Techgame.pl
Screen z gry Red Dead Redemtion 2.

flickr

Producent Red Dead Redemtion 2 założył nowe studio. W planach ogromna gra w klimacie cyberpunka

4 Lipca 2020

Autor tekstu:

Stanisław Janowski

Udostępnij:

W szeregach giganta branży gier, firmy Rockstar, doszło do sporych roszad, w wyniku których zespół opuścił między innymi Steve Martin. W przyrodzie i branży nic nie ginie więc pracownik znalazł już angaż w nowo założonym studiu LightSpeed LA

LightSpeed LA jest nowym studiem stworzonym przez Tencent. Ich zadaniem będzie stworzenie ogromnej gry na konsole nowej generacji, a więc PlayStation 5 oraz Xbox Series X.

Chińczycy wydają miliony na gry

Chiński producent Tencent zaczyna powoli opanowywać rynek gier komputerowych. Zainwestowali już między innymi w Yager Development (Spec Ops: The Line, Dead Island 2), PlatinumGames (Bayonetta, Nier: Automata), OtherSide Enterntainment (Underworld Ascendant, System Shock 3) czy chociażby Marvelous (God Eater 3, Monster Hunter Stories). Teraz Tencent postanowił stworzyć zupełnie nowe studio, które zajmie się produkcjami gier AAA.

LightSpeed LA z silnym składem

Na czele nowopowstałego studia LightSpeed LA stanął człowiek z ogromnym doświadczeniem. Steve Martin jest byłym pracownikiem legendarnego już studia Rockstar, który był producentem między innymi takich gier jak Bully, Red Dead Redemption (1 i 2) oraz współpracował przy tworzeniu GTA 5, L.A. Noire oraz Maxa Payne’a 3. Martin będzie szefem zespołu i producentem wykonawczym pierwszej gry studia. Tytuł ma być jednym z najważniejszych dzieł na konsole nowej generacji.

Otwarty świat i cyberpunk

Gra szykowana na PlayStation 5 i Xbob Series X będzie wysokobudżetową produkcją w otwartym świecie. Świat przedstawiony ma zostać utrzymany w klimacie cyberpunka. W tym celu nowe studio zatrudniło już wybitnych specjalistów z innych doświadczonych firm, takich jak Respawn Entertainment, 2K Games, Insomniac, Rockstar Games.

Podobne artykuły

gamerka

Gry

Wynajmij dziewczynę do grania. Za pieniądze zagrasz z każdą dzięki specjalnemu serwisowi

Czytaj więcej >
Anthem

Gry

Bioware ma plany naprawienia Anthem. Szykuje się wielkie odświeżenie gry.

Czytaj więcej >
Death stranding plakat

Gry

Death Stranding zmierza na PC! Znamy datę premiery, cenę i dodatki pre-order

Czytaj więcej >
doom mod covid

Gry

Powstał mod do Dooma, w którym zarażamy demony koronawirusem

Czytaj więcej >
humble capcom mega bundle

Gry

Ruszył Humble Capcom MEGA Bundle! Za grosze możecie zdobyć świetne gry

Czytaj więcej >
meat mmo plakat

Gry

M.E.A.T: Raper Słoń tworzy grę MMO

Czytaj więcej >