Techgame.pl
Wizualizacja lotu podniebną taksówką od VoloCopter.

Materiały prasowe

Wiemy, ile będziemy musieli zapłacić za lot podniebną taksówką. VoloCopter nie na każdą kieszeń

18 Września 2020

Autor tekstu:

Stanisław Janowski

Udostępnij:

Podniebny transport publiczny to nieodłączny element futurystycznych wizji przyszłości. Dzięki niezwykłemu rozwojowi technologicznemu już niedługo wizje te staną się rzeczywistością. Cenowo mogą jednak okazać się nie dla każdego.

Właśnie ruszyła rezerwacja na pierwsze komercyjne loty podniebną taksówką wyprodukowaną przez niemiecką firmę Volocopter. Niestety za pierwsze loty taksówką VoloCity przyjdzie nam słono zapłacić.

Lot podniebną taksówką dopiero za trzy lata

Pomimo tego, że pierwsze loty niemiecką taksówką od startupu VoloCopter zaplanowane zostały dopiero na 2023 rok, to firma właśnie uruchomiła system przedsprzedaży, dzięki której już teraz możemy zarezerwować sobie taką możliwość. Pierwsze loty nie będą jednak tanią inwestycją. Cena VoloCity ustalona została na 300 euro (a więc około 1300 złotych). W celu potwierdzenia rezerwacji należy od razu wpłacić 10% kwoty. Twórcy latającej taksówki podkreślają, że chociaż jeszcze nie uzyskali wszelkich homologacji i zezwoleń, to stworzyli szczegółowy harmonogram, który zakłada, że loty ich pojazdem będą możliwe w przeciągu najbliższych 2-3 lat.

1300 złotych za 15 minut lotu

Firma VoloCopter poinformowała, że w cenie biletu znajduje się 15 minutowy lot, który zostanie zaplanowany w przeciągu 12 miesięcy od komercyjnej premiery VoloCity. Ponadto, osoby, które zdecydują się na lot dostaną również nagranie z tej futurystycznej wycieczki oraz oficjalny certyfikat. Taksówka od niemieckiego startupu będzie w stanie transportować jednocześnie do dwóch osób wraz z bagażem podręcznym. Pojazd jest w stanie rozpędzić się do prędkości 110 kilometrów na godzinę.

Podniebne taksówki czeka jeszcze długa droga

Zanim jednak na pokład pierwszych latających taksówek wsiądą pasażerowie, będzie trzeba stworzyć całą infrastrukturę związaną z ruchem tego typu pojazdów. Kraje, w których będą one działały muszą stworzyć nowe przepisy związane z ruchem powietrznym oraz nowe zasady związane z przepisami lotniczymi. Na całym świecie istnieje kilka różnych firm zajmujących się stworzeniem podniebnej taksówki. W ostatnim czasie najgłośniej było, o japońskim startupie, który stworzył latający samochód i przeprowadził pierwsze testy z żywym pilotem. Podniebne taksówki opracowywane są również w Nowej Zelandii i Chinach, gdzie projekt takiego drona wykorzystywany będzie również do gaszenia pożarów na dużych wysokościach (o czym pisaliśmy parę tygodniu temu).

Podobne artykuły

Elon Musk z profilu

Technologie

Elon Musk dostał pytanie, które zupełnie wybiło go z równowagi. Rozbrajająca reakcja miliardera

Czytaj więcej >
Samoloty zeroemisyjne od Airbusa - wizualizacja

Technologie

Airbus zaprezentował swoje samoloty przyszłości. Ta technologia zmieni lotnictwo

Czytaj więcej >
szczeniak

Technologie

Tańczący szczeniak-robot podbija internet. Niezwykłe dzieło, aż ciężko się nie uśmiechnąć

Czytaj więcej >
Elon Musk w trakcie wywiadu na konferencji.

Technologie

Elon Musk zapowiedział, kiedy rozpocznie kolonizować Marsa. Data zaskakuje

Czytaj więcej >
PlayStation 2 w dwóch wersjach

Technologie

PlayStation 5 może niebawem wrócić na półki sklepowe. Zapowiadana jest kolejna dostawa

Czytaj więcej >
Xbox Series X i S

Technologie

Nowe informacje o ulepszeniach dla Xbox series X i S. Znamy szczegóły

Czytaj więcej >