Techgame.pl
aplikacja randkowa dla graczy kippo

materiały prasowe

Kippo - powstaje Tinder dla graczy. Aplikacja zyskała 2 miliony dolarów dofinansowania

31 Maja 2020

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

Kippo ma być rewolucją na miarę Tindera. Pierwsza aplikacja randkowa dla graczy dostała pokaźne dofinansowanie. Twórcy informują, że chcą, aby gracze mogli znaleźć drugą połówkę, która tak jak oni uwielbia ubijać demony w Diablo, czy

Aplikacja randkowa przeznaczona dla graczy? Powstaje i dostała ogromne dofinansowanie! Apka ma pomóc graczom znaleźć swoją drugą połówkę.

Kippo - Tinder dla gamerów

"Zapijasz Doritosy Mountain Dew, gdy Twój Tauren lvl 46 znów poległ podczas jednoosobowego raidu? Grasz w co-opowe produkcje na dwa pady, bo nie znasz nikogo, kto chciałby z tobą zagrać? Raqe-quitujesz, gdy przeciwnik pisze na czacie "git gud loner"?" - choć nie są to oficjalne slogany reklamowe Kippo, nowej aplikacji randkowej dla graczy, przyznajcie sami, że sprawdziłyby się w tej roli świetnie. Jednak ukazują one to, do czego zmierzają twórcy aplikacji - pokazanie, że można znaleźć drugą połówkę, która dzieli to samo hobby nawet, gdy tym hobby jest gaming. Zobowiązali się oni do udowodnienia, że stereotypy o graczach są zmyślone i nieprawdziwe, a sami miłośnicy tej formy spędzania wolnego czasu nie muszą być szkodliwie utrwalonymi w kulturze samotnikami.

Co oferuje Kippo?

Profile w Kippo pełne będą różnego rodzaju informacji, w tym odpowiedzi na najważniejsze pytanie gracza - do jakiego domu w Hogwarcie należysz? A tak całkiem poważnie, każdy może na swoim profilu pokazać ulubione tytuły czy serie gier, wspomnianą już przynależność do domu ze świata Harry'ego Pottera czy karty Pokemonów. Wszystko to ma celu dopasowanie ludzi do siebie w ten sposób, że ci już na starcie mogą zorientować się, że druga osoba interesuje się podobnymi rzeczami. Twórcy zaznaczają, że wcale nie trzeba spotykać się w świecie rzeczywistym, aby znaleźć miejsce, w którym każdy gracz czuć się będzie jak w gildii... znaczy, w domu. Chodzi tu przede wszystkim o swobodę, gdy nie trzeba zastanawiać się, czy pytanie o lvl konta w LoLu jest na miejscu. Poinformowano, że Kippo zebrało 2 miliony dolarów dofinansowania od inwestorów - dzięki temu ostateczna wersja ukaże się zapewne jeszcze szybciej i trafi na większą liczbę urządzeń. Na tą chwilę aplikacja dostępna jest wyłącznie na urządzenia z iOS.

Artur ŁokietekAutor

Redaktor w serwisie Techgame. Ukończył dziennikarstwo i komunikację społeczną, studiuje reżyserię. Do tej pory pisał newsy oraz recenzje gier dla serwisu Bestiariusz. Uwielbia przede wszystkim nowatorskie RPG-i i horrory. W wolnym czasie snuje wizje o futurystycznych technologiach przyszłości

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@techgame.pl

Podobne artykuły

Quake

Gry

Wielki powrót Quake. Czy na pewno?

Czytaj więcej >
Diablo II

Gry

Podsumowanie dnia. Otwarta beta dla Diablo II, nowa konkurencja dla FIFY, Pokemon Unite na urządzenia mobilne

Czytaj więcej >
Among us

Gry

Gamingowe Newsy - Nowy tryb w Fornite, Call of Duty Vanguard, Patch 1.9 dla Cyberpunk 2077

Czytaj więcej >
World of Warcraft

Gry

Czy obserwujemy śmierć gatunku MMORGP? Wiele na to wskazuje

Czytaj więcej >
GTA San Andreas

Gry

Nadchodzą remastery GTA. Czy rzeczywiście ich potrzebujemy?

Czytaj więcej >
Diablo II: Resurrected

Gry

Rusza beta do Diablo II: Resurrected. Czy to Ostatnia deska ratunku dla Blizzard?

Czytaj więcej >