Nokia 6300 i 8000
Źródło: HMD Global - materiały prasowe

Poznaliśmy cenę nowych wersji legendarnych telefonów od Nokii. Alternatywa dla smartfona za rozsądne pieniądze

Stanisław JanowskiStanisław Janowski
13 Listopada 2020

Nokia powraca w nietypowym stylu. Niegdyś gigant telefoniczny, po nieudanym mariażu z Microsoftem i słabej serii smartfonów z serii Lumia, zniknął na kilka lat z rynku smartfonów. Fiński producent jednak się nie poddał i powraca z bardzo ciekawym projektem odświeżającym najbardziej legendarne modele marki.

O planach wprowadzenia telefonów komórkowych nawiązujących do najbardziej legendarnych modeli od Nokii pisaliśmy już kilka dni temu. Teraz fiński gigant uchylił rąbka tajemnicy, wiemy między innymi w jakiej cenie w Polsce będą dostępne modele 6300 i 8000. Warto jednak pamiętać, że nie będzie to “smartfon” dla każdego.

Uszkodzony podczas tsunami reaktor atomowy wraca do pracy. Kontrowersyjna decyzjaUszkodzony podczas tsunami reaktor atomowy wraca do pracy. Kontrowersyjna decyzjaCzytaj dalej

Alternatywa dla smartfonów

Nokia 6300 i 8000 to modele, które są niejakim hołdem dla starszych telefonów fińskiego producenta, które były niezwykle popularne jeszcze przed erą smartfonów. Teraz Nokia postanowiła wznowić ich produkcję w odświeżonej wersji. Nowe “smartfony” nie będą jednak dla każdego. Próżno szukać w nich najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych, gigabajtów pamięci RAM czy zaawansowanych aparatów fotograficznych.

Nowe modele telefonów od Nokii będą ciekawą alternatywą dla osób, które niekoniecznie lubią korzystać z klasycznych smartfonów z dotykowym ekranem, które z roku na rok stają się większe i droższe. Ze względu na swoją cenę, mogą również działać jako telefony zapasowe w razie serwisowania lub zniszczenia telefonu, z którego korzystamy na co dzień.

DZISIAJ GRZEJE:

1. Podwyżki cen prądu coraz bliżej? Rząd od stycznia wprowadzi dodatkową opłatę

2. Awaria w elektrowni atomowej na Białorusi. Litwini masowo kupują jod, czy grozi nam drugi Czarnobyl?

Gigant społecznościowy poszedł na wojnę z Januszem Korwin-Mikke. Decyzja, której nikt się nie spodziewałGigant społecznościowy poszedł na wojnę z Januszem Korwin-Mikke. Decyzja, której nikt się nie spodziewałCzytaj dalej

Stare telefony z nowymi funkcjami

Chociaż na pierwszy rzut oka model 6300 i 8000 wyglądają jak swoje odpowiedniki sprzed lat, to zostały również wyposażone w narzędzia, które są kojarzone z nowoczesnymi smartfonami. Obydwa modele obsługują technologię 4G/LTE, mają dostęp do Asystenta Google, działają na wariacji systemu Android o nazwie KaiOS.

Za ich produkcję odpowiada HMD Global. Zarówno Nokia 6300 4G, jak i 8000 4G będą dostępne w polskich sklepach. Ich ceny wydają się największą zaletą urządzeń. Będą one kosztowały bowiem kolejno 299 i 399 złotych. W czasach, w których nawet za smartfony ze średniej półki trzeba zapłacić około 1500 zł, modele od Nokii, które będą wspierać działanie najpopularniejszych aplikacji mobilnych to naprawdę ciekawa alternatywa.

Kierowcy się doczekali. Na tę zmianę czekali wszyscy, Ministerstwo Cyfryzacji wyjaśniaKierowcy się doczekali. Na tę zmianę czekali wszyscy, Ministerstwo Cyfryzacji wyjaśniaCzytaj dalej

Specyfikacja techniczna

Nowe-stare telefony od HMD Global będą mocno odstawać osiągami od tradycyjnych smartfonów, nie oznacza to, że będą jednak niesamowicie wolne. Zarówno 6300 4G, jak i 8000 4G zostały wyposażone w procesor Qualcomm Snapdragon 210. Za w miarę płynną pracę systemu odpowiadać będzie 512 MB pamięci RAM, a użytkownik będzie miał do swojej dyspozycji 4GB przestrzeni dyskowej z możliwością rozszerzenia za pomocą kart microSD. Opróćz tego telefony będą obsługiwać technologię Bluetooth 4.1, hotspot Wi-Fi, a samo urządzenie będze zasilanie baterią o pojemności 1500 mAh.

Jeżeli chodzi o aspekty zewnętrzne, to tańszy model, a więc 6300 4G będzie wyposażony w ekran o przekątnej 2,4 cala i rozdzielczości QVGA oraz aparat o matrycy VGA. Nie będzie to więc urządzenie dla maniaków fotografii. Nokia 8000 4G wyposażona zostanie w większy wyświetlacz o rozdzielczości 2,8 cala oraz rozdzielczości 320x240 pikseli i lepszy aparat o rozdzielczości 2 Mpix.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kiedy uczniowie wrócą do szkoły? Jest zapowiedź Ministra Edukacji, padł konkretny termin i warunki
  2. Magda Gessler do buraków dodała śledzie i powstała cudowna sałatka lwowska. Domownicy oniemieją po pierwszym kęsie
  3. Gigant społecznościowy poszedł na wojnę z Januszem Korwin-Mikke. Decyzja, której nikt się nie spodziewał
  4. Uszkodzony podczas tsunami reaktor atomowy wraca do pracy. Kontrowersyjna decyzja
  5. Kierowcy się doczekali. Na tę zmianę czekali wszyscy, Ministerstwo Cyfryzacji wyjaśnia
  6. Kot wrócił do domu z kartką przypiętą do obróżki. Właściciel zdębiał, gdy ją przeczytał
  7. 5-latki poprosiły premiera, aby pozwolił Świętemu Mikołajowi roznosić prezenty podczas lockdownu. Otrzymały rozbrajającą odpowiedź

Następny artykuł