Techgame.pl
Screen z gry The Last of US Part Two. Główna bohaterka celuje z broni w ciemnym pomieszczeniu.

PlayStation

Ludzkość znowu zabłądziła. Aktorka podkładająca głos pod Abby z The Last of Us jest prześladowana

4 Lipca 2020

Autor tekstu:

Stanisław Janowski

Udostępnij:

O tym, że gry potrafią wzbudzać wśród odbiorców bardzo silne emocje przekonaliśmy się już wielokrotnie. Niestety czasami emocje są tak silne, że niektórzy przestają dostrzegać granicę między fikcją, a rzeczywistością. Tak właśnie jest

W tym miejscu warto wspomnieć o tym, że osoby bardziej wyczulone na spoilery czytają artykuł na własne ryzyko, postaramy się jednak nakreślić sytuację unikając zdradzania zbyt wielu wątków fabularnych z najnowszej gry studia Naughty Dog.

Wielka gra, wielkie emocje

Na The Last of Us 2 społeczność graczy czekała z ogromną niecierpliwością. Pierwsza część gry od studia Naughty Dog stała się jedną z najważniejszych produkcji konsol poprzedniej generacji, o czym świadczy chociażby fakt, że doczekała się ona remastera na PlayStation 4. Druga część spełniła oczekiwania graczy serwując po raz kolejny przejmującą historię postapokaliptycznej wizji świata. Niektórzy gracze wzięli sobie jednak za bardzo do serca pewne rozwiązania fabularne, co odczuły osoby zaangażowane w produkcję.

Fikcyjne decyzje, realne groźby

Jedną z ofiar tego typu zachowań jest aktorka Laura Bailey, która podkładała głos pod Abby, jedną z głównych bohaterek The Last of Us 2. O sytuacji mówił niedawno Neil Druckmann, nie zdradzał jednak o kogo chodzi. W końcu głos w sprawie wzięła sama zainteresowana i opowiedziała w swoich mediach społecznościowych o prześladowaniach jakie ją dotykają ze względu na rozwiązania fabularne w grze. Aktorka głosowa napisała na Twitterze, że niektórzy ludzie wysyłają jej pogróżki, w których życzą aktorce i jej rodzinie śmierci. Nie brakuje również gróźb całkowicie karalnych, jeden z niezadowolonych “fanów” napisał bez ogródek, że sam znajdzie aktorkę i ją zamorduje. Dlaczego? Wszystko za sprawą rozwiązania fabularnego, w którym dubbingowana przez Laurę Bailey główna bohaterka zabija jedną z postaci pobocznych. O ile decyzja twórców gry może irytować, to skrajne reakcje ludzi są po prostu niezrozumiałe i naganne.

Podobne artykuły

gamerka

Gry

Wynajmij dziewczynę do grania. Za pieniądze zagrasz z każdą dzięki specjalnemu serwisowi

Czytaj więcej >
Anthem

Gry

Bioware ma plany naprawienia Anthem. Szykuje się wielkie odświeżenie gry.

Czytaj więcej >
Death stranding plakat

Gry

Death Stranding zmierza na PC! Znamy datę premiery, cenę i dodatki pre-order

Czytaj więcej >
doom mod covid

Gry

Powstał mod do Dooma, w którym zarażamy demony koronawirusem

Czytaj więcej >
humble capcom mega bundle

Gry

Ruszył Humble Capcom MEGA Bundle! Za grosze możecie zdobyć świetne gry

Czytaj więcej >
meat mmo plakat

Gry

M.E.A.T: Raper Słoń tworzy grę MMO

Czytaj więcej >