Techgame.pl
The Last of Us Part II

flickr

The Last of Us Part II miało wyglądać zupełnie inaczej - otwarty świat i zmiany fabularne

6 Lipca 2020

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

The Last of Us Part II miało początkowo wyglądać zupełnie inaczej. Naughty Dog wyjaśniło, że gra początkowo miała oferować w pełni otwarty świat. Pojawiłyby się również istotne zmiany fabularne. Czy gra jako prawdziwy sandbox miałaby potencjał?

Naughty Dog wyjaśnia diametralne zmiany dotyczące ich przebojowej produkcji na PlayStation 4. Gra miała wyglądać zupełnie inaczej. 

The Last of Us Part II i otwarte Seattle

Czy gra od specjalistów od narracji, czyli studia Naughty Dog miałaby szanse przetrwać, gdy osadzona zostałaby w otwartym świecie? Bardzo możliwe, że w ciągu paru lat się tego doczekamy. Twórcy niezwykle chwalą sobie możliwości nowej generacji, czyli PlayStation 5 i wydaje się, że superszybki dysk twardy stanowi tu główne źródło całego hype'u. Być może, że w trakcie prac nad nową grą (zapewne również nowym IP) twórcy zdecydują się na otwarty świat. Skorzystaliby wtedy z pierwotnych pomysłów na The Last of Us Part II.

TLoU II miało wyglądać inaczej

Hitowa produkcja okazała się być zupełnie innym konceptem. Podczas wczesnych prac nad produkcją, Naughty Dog chciało osadzić grę na otwartych mapach z licznymi hubami, z których wyruszalibyśmy na misje. Jednym z takich hubów byłaby zapewne wioska do której trafiamy na samym początku przygody. To właśnie z niej mielibyśmy podejmować się zadań głównych i pobocznych. Efekty zamiarów deweloperów widać w samym projekcie Seattle - choć w ostatecznej wersji TLoU II jest to zamknięta przestrzeń (choć największa w całej grze), to i tak poraża ilością detali.

Fabularne zawiłości [SPOILERY]

Deweloperzy wyjaśnili również, jak początkowo miała zostać opowiedziana historia. [SPOILER] Zaczynalibyśmy przygodę jako Abby, która spotkałaby Joela i Tommy'ego. Dobrze nam znani bohaterowie pomogliby protagnistce, jednak w wyniku konfliktu Joel zostałby zabity, a dopiero wtedy wcielilibyśmy się w Ellie, która trafia do Seattle [/SPOILER]

Cała narracja gry została zmieniona, gdy do studia dołączyła główna scenarzystka Halley Gross, która rzekomo spięłą fabułę w całość. Wtedy także zrezygnowano z pomysłu otwartego świata.

Podobne artykuły

gamerka

Gry

Wynajmij dziewczynę do grania. Za pieniądze zagrasz z każdą dzięki specjalnemu serwisowi

Czytaj więcej >
Anthem

Gry

Bioware ma plany naprawienia Anthem. Szykuje się wielkie odświeżenie gry.

Czytaj więcej >
Death stranding plakat

Gry

Death Stranding zmierza na PC! Znamy datę premiery, cenę i dodatki pre-order

Czytaj więcej >
doom mod covid

Gry

Powstał mod do Dooma, w którym zarażamy demony koronawirusem

Czytaj więcej >
humble capcom mega bundle

Gry

Ruszył Humble Capcom MEGA Bundle! Za grosze możecie zdobyć świetne gry

Czytaj więcej >
meat mmo plakat

Gry

M.E.A.T: Raper Słoń tworzy grę MMO

Czytaj więcej >