziemy takie perełki jak Gears 5, Dragon Age: Inqusition czy niedawno wydany Ghostrunner.

Następny artykuł