Screen z gry Twierdza: Władcy Wojny
Źródło: Steam

Twierdza: Władcy Wojny na obszernym gameplayu. Poznajemy Czyngis-chana

Stanisław JanowskiStanisław Janowski
2 Sierpnia 2020

Pociąg za stacji nostalgia odjeżdża na stację Twierdza. Planowany przyjazd: wrzesień. Oczekując premiery Twierdza: Władcy Wojny, twórcy podzielili się z nami kolejnym obszernym materiałem z gry.

Stronghold: Warlords to gra, na którą czekają z pewnością wszyscy miłośnicy legendarnej Twierdzy. Kolejny materiał z gry przedstawia kolejną frakcję, z którą będziemy obcować grze – mongolskie wojska Czyngis-chana.

Firefly to eksperci od Twierdzy

Za produkcje najnowszej części gry Stronghold odpowiada oczywiście studio FireFly. Twórcy ci specjalizują się w grach o obwarowanych zamkach, na ich koncie znaleźć możemy wszystkie najbardziej legendarne części tej gry, a więc wydana w 2001 roku Twierdza, wypuszczony rok później dodatek Twierdza: Krzyżowiec. Seria zaliczyła dosyć głośny powrót w 2014 roku z grą Twierdza: Krzyżowiec 2, jednak cieszyła się umiarkowanym zainteresowaniem. Miejmy nadzieję, że Władcy Wojny okażą się hitową produkcją godną swoich poprzedników z lat 00.

Kto z nas nie grał w Twierdzę

Na początku obecnego stulecia Twierdza: Krzyżowiec była jedną z najpopularniejszych gier strategicznych w Polsce. Obok starzejących się Polan i wiecznie młodego Age of Empires (część wybierzcie sobie dowolnie), to właśnie w Stronghold zagrywali się polscy gracze. To co wyróżniało tę grę od innych, to niezwykle zaawansowany proces bronienia zamku, planowanie obrony, tworzenie zasieków, wilczych dołów i wylewanie oleju na pola otaczające nasz zamek często zajmowało więcej niż samo oblężenie, ale udana obrona dawała ogrom satysfakcji, szczególnie na bardziej wymagających mapach.

Azjatyckie klimaty w nowej Twierdzy

FireFly, czyli studio odpowiedzialne za produkcję najnowszej części gry Twierdza, opublikowało kolejne nagranie z rozgrywki Władców Wojny. Wcześniej twórcy gry zaprezentowali obszerny fragment rozgrywki przedstawiający Chiny. Teraz możemy zapoznać się z rozgrywką w Mongolii. Materiał został zarejestrowany na wersji beta gry, więc ostateczna wersja może się jeszcze zmienić. Gra swoją premierę będzie miała 29 września i zostanie wypuszczona jedynie na PC.

Poniżej możecie obejrzeć obszerny gameplay z gry Twierdza: Władcy Wojny (Stronghold: Warlords).

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł