Techgame.pl
Andrzej Duda i Donald Trump podczas Szczytu Inicjatyw Trójmorza.

Wikipedia Commons

Andrzej Duda rezygnuje z popularnej aplikacji. Interweniowało ABW

17 Sierpnia 2020

Autor tekstu:

Stanisław Janowski

Udostępnij:

Andrzej Duda dał się poznać jako prezydent, który nie boi się nowoczesnych technologii. Ma to swoje plusy, ma swoje minusy. Teraz podjął decyzję o zniknięciu z popularnego medium z powodu narastających kontrowersji.

Andrzej Duda podjął decyzję o usunięciu swojego profilu z najpopularniejszej obecnie aplikacji mobilnej dla młodzieży, czyli chińskiego TikToka. Rezygnacja z tej platformy nastąpiła po interwencji Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Ogromna popularność na TikToku

Prezydent Polski, Andrzej Duda, swoje konto na TikToku założył w marcu tego roku. Jego pierwszy filmik, który został udostępniony na platformie zyskał ogromną popularność, wystarczy wspomnieć, że obejrzany został prawie siedem milionów razy. Jak informuje dziennik “Rzeczpospolita” w świetle obecnej sytuacji związanej z TikTokiem, prezydent postanowił usunąć swoje celebryckie “ja” w cień i zrezygnował z korzystania z aplikacji.

Kontrowersje związane z TikTokiem

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego miała doradzić prezydentowi Polski zawieszenie działalności w popularnej chińskiej aplikacji. Ma to związek z narastającymi kontrowersjami związanymi z prywatnością użytkowników. Dobrze znany jest również stosunek prezydenta Stanów Zjednoczonych do tej aplikacji, który prowadzi swoją własną krucjatę przeciwko Chińczykom. Według “Rz” ABW zasugerowało zaprzestanie korzystania z aplikacji ze względu na “chęć niedrażnienia Amerykanów”.

Chiński TikTok zły, amerykański TikTok dobry

Donald Trump podpisał w piątek specjalne rozporządzenie, na mocy którego Bytedance ma 90 dni na sprzedaż swojej platformy. Według plotek TikToka miałby przejąć Microsoft. Takie rozwiązanie miałoby zadowolić Trumpa, ponieważ na obecną chwilę obawia się on, że chiński rząd inwigiluje użytkowników tej aplikacji. Chiny niezbyt przychylnie patrzą na decyzję amerykańskich władz.

Tagi:

TikTokChinyPolskaStany ZjednoczoneAplikacja mobilna

Stanisław JanowskiAutor

Wydawca portalu Techgame. Z wykształcenia dziennikarz i kulturoznawca. Wcześniej parałem się dziennikarstwem radiowym, teraz głównie działam w Internecie. Miłośnik retro-technologii i nowych smartfonów. W wolnych chwilach rozmawiam z Google Home.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@techgame.pl

Najnowsze

O tym się mówi

Militaria

MOSFET w replikach airsoft. Do czego służy i czy warto go stosować?

Czytaj więcej >
Materiał Partnerski

Technologie

Jak wybrać tablet? Najważniejsze wskazówki

Czytaj więcej >
Freepik.com

Gry

Wymagania gier na 2022 rok – jak im sprostać?

Czytaj więcej >
Esport zyskuje na popularności – dlaczego?

Gry

Esport zyskuje na popularności – dlaczego?

Czytaj więcej >
"Dr Google" vs HeyCzeker

Technologie

"Dr Google" vs HeyCzeker – sprawdź, co pomoże Ci bardziej, gdy Twoje zdrowie zacznie szwankować

Czytaj więcej >