Nadajnik sieci 5G
Źródło: Pixabay

Wpływ 5G na zdrowie człowieka - najnowszy raport nie pozostawia wątpliwości

Albert DługoszewskiAlbert Długoszewski
29 Czerwca 2020

Dyskusja na temat sieci 5G nie ustaje. Zwolennicy teorii spiskowych ciągle nie są przekonani o tym, że technologia ta nie jest szkodliwa. Naukowcy z całego świata co i raz publikują nowe badania mówiące o tym, że sieć 5G nie ma szkodliwego wpływu na stan zdrowia ludzi.

Australijscy naukowcy postanowili wziąć sprawy w swoje ręce i zbadać technologię 5G. Swoją ostatnią publikacją próbują udowodnić wszystkim niewierzącym, że sieć nie jest w żaden sposób szkodliwa dla ludzi.

5G nie jest szkodliwe

Wyniki badań są dobitne i nie pozostawiają żadnych wątpliwości. Sieć 5G nie ma szkodliwego wpływu na zdrowie i życie ludzi. Niestety grono ludzi uważających zupełnie inaczej jest bardzo duże. Szczególnie w internecie na każdym kroku możemy natknąć się na fanów teorii spiskowych związanych z technologią 5G. Nowy standard jest już dostępny u każdego polskiego operatora GSM. Wywołuje on ogromne emocje. W niektórych europejskich krajach ludzie są tak bardzo zaniepokojeni 5G, że podjęli próby palenia masztów transmisyjnych. Naukowcy z Australii postanowili walczyć z dezinformacją.

5G nie zagraża zdrowiu i życiu

Badacze z australijskiej komisji Australia Communications and Media Authority (ACMA) sprawdzili czy tamtejsze nadajniki 5G i LTE radzą sobie z przestrzeganiem surowych norm. Normy te w porównaniu do Unii Europejskiej są bardziej restrykcyjne. Wyniki badań nie pozostawiają żadnych wątpliwości. ACMA sprawdziła 59 nadajników w całym kraju. Najwyższy poziom promieniowania wyniósł jedynie 0,737 procent australijskiej normy. Bardzo ważne testy zostały przeprowadzone w średnio 6-minutowych okresach przy pomocy czujnika umieszczonego 1,5 metra od nadajnika w publicznie dostępnych lokacjach w całej Australii. Naukowcy przeprowadzili testy częstotliwości z zakresu od 400 MHz do 6GHz. Tym samym są to kolejne badania, które dobitnie pokazują fakt, że sieć 5G nie jest w żaden sposób szkodliwa dla ludzkiego zdrowia i życia.

Następny artykuł