Techgame.pl
Nadajnik sieci 5G

Pixabay

Wpływ 5G na zdrowie człowieka - najnowszy raport nie pozostawia wątpliwości

29 Czerwca 2020

Autor tekstu:

Albert Długoszewski

Udostępnij:

Dyskusja na temat sieci 5G nie ustaje. Zwolennicy teorii spiskowych ciągle nie są przekonani o tym, że technologia ta nie jest szkodliwa. Naukowcy z całego świata co i raz publikują nowe badania mówiące o tym, że sieć 5G nie ma szkodliwego wpływu n

Australijscy naukowcy postanowili wziąć sprawy w swoje ręce i zbadać technologię 5G. Swoją ostatnią publikacją próbują udowodnić wszystkim niewierzącym, że sieć nie jest w żaden sposób szkodliwa dla ludzi.

5G nie jest szkodliwe

Wyniki badań są dobitne i nie pozostawiają żadnych wątpliwości. Sieć 5G nie ma szkodliwego wpływu na zdrowie i życie ludzi. Niestety grono ludzi uważających zupełnie inaczej jest bardzo duże. Szczególnie w internecie na każdym kroku możemy natknąć się na fanów teorii spiskowych związanych z technologią 5G. Nowy standard jest już dostępny u każdego polskiego operatora GSM. Wywołuje on ogromne emocje. W niektórych europejskich krajach ludzie są tak bardzo zaniepokojeni 5G, że podjęli próby palenia masztów transmisyjnych. Naukowcy z Australii postanowili walczyć z dezinformacją. 

5G nie zagraża zdrowiu i życiu

Badacze z australijskiej komisji Australia Communications and Media Authority (ACMA) sprawdzili czy tamtejsze nadajniki 5G i LTE radzą sobie z przestrzeganiem surowych norm. Normy te w porównaniu do Unii Europejskiej są bardziej restrykcyjne. Wyniki badań nie pozostawiają żadnych wątpliwości. ACMA sprawdziła 59 nadajników w całym kraju. Najwyższy poziom promieniowania wyniósł jedynie 0,737 procent australijskiej normy. Bardzo ważne testy zostały przeprowadzone w średnio 6-minutowych okresach przy pomocy czujnika umieszczonego 1,5 metra od nadajnika w publicznie dostępnych lokacjach w całej Australii. Naukowcy przeprowadzili testy częstotliwości z zakresu od 400 MHz do 6GHz. Tym samym są to kolejne badania, które dobitnie pokazują fakt, że sieć 5G nie jest w żaden sposób szkodliwa dla ludzkiego zdrowia i życia.

Podobne artykuły

Astronauci na ISS

Technologie

Załoga misji Crew-1 powróciła na Ziemię. Wielki sukces SpaceX i NASA

Czytaj więcej >
London City Airport

Technologie

London City Airport wprowadza rewolucyjną technologię. Pierwsze duże lotnisko z cyfrową wieżą kontroli

Czytaj więcej >
Smartfon Cat S42 H+

Technologie

Idealne w czasie pandemii. Antybakteryjne smartfony już w sklepach

Czytaj więcej >
Smart

Technologie

Bielizna monitorująca nasz organizm. Inteligentne majtki wchodzą na rynek

Czytaj więcej >
Oculus Quest 2

Technologie

Gogle Oculus Quest 2 bez obowiązkowej integracji z Facebookiem. Prywatność jednak kosztuje

Czytaj więcej >
Mars

Technologie

Znamy datę lądowania nowego łazika na Marsie. Chiny idą jak burza

Czytaj więcej >