Andrzej Duda i Donald Trump podczas Szczytu Inicjatyw Trójmorza.
Źródło: Wikipedia Commons

Andrzej Duda rezygnuje z popularnej aplikacji. Interweniowało ABW

Stanisław JanowskiStanisław Janowski
17 Sierpnia 2020

Andrzej Duda dał się poznać jako prezydent, który nie boi się nowoczesnych technologii. Ma to swoje plusy, ma swoje minusy. Teraz podjął decyzję o zniknięciu z popularnego medium z powodu narastających kontrowersji.

Andrzej Duda podjął decyzję o usunięciu swojego profilu z najpopularniejszej obecnie aplikacji mobilnej dla młodzieży, czyli chińskiego TikToka. Rezygnacja z tej platformy nastąpiła po interwencji Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Ogromna popularność na TikToku

Prezydent Polski, Andrzej Duda, swoje konto na TikToku założył w marcu tego roku. Jego pierwszy filmik, który został udostępniony na platformie zyskał ogromną popularność, wystarczy wspomnieć, że obejrzany został prawie siedem milionów razy. Jak informuje dziennik “Rzeczpospolita” w świetle obecnej sytuacji związanej z TikTokiem, prezydent postanowił usunąć swoje celebryckie “ja” w cień i zrezygnował z korzystania z aplikacji.

Białoruś woła o pomoc. Elon Musk odpowiadaBiałoruś woła o pomoc. Elon Musk odpowiadaCzytaj dalej

Kontrowersje związane z TikTokiem

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego miała doradzić prezydentowi Polski zawieszenie działalności w popularnej chińskiej aplikacji. Ma to związek z narastającymi kontrowersjami związanymi z prywatnością użytkowników. Dobrze znany jest również stosunek prezydenta Stanów Zjednoczonych do tej aplikacji, który prowadzi swoją własną krucjatę przeciwko Chińczykom. Według “Rz” ABW zasugerowało zaprzestanie korzystania z aplikacji ze względu na “chęć niedrażnienia Amerykanów”.

Andrzej Duda na TikToku.

Kobiety pierwsze na Księżycu. NASA podjęła decyzję w sprawie powrotu na Srebrny GlobKobiety pierwsze na Księżycu. NASA podjęła decyzję w sprawie powrotu na Srebrny GlobCzytaj dalej

Chiński TikTok zły, amerykański TikTok dobry

Donald Trump podpisał w piątek specjalne rozporządzenie, na mocy którego Bytedance ma 90 dni na sprzedaż swojej platformy. Według plotek TikToka miałby przejąć Microsoft. Takie rozwiązanie miałoby zadowolić Trumpa, ponieważ na obecną chwilę obawia się on, że chiński rząd inwigiluje użytkowników tej aplikacji. Chiny niezbyt przychylnie patrzą na decyzję amerykańskich władz.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kobiety pierwsze na Księżycu. NASA podjęła decyzję w sprawie powrotu na Srebrny Glob
  2. Białoruś woła o pomoc. Elon Musk odpowiada
  3. Bill Gates zabrał głos w sprawie zwolenników teorii spiskowych: "Biorą fakt i go przekręcają"
  4. Ruszyły prace nad zabetonowaniem potoku w Zakopanem. Ekologowie są wściekli

Następny artykuł