Tinder
Źródło: Unsplash

Tinder już nie tylko na smartfonie. Rewolucja firmy, która otworzy nowe drzwi dla zakochanych

Artur ŁokietekArtur Łokietek
27 Września 2020

Tinder postanowił rozwinąć swoją działalność i wszedł w zupełnie nową erę. Szalenie popularna aplikacja dla zakochanych doczekała się znacznego ulepszenia. Teraz już każdy może z niego korzystać!

Tinder to szalenie popualrna aplikacja. Choć do tej pory korzystanie z niej ograniczone było wyłącznie do smartfonów, dostaliśmy wreszcie niezwykle oczekiwane ulepszenie. Teraz z jednego z największych serwisów randkowych na świecie może korzystać dosłownie każdy.

Tinder na randki

O Tinderze bez wątpienia słyszał dziś już każdy - to w końcu jedna z najpopularniejszych (o ile nie najpopularniejsza) randkowa pozwalająca na zawieranie znajomości przez internet. Oczywiście pojęcie "znajomość" jest tu zaledwie preludium do wielu ciekawych przygód, które mogą nas spotkać, włącznie z możliwością znalezienia życiowego partnera. Sposób jej działania jest bajecznie prosty - ściągamy na nasz smartfon aplikację z oficjalnego sklepu Play lub jego innego odpowiednika, zakładamy konto, dokonujemy paru wyborów co do potencjalnego przyszłego partnera bądź odległości, w jakiej możemy go szukać i voila! Jesteśmy gotowi na podbój internetu. I to w jak prosty sposób! To w końcu Tinder spopularyzował "swipe'owanie", czyli mechanizm sterowania ograniczający się zaledwie do dwóch ruchów palcem po ekranie - na lewo bądź prawo (no, w niektórych wyjątkach dochodzi też możliwość użycia "superlajka"). W ten sposób dokonujemy nieco kontrowersyjnej segregacji osób, które nas zaciekawiły i nam się zwyczajnie podobają.

Tinder Online to rewolucja

Oczywiście z Tinderem był pewien problem - korzystać z niego mogli wyłącznie posiadacze smartfonów. Aplikacji nie dało się uruchomić na komputerach. Nie wszyscy w końcu preferują urządzenia przenośne, a czasami nie mamy do nich zwyczajnie dostępu. Tinder ruszył takim osobom z pomocą i stworzył Tinder Online! To inicjatywa, dzięki której popularna aplikacja rozwinęła zakres działalności na przeglądarki internetowe w stacjonarnych komputerach. Firma po raz pierwszy pochwaliła się taką formą dostępności w 2017 roku i szybko Tinder Online trafił do Szwecji, Brazylii, Kolumbii, Indonezji, Meksyku, Argentynie, Włoch i na Filipiny. Teraz, po dość sporym oczekiwaniu, dostępny jest również w Polsce. I choć minęło trochę czasu od jej debiutu, zainteresowanie wcale nie maleje.

Jak korzystać z Tindera Online?

Tinder Online jest banalny w obsłudze, ale niekoniecznie aż tak, jak wersja przenośna, która w końcu ograniczona była do dwóch ruchów palcem. Teraz, jeżeli jeszcze nie mamy konta, musimy je utworzyć pod tym adresem. Nie martwcie się jednak, bo Tinder Online działa na praktycznie każdym przenośnym sprzęcie - na urządzeniach z systemem Windows, Mac OS, a nawet na Linuksie bez potrzeby ściągania dodatkowych plików, wszystko z poziomu przeglądarki. Oczywiście wersję tradycyjną wciąż możemy ściągnąć z Play Store, AppGallery i App Store. W Tinderze Online sterować możemy za pomocą klikania myszką, ale dostosowano też klawiaturę, której strzałki symulują ruch palcem. Wszystko jest bardzo wyraźne i intyuicyjne, a my znajdziemy tam wszystkie niezbędne ustawienia naszych własnych preferencji, co w klasycznej aplikacji.

Następny artykuł