Techgame.pl
Rocket League Steam

Steam

Rocket League: Gra przechodzi na model free-to-play, ale znika ze Steama

22 Lipca 2020

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

Rocket League to hitowa produkcja sportowo-wyścigowa. Jej twórcy dali się najwidoczniej skusić przez Epic Games, gdyż zdecydowali się na bardzo dziwny krok. Choć gra zniknie ze Steam, przejdzie jednocześnie na zupełnie darmowy model dystrybucyjny.

Rocket League zdobyła uznanie wielu graczy i krytyków, jednak tak dziwacznej decyzji deweloperów nikt się nie spodziewał. 

Czy Epic Games Store zwycięża nad Steam?

Wielka wojna nadal trwa. Epic Games Store promuje swoją platformę mnóstwem darmówek zmienianych co tydzień (nawet takich hitów jak GTA V), wyprzedażami, kuponami i... inwestowaniem w twórców. W końcu wielu deweloperów zdecydowało się na porzucenie najpopularniejszej platformy cyfrowej dystrybucji od Valve, czyli Steama. Zamiast tego część gier wydawana jest wyłącznie na EGS. Choć takie decyzje niemal zawsze są kontrowersyjne, w tym przypadku mówimy o prawdziwie dyskusyjnej praktyce. 

Rocket League nie na Steam...

Tak, dobrze przeczytaliście - Psyonix, czyli twórcy wielokrotnie nagradzanej gry sportowo-wyścigowej Rocket League zdecydowali się na wycofanie swojej produkcji ze Steam. Najwidoczniej skusiła ich propozycja Epic Games. Decyzja wygląda na niezwykle kontrowersyjną i bardzo możliwe, że odbije się echem w branży growej - w końcu mało który twórca ucina dystrybucję swojego produktu na rzecz innego modelu. I to właśnie jeśli o sam model tu chodzi, Rocket League przejdzie jednocześnie na free-to-play.

... ale przynajmniej za darmo!

Zgadujemy, że w najbliższych dniach sprzedaż Rocket League na Steam może potężnie skoczyć do góry. W końcu wielu entuzjastów platformy Valve od dawna twierdzi, że "w życiu nie kupi nic z EGS". Mimo to, dla wszystkich chętnych graczy (ale wyłącznie na PC), gra będzie darmowa od "tego lata". Zapewniono jednocześnie, że wspierany będzie pełen cross-play międzyplatformowy, także pomiędzy użytkownikami EGS i Steam.

Podobne artykuły

gamerka

Gry

Wynajmij dziewczynę do grania. Za pieniądze zagrasz z każdą dzięki specjalnemu serwisowi

Czytaj więcej >
Anthem

Gry

Bioware ma plany naprawienia Anthem. Szykuje się wielkie odświeżenie gry.

Czytaj więcej >
Death stranding plakat

Gry

Death Stranding zmierza na PC! Znamy datę premiery, cenę i dodatki pre-order

Czytaj więcej >
doom mod covid

Gry

Powstał mod do Dooma, w którym zarażamy demony koronawirusem

Czytaj więcej >
humble capcom mega bundle

Gry

Ruszył Humble Capcom MEGA Bundle! Za grosze możecie zdobyć świetne gry

Czytaj więcej >
meat mmo plakat

Gry

M.E.A.T: Raper Słoń tworzy grę MMO

Czytaj więcej >