Techgame.pl
System Shock 3 Shodan

materiały prasowe

System Shock 3 ma kolejne problemy

25 Lutego 2020

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

Legendarna seria System Shock miała doczekać się godnej kontynuacji, jednak problemy wokół gry narastają. Tym razem ze studia odeszło wielu kluczowych pracowników. Mimo wszystko OtherSide Entertainment jest zdeterminowane, aby grę wydać.

W 1994 roku miała miejsce premiera pierwszej części gry System Shock, która zasłynęła dowolnością w wykonywaniu zadań i cudownym klimatem kosmicznej stacji zawładniętej przez oszalałą sztuczną inteligencję. Po wydaniu równie świetnej drugiej części, gracze nie mogli doczekać się "trójki". W końcu w 2015 roku System Shock 3 został finalnie zapowiedziany. Niestety, od samego początku produkcję trapią problemy.

Po pierwszych zapowiedziach o grze zrobiło się bardzo cicho i wiele osób przeczuwało, że w studiu nie dzieje się najlepiej. Tak faktycznie było, gdyż po bankructwie Starbreeze, gra straciła wydawcę. Deweloper zapewniał jednak, że produkcja idzie w dobrym kierunku. Wychodzi na to, że już tak nie jest, gdyż ze studia odeszło wielu pracowników (wśród nich kilka kluczowych postaci), m. in.: reżyser i scenarzysta, senior developer czy główny programista. Sytuacja w studiu wydaje się być zdecydowanie nieciekawa, jednak serwis Kotaku powołując się na swoje źródła zapewnia, że OtherSide bardzo chce wydać grę, a wśród osób zaagnażownych w prace jest Warren Spector, czyli legendarny twórca pierwszej części. Póki co pozostaje nam liczyć na to, że produkcja zostanie sfinalizowana, a premiera nastąpi wkrótce.

Podobne artykuły

gamerka

Gry

Wynajmij dziewczynę do grania. Za pieniądze zagrasz z każdą dzięki specjalnemu serwisowi

Czytaj więcej >
Anthem

Gry

Bioware ma plany naprawienia Anthem. Szykuje się wielkie odświeżenie gry.

Czytaj więcej >
Death stranding plakat

Gry

Death Stranding zmierza na PC! Znamy datę premiery, cenę i dodatki pre-order

Czytaj więcej >
doom mod covid

Gry

Powstał mod do Dooma, w którym zarażamy demony koronawirusem

Czytaj więcej >
humble capcom mega bundle

Gry

Ruszył Humble Capcom MEGA Bundle! Za grosze możecie zdobyć świetne gry

Czytaj więcej >
meat mmo plakat

Gry

M.E.A.T: Raper Słoń tworzy grę MMO

Czytaj więcej >