Techgame.pl
Shodan System Shock

materiały prasowe

Remake System Shock dostał nowe gameplaye. Legendarna produkcja wygląda fantastycznie

8 Września 2020

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

Wciąż oczekujemy wieści o nowym System Shock'u, ale premiera remake'u "jedynki" zbliża się nieubłaganie. Na najnowszych gameplayach twórcy opowiadają o cyberprzestrzeni i rozczłonkowywaniu wrogów. Kiedy premiera?

System Shock to pozycja już tak na wskroś legendarna, że... niewielu o niej pamięta. A jeszcze mniej osób w ogóle kojarzy, że doczekać się mamy remak'u pierwszej części i pełnoprawnej "trójki".

System Shock - immersive sim na nowym poziomie

W czasach, gdy triumfy święcił pierwszy Doom, a na nasze komputery trafić miał definiujący branże The Elder Scrolls: Arena, pojawiła się również inna gra, która odznaczyła się wybitnym jak na tamte czasy gameplayem. Choć System Shock okazał się jedną z najważniejszych gier w historii, został niejako zabity przez marketing, a także fakt, że część graczy nie była gotowa na produkcję, która wyprzedza swoje czasy. Gra reklamowana była jako konkurencja Dooma, choć w rzeczywistości nie miała wiele z nim wspólnego. System Shock to immersive sim, w którym wcielaliśmy się w hakera, który obudził się na stacji kosmicznej po operacji wszczepienia neuroimplantu. Okazało się, że cały obiekt opanowany jest przez zbuntowaną sztuczną inteligencję o nazwie Shodan, a my musimy położyć kres tej rewolucji. W '94 roku połączenie FPSa, RPG, gry logicznej i przygodówki nie było czymś zwyczajnym, a produkcja pozwalała na wiele rzeczy, które okazały się niejako "prorocze" dla branży i gameplayu przyszłych hitów. 

System Shock nie zostałl zapomniany

I choć na premierę SS zdobył miażdżąco świetne opinie recenzentów, jego sprzedaż była co najwyżej w porządku. Gracze nie byli na to wszystko gotowi, ale w świadomości wielu gra i tak została jedną z najważniejszych w historii. Po wielu latach doczekaliśmy się - regularnie zdobywamy nowe informacje o powstających od niepamiętnie długiego czasu remak'u pierwszej części i pełnoprawnej "trójce". Problem w tym, że z System Shock 3 dzieje się nienajlepiej. Gra trafiła do chińskiego giganta Tencent, który zająć się miał jej przyszłością. Prawa do IP na szczęście pozostały w studiu Nightdive, które jedynie licencjonuje je OtherSide pracującym aktualnie nad produkcją. Liczymy, że zastrzyk gotówki od Tencenta pomoże w pracach, a legenda branży Warren Spector doprowadzi ikoniczną grę do końca. W międzyczasie jednak...

Nieługo wyjdzie remake System Shock

W międzyczasie NIghtdive pracuje nad pełnoprawnym remakiem pierwszego System Shocka, oryginalnie wydanego w 1994 roku. Wszystko zwiastuje, że gra w końcu ujrzy światło dzienne, o ile się nic w tej kwestii nie zmieniło, to nawet jeszcze w tym roku. Choć produkcja graficznie wygląda fantastycznie i zdaje się zachowywać ideę oryginału, mogą nieco niepokoić "bryłowate" i surowe wnętrza stacji kosmicznej. Mimo to, są inne elementy prezentujące sie zacnie, choćby... rozczłonkowywanie wrogów. To zobaczyć możemy na najnowszym gameplayu w którym twórcy omawiają tę mechanikę rozgrywki. Oprócz tego dostaliśmy również wgląd w cyberprzestrzeń, która wygląda jak żywcem odświeżona z oryginału. Pamiętajcie, że na Steam i GOG znaleźć możecie wciąż dostępne do pobrania demo!

Podobne artykuły

gamerka

Gry

Wynajmij dziewczynę do grania. Za pieniądze zagrasz z każdą dzięki specjalnemu serwisowi

Czytaj więcej >
Anthem

Gry

Bioware ma plany naprawienia Anthem. Szykuje się wielkie odświeżenie gry.

Czytaj więcej >
Death stranding plakat

Gry

Death Stranding zmierza na PC! Znamy datę premiery, cenę i dodatki pre-order

Czytaj więcej >
doom mod covid

Gry

Powstał mod do Dooma, w którym zarażamy demony koronawirusem

Czytaj więcej >
humble capcom mega bundle

Gry

Ruszył Humble Capcom MEGA Bundle! Za grosze możecie zdobyć świetne gry

Czytaj więcej >
meat mmo plakat

Gry

M.E.A.T: Raper Słoń tworzy grę MMO

Czytaj więcej >