Techgame.pl
lost oasis trailer

Steam - wideo

Last Oasis: Polskie MMO zadebiutowało we wczesnym dostępie na Steam

27 Marca 2020

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

Gra MMO autorstwa wrocławskiego studia Donkey Crew zadebiutowała właśnie w Early Access na Steam. To połączenie survivalu i MMO wyróżnia się na tle konkurencji wielkimi machinami kroczącymi i ciekawym tłem fabularnym. Grę można sprawdzić już teraz.

W zalewie generycznych gier MMO łatwo zgubić z celownika Lost Oasis. To polska gra, która do zaoferowania ma bardzo konkretne podejście do rozgrywki. We wczesnym dostępie można ją nabyć na platformie Steam.

Polskie MMO na Steam

Ah, jak my kochamy śledzić losy naszej rodzimej branży gamingowej. CD Projekt RED wyskakując z Wiedźminem rozpoczął tak naprawdę zalew gier polskiej produkcji. Studia takie jak Techland czy CI Games zaczęły poważnie debiutować na innych rynkach, ale także niezależni deweloperzy poszli w ich ślady. Jednym z takich studiów jest wrocławski Donkey Crew, którego debiutanckie dzieło to MMO mierzące naprawdę wysoko. Choć studio jest młode, to ich aspiracje są niezwykle ambitne - w końcu w ostatnich latach mieliśmy istny zalew gier pokroju Rusta. Takie survivale przeżyły już tak naprawdę okres świetności i gracze zaczynają być nimi zmęczeni. Z tego względu Lost Oasis łączy charakterystykę gatunku survival z wieloma rozwiązaniami cechującymi dobre MMO. To wszystko w autorskim uniwersum. 

Lost Oasis 

Lost Oasis to gra określana mianem nomadowego MMO. Zarys historii bazuje na tym, że Ziemia przestała się kręcić wokół własnej osi, więc dzień trwa tyle, co pełny obieg wokół Słońca. Z tego względu powierzchnia planety zamieniła się w Mad Maxowe pustkowia, a upały dają się we znaki pozostałym przy życiu ludziom do tego stopnia, że prowadzą oni koczowniczy tryb życia i szukają zapasów, aby przetrwać. Pomagają im w tym wybudowane własnoręcznie ogormne maszyny kroczące, na których możemy ustawić własny dom i w ten sposó podróżować. Deweloperzy zawarli w grze cały ekosystem, więc naprzeciwko nam staną nie tylko inni gracze, ale też choćby gigantyczne czerwie rodem z Diuny. Sama rozgrywka bazuje na poszukiwaniu surowców, budowie różnych budowli, walce (także na maszynach kroczących!) i eksploracji, choć zawarto również handel między graczami czy możliwość stworzenia klanu. Produkcja jest dostępna na Steam we wczesnym dostępie w promocyjnej na ten moment cenie niecałych 90 złotych. Grę możecie sprawdzić pod tym linkiem.

Podobne artykuły

gamerka

Gry

Wynajmij dziewczynę do grania. Za pieniądze zagrasz z każdą dzięki specjalnemu serwisowi

Czytaj więcej >
Anthem

Gry

Bioware ma plany naprawienia Anthem. Szykuje się wielkie odświeżenie gry.

Czytaj więcej >
Death stranding plakat

Gry

Death Stranding zmierza na PC! Znamy datę premiery, cenę i dodatki pre-order

Czytaj więcej >
doom mod covid

Gry

Powstał mod do Dooma, w którym zarażamy demony koronawirusem

Czytaj więcej >
humble capcom mega bundle

Gry

Ruszył Humble Capcom MEGA Bundle! Za grosze możecie zdobyć świetne gry

Czytaj więcej >
meat mmo plakat

Gry

M.E.A.T: Raper Słoń tworzy grę MMO

Czytaj więcej >