Techgame.pl
Xbox Game Pass

Microsoft

3 powody, dla których warto kupić subskrypcję Xbox Game Pass

25 Sierpnia 2021

Autor tekstu:

Kuba Wieloch

Xbox Game Pass Ultimate to usługa Microsoftu zapewniająca dostęp do szerokiej bazy gier na PC, konsole oraz w chmurze. Ponadto subskrypcja pozwala na granie online na konsolach, a także zapewnia dostęp do ekskluzywnych zniżek w Microsoft Store i co najmniej czterech darmowych gier każdego miesiąca w ramach oferty Games with Gold. W niniejszym tekście omówimy sobie trzy powody, dla których warto kupić Xbox Game Pass Ultimate.

Dlaczego warto kupić Xbox Game Pass Ultimate?

Xbox Game Pass Ultimate cieszy się coraz większym zainteresowaniem, czemu zresztą trudno się dziwić. Wszyscy jesteśmy tu jednak po konkrety, więc to na nich się skupmy. Oto powody, dla których naszym zdaniem warto nabyć subskrypcję Microsoftu.

1. Stosunek cena / liczba gier

Cena regularna przeciętnej gry na konsole nowej generacji przekracza 300 złotych, a trzeba przyznać, że to kwota, która potrafi przyprawić o zawrót głowy. W bibliotece XGPU znajduje się obecnie ponad 500 pozycji, a miesięczny koszt omawianej subskrypcji to zaledwie 55 złotych, co oczywiście nie oznacza, że nie da się jej kupić za mniejsze pieniądze. Tani Game Pass Ultimate można nabyć nawet 85% taniej; wystarczy tylko znaleźć odpowiedni poradnik, w którym opisano sposoby na oszczędzanie.

W ofercie usługi Microsoftu można znaleźć masę różnorodnych gier, dlatego każdy powinien bez trudu znaleźć coś dla siebie. Mówiąc prościej: powodem numer jeden, dla którego warto się zainteresować XGPU, jest właśnie cena. To idealna opcja dla oszczędnych graczy.

2. Bogata biblioteka gier

Jak już wspomnieliśmy, obecnie w ofercie Xbox Game Pass Ultimate znajduje się ponad 500 gier na PC, konsole (Xbox One, Xbox Series X|S) i chmurę. Przy tak bogatej bibliotece każdy gracz znajdzie coś dla siebie, a jakby tego było mało - nowych gier ciągle przybywa. Oczywiście niekiedy subskrypcję opuszczają poszczególne tytuły, ale częstotliwość dodawania nowości jest zdecydowanie większa. Za tę cenę po prostu nie da się znaleźć lepszej oferty niż ta oferowana przez Xbox Game Pass Ultimate.

3. Wygoda

Zakup XGPU to też wygoda, bo aplikację usługi można znaleźć na wszystkich kluczowych platformach, czyli PC, konsolach oraz smartfonach. Na wszystkich tych urządzeniach rozpoczynanie zabawy w grach z abonamentu jest bajecznie proste i intuicyjne. Co ciekawe, część tytułów można uruchamiać w chmurze, co oznacza, że nie trzeba ich najpierw pobierać.
Jakby tego było mało, dzięki funkcji Xbox Play Anywhere można grać w tę samą grę na wielu różnych platformach z zachowaniem swoich postępów. Mówiąc prościej, nic nie stoi na przeszkodzie, by uruchomić daną produkcję na PC, a kilka dni później włączyć ją na konsoli, mogąc kontynuować rozgrywkę od momentu, w którym zakończyło się ją na komputerze.

Powody, dla których warto kupić Xbox Game Pass Ultimate - podsumowanie

To by było na tyle, jeśli chodzi o powody, dla których uważamy zakup subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate za dobry pomysł. Microsoft pokłada ogromne nadzieje w swojej usłudze, co z kolei oznacza, że stale ją ulepsza. Wiele osób twierdzi, że tego typu abonamenty są przyszłością gamingu, a nie da się ukryć, że coś może w tym być.

Tagi:

Kuba WielochAutor

Wydawca pełniący obowiązki redaktora naczelnego portalu Techgame. Absolwent socjologii na Uniwersytycie Warszawskim, wcześniej pisał dla portalu Esportmania. Zagorzały fan e-sportu, gier strategicznych i sprzętu komputerowego.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@techgame.pl

Podobne artykuły

Diablo II

Gry

Podsumowanie dnia. Otwarta beta dla Diablo II, nowa konkurencja dla FIFY, Pokemon Unite na urządzenia mobilne

Czytaj więcej >
Among us

Gry

Gamingowe Newsy - Nowy tryb w Fornite, Call of Duty Vanguard, Patch 1.9 dla Cyberpunk 2077

Czytaj więcej >
World of Warcraft

Gry

Czy obserwujemy śmierć gatunku MMORGP? Wiele na to wskazuje

Czytaj więcej >
GTA San Andreas

Gry

Nadchodzą remastery GTA. Czy rzeczywiście ich potrzebujemy?

Czytaj więcej >
Diablo II: Resurrected

Gry

Rusza beta do Diablo II: Resurrected. Czy to Ostatnia deska ratunku dla Blizzard?

Czytaj więcej >
Humankind

Gry

Czy Humankind podbije serca graczy? Tytuł pojawi się w Xbox Game Pass

Czytaj więcej >