Suicide Squad gra
Źródło: Rocksteady Studios/Twitter

Twórcy Batman: Arkham zapowiadają nową grę. Zapolujemy na superbohaterów

Artur ŁokietekArtur Łokietek
8 Sierpnia 2020

Rocksteady nie próżnowało przez ostatnie lata. Od czasu wydania Batman: Arkham Knight nie dostaliśmy żadnej wzmianki na temat nadchodzących produkcji od tego studia. Teraz z całą pewnością możemy potwierdzić - nadchodzi "growe" Suicide Squad.

Rocksteady to bodaj jedni z najbardziej cenionych aktualnie deweloperów na świecie. Trzeba im jednak przyznać, że trzymli nas w niepewności przez długi czas.

Seria Batman: Arkham

Rocksteady Studios pod zwierzchnictwem Eidos i Warner Bros (i ze wsparciem DC) od wielu lat zajmowało się "growymi" wersjami przygód Mrocznego Rycerza i całej ferajny z uniwersum DC Comics. Przy okazji premiery pierwszej produkcji z Batmanem, czyli Batman: Arkham Asylum szybko okazało się, że wcześniej nie powstała nigdy gra, która byłaby lepszą "egranizacją" komiksu. Batman: Arkham Asylum wyróżniał się różnorodnym podejściem do gameplayu, ciekawą historią, fenomenalnym klimatem (być może sam nawet lekko bałem się niektóych misji) i ogólnie świetnym wykonaniem. Nic dziwnego, że po tak wielkim sukcesie, studio dostało zielone światło na kontynuację przygód Mrocznego Rycerza. Po kolejnych dwóch częściach (i jeden od innego studia) jedyne, co dostawaliśmy, to plotki...

Nowa gra Rocksteady - Batman? Superman? Żółwie Ninja?

Do tej pory plotek dotyczących tego, jakich bohaterów weźmie na warsztat Rocksteady było mnóstwo. Wszystko oczywiście całkiem naturalnie rozpoczęło się od Batmana - studio zawdzięcza temu herosi cały sukces, więc logicznym byłoby kontynuowanie historii nawet, gdy ta się skończyła, prawda? Po jakimś czasie okazało się, że nie do końca, bo nowa gra o Batmanie w istocie nadchodzi, ale odpowiadać za nią będzie WB Games Montreal, czyli twócy pobocznej części Batman: Arkham Origins. Wiemy na pewno, że nowa produkcja najpewniej nazywać się będzie Batman: Gotham Knights i opowiadać będzie o całej "nietoperzej rodzince" która ma walczyć z Trybunałem Sów. Zgadujemy, że zarówno ta produkcja po raz pierwszy zostanie pokazana światu na nadchodzącym DC FanDome, czyli 24-godzinnym wydarzeniu dla fanów uniwersum DC. Impreza rozpoczyna się już 22 sierpnia. Także wtedy zobaczyć mamy nową produkcję od Rocksteady - Suicide Squad.

Suicide Squad nową grą od Rocksteady

Rocksteady, gdy okazało się, że nie pracuje nad nowym Batmanem, było podejrzewane o grę z Supermanem, Ligą Sprawiedliwości, Suicide Squad, a nawet... Żółwiami Ninja. Teraz na pewno wiemy, że co najmniej jedno z podejrzeń jest prawdziwe i deweloperzy w istocie dłubią nad grową wersją klasycznych komiksów (i nieco mniej klasycznego filmu). Co ciekawe, studio zapowiada swoją grę umieszczając logo w kształcie celownika na głowie Supermana z dopiskiem "Target Locked" co niejako potwierdza wcześniejsze doniesienia o "Suicide Squad kills Justice League", czyli walce SS z Ligą Sprawiedliwości. Jeżeli faktycznie jako złczyńcy będziemy mogli zapolować na Supermana czy Batmana, gra może okazać się hitem. Problem tu jest jednak jeden i już nastawił część internautów negatywnie - produkcja zapowiadana jest jako gra-usługa z silnym akcentem na kooperację. Liczymy jednak, że nie wyjdzie z tego kolejna wariacja "Destiny", a faktycznie możemy dostać ciekawą historię. Tak jak wcześniej wspomniałem - więcej informacji poznamy na DC FanDome, jednak sam nie liczyłbym na specjalnie dużo info, a bardziej krótki trailer.

Następny artykuł