the last of us part II
Źródło: https://twitter.com/Nibellion

The Last of Us Part II: Premiera znów przesunięta. Na pocieszenie garść screenów

Artur ŁokietekArtur Łokietek
3 Kwietnia 2020

Do tej pory nie zdarzyło się, aby koronawirus opóźnił premierę jakiejś gry. Jednak twórcy The Last of Us Part II powiadomili w oficjalnym komunikacie, że w trosce o dobro wszystkich graczy, premiera wielce oczekiwanej produkcji nastąpi z opóźnieniem. Pierwotnie gra miała wyjść już 29 maja.

Naughty Dog zdecydowało się opóźnić premierę swojej najnowszej produkcji. Na pocieszenie fani dostali garść screenshotów pokazujących jak piękna jest to gra.

The Last of Us Part II

Naughty Dog zdobyło serca szerszej publiczności za sprawą pierwszej części serii Uncharted, czyli wariacji na temat Indiana Jones'a i Lary Croft. Jednak to tak naprawdę The Last of Us opowiadające o świecie po pandemii grzyba mutującego ludzi przyniosło twórcom zaszczytne miejsce jednych z najważniejszych deweloperów w dzisiejszych czasach. The Last of Us Part II oczekiwane jest przez wielu już od dawna i gdy zdawało się, że premiera nastąpi już za moment, studio Naughty Dog postanowiło ją przesunąć. Powód? Koronawirus. Ze względu na potencjalne problemy logistyczne, wielu graczy musiałoby czekać na swoją kopię dłużej, a twórcom zależy na tym, aby wszyscy dostali produkcję w tym samym momencie.

Naughty Dog

Kiedy premiera?

I w tym problem - nie wiadomo. Naughty Dog powiadomiło, że premiera jest na razie odroczona, bez konkretnej daty. Spodziewamy się, że produkcja trafi na rynek od razu, jak sytuacja z aktualną pandemią koronawirusa się uspokoi. Twórcy zaznaczają, że gra jest już na wykończeniu i trwają ostatnie szlify, więc zapewne wszystko będzie zawczasu przygotowane. Na otarcie łez Sony udostępniło nowe screenshoty z gry pokazujące jak piękny świat udało się ponownie wykreować deweloperom. Na otarcie łez powinan wystarczyć również informacja, że HBO odpowiada za stworzenie oficjalnego serialu The Last of Us, a sami twórcy sprawują nad nim piecze.

Naughty Dog

Naughty Dog

Naughty Dog

Naughty Dog

Naughty Dog

Zobacz także:

  1. HBO i Naughty Dog stworzą serial na podstawie The Last of Us!
  2. Ruszyły testy kliniczne leku na koronawirusa
  3. PILNE: Milion osób zarażonych koronawirusem na świecie
  4. Czy Dark Souls może być jeszcze mroczniejsze? Zapowiedziano Mortal ShellNastępny artykuł