Leżący na stole pad do XBOX One z podpiętym kabelkiem
Źródło: Unsplash

Wolisz grać na padzie czy myszce i klawiaturze? Użytkownicy Steam skłaniają się ku jednej opcji

Łukasz KopcińskiŁukasz Kopciński
22 Listopada 2020

Utarło się, że orężem konsolowca jest pad, a dla pecetowców nieodzowne są klawiatura i mysz. Możliwe jest jednak uzupełnianie się tych opcji. Najnowsze statystki od Valve udowadniają znaczny wzrost zainteresowania kontrolerami wśród użytkowników Steam.

Populacja użytkowników platformy Steam korzystających z kontrolerów w ostatnich latach podwoiła się. Gracze coraz chętniej sięgają po pady czy też flightsticki. Wśród tych pierwszych krzykiem mody zostały Dualshocki.

Studenci prześwietlili stary pergamin i natychmiast zamarli. Odkryli coś niewiarygodnegoStudenci prześwietlili stary pergamin i natychmiast zamarli. Odkryli coś niewiarygodnegoCzytaj dalej

Popularność kontrolerów na Steam rośnie

Steam oferuje tryb Big Picture, dedykowany graniu na dużych ekranach. Platforma odpalona w ten sposób nie różni się za bardzo od konsoli.

W momencie podpięcia kontrolera nie pozostaje więc nic innego, jak rozsiąść się wygodnie na kanapie. Platforma Valve próbowała zresztą dystrybucji urządzenia Steam Link, który wysyłał obraz na urządzenia przenośne lub telewizory. W sprzedaży znajdowały się też pady dedykowane Steamowi, których produkcja została zakończona.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Studenci prześwietlili stary pergamin i natychmiast zamarli. Odkryli coś niewiarygodnego
  2. Wypij go jeszcze przed śniadaniem. Od razu zauważysz duże zmiany w swoim ciele
  3. Sony podało oficjalną informację na temat PlayStation 5. Firma ogłosiła sukces, a gracze są wściekli

Steam szybko zareagował na debiut nowego ustrojstwa od Sony. Niedawno ogłoszono dostosowanie platformy do przyjęcia Dual Sense. Konfiguracji podlega dzięki temu oświetlenie, panel dotykowy żyroskop i wibracje.

Niestety wciąż niewyjaśniona pozostaje kwestia adaptacyjnych triggerów. Nie wiemy też, czy w przypadku zaimplementowania i tej funkcji, twórcy chętnie umieszczą ją w swoich tytułach.

Za przykład gier, w których gracze za niemal obligatoryjne uznają wykorzystanie padów, Steam podaje produkcje o tematyce deskorolkowej. W ich przypadku aż 90 (!) procent graczy skłania się ku użyciu takich kontrolerów.

Sony podało oficjalną informację na temat PlayStation 5. Firma ogłosiła sukces, a gracze są wściekliSony podało oficjalną informację na temat PlayStation 5. Firma ogłosiła sukces, a gracze są wściekliCzytaj dalej

Do najpopularniejszych produkcji z tej niszy należą Session i Skater XL. Pierwszy wspiera obsługę kontrolerów w pełni, a drugi częściowo.

Niepełne wykorzystanie oznacza, iż interfejs nie został przystosowany w całości i może być konieczne sięgnięcie po klawiaturę i mysz. Sama rozgrywka powinna być jednak możliwa na padzie.

Kontrolery to jednak nie tylko pady. Typów tych, które są zintegrowane ze Steamem można naliczyć ponad dwie setki! Pośród szerokiego wachlarza są jeszcze joysticki, kierownice, a nawet maty do tańca.

Na jego dom spadł meteoryt. Dziś jest milionerem, niezwykła historiaNa jego dom spadł meteoryt. Dziś jest milionerem, niezwykła historiaCzytaj dalej

To jak, klawiatura i mysz czy pad?

Pytanie jak Wy podchodzicie do kwestii sterowania podczas rozgrywki? Dostosowujecie się zależnie od rodzaju gry, czy jesteście raczej zagorzałymi wyznawcami jedynego właściwego sposobu?

Wydaje się, że na przykład w przypadku FPS-ów przewagę ma mysz, ale są przecież osoby, którym komfortowo celuje się na padzie. Z kolei platformówki i sportowe produkcje raczej gwarantują najlepsze doświadczenia za sprawą padów, ale czy rzeczywiście dla każdego?

ZOBACZ TAKŻE W NASZYM SERWISIE:

  1. Objawy zakwaszenia organizmu. Lepiej ich nie lekceważyć, gdyż może prowadzić do bardzo groźnych powikłań
  2. Siostra Anastazja podzieliła się przepisem na cudowne ciasto "Marysieńka". Wygląda jak milion dolarów, a smakuje wręcz niebiańsko
  3. Wielki powrót kultowej gry. DSJ 2 do pobrania na telefony, jest ważny szczegół
  4. Sony podało oficjalną informację na temat PlayStation 5. Firma ogłosiła sukces, a gracze są wściekli
  5. Windows obchodzi dziś niezwykłe święto. Pamiętacie wszystkie wersje kultowego systemu?
  6. Do sieci wyciekło wstrząsające nagranie starcia kobiety z policją. Nie mogli zapanować nad psem, stało się najgorsze
  7. Grażyna Szapołowska pokazała swoją wnuczkę. Niezwykłe zdjęcie kobiet na okładce magazynu

Następny artykuł