Rocket League Steam
Źródło: Steam

Rocket League: Gra przechodzi na model free-to-play, ale znika ze Steama

Artur ŁokietekArtur Łokietek
22 Lipca 2020

Rocket League to hitowa produkcja sportowo-wyścigowa. Jej twórcy dali się najwidoczniej skusić przez Epic Games, gdyż zdecydowali się na bardzo dziwny krok. Choć gra zniknie ze Steam, przejdzie jednocześnie na zupełnie darmowy model dystrybucyjny.

Rocket League zdobyła uznanie wielu graczy i krytyków, jednak tak dziwacznej decyzji deweloperów nikt się nie spodziewał.

Czy Epic Games Store zwycięża nad Steam?

Wielka wojna nadal trwa. Epic Games Store promuje swoją platformę mnóstwem darmówek zmienianych co tydzień (nawet takich hitów jak GTA V), wyprzedażami, kuponami i... inwestowaniem w twórców. W końcu wielu deweloperów zdecydowało się na porzucenie najpopularniejszej platformy cyfrowej dystrybucji od Valve, czyli Steama. Zamiast tego część gier wydawana jest wyłącznie na EGS. Choć takie decyzje niemal zawsze są kontrowersyjne, w tym przypadku mówimy o prawdziwie dyskusyjnej praktyce.

Darmowy multiplayer na konsolach Xbox? To tylko kwestia czasuDarmowy multiplayer na konsolach Xbox? To tylko kwestia czasuCzytaj dalej

Rocket League nie na Steam...

Tak, dobrze przeczytaliście - Psyonix, czyli twórcy wielokrotnie nagradzanej gry sportowo-wyścigowej Rocket League zdecydowali się na wycofanie swojej produkcji ze Steam. Najwidoczniej skusiła ich propozycja Epic Games. Decyzja wygląda na niezwykle kontrowersyjną i bardzo możliwe, że odbije się echem w branży growej - w końcu mało który twórca ucina dystrybucję swojego produktu na rzecz innego modelu. I to właśnie jeśli o sam model tu chodzi, Rocket League przejdzie jednocześnie na free-to-play.

Tajemnicze kręgi w zbożu pojawiły się w Polsce. W Nadarzycach lądowało UFO?Tajemnicze kręgi w zbożu pojawiły się w Polsce. W Nadarzycach lądowało UFO?Czytaj dalej

... ale przynajmniej za darmo!

Zgadujemy, że w najbliższych dniach sprzedaż Rocket League na Steam może potężnie skoczyć do góry. W końcu wielu entuzjastów platformy Valve od dawna twierdzi, że "w życiu nie kupi nic z EGS". Mimo to, dla wszystkich chętnych graczy (ale wyłącznie na PC), gra będzie darmowa od "tego lata". Zapewniono jednocześnie, że wspierany będzie pełen cross-play międzyplatformowy, także pomiędzy użytkownikami EGS i Steam.

Zobacz także:

  1. Sony postawiło wysepki z PlayStation 5. Niedługo mogą rozpocząć się pierwsze testy
  2. Prophecy: Skasowana gra od twórców Ghost of Tsushima. Przypomina trochę Assassin's Creed
  3. Sprawdziła konto bankowe i zamarła. Syn przepuścił całe jej życiowe oszczędności na streamerów Fortnite
  4. GOG GALAXY łączy się Epic Games Store. Wiemy na czym polegać będzie współpracaNastępny artykuł