Techgame.pl
Screen z gry Twierdza: Władcy Wojny

Steam

Twierdza: Władcy Wojny na obszernym gameplayu. Poznajemy Czyngis-chana

2 Sierpnia 2020

Autor tekstu:

Stanisław Janowski

Udostępnij:

Pociąg za stacji nostalgia odjeżdża na stację Twierdza. Planowany przyjazd: wrzesień. Oczekując premiery Twierdza: Władcy Wojny, twórcy podzielili się z nami kolejnym obszernym materiałem z gry.

Stronghold: Warlords to gra, na którą czekają z pewnością wszyscy miłośnicy legendarnej Twierdzy. Kolejny materiał z gry przedstawia kolejną frakcję, z którą będziemy obcować grze – mongolskie wojska Czyngis-chana.

Firefly to eksperci od Twierdzy

Za produkcje najnowszej części gry Stronghold odpowiada oczywiście studio FireFly. Twórcy ci specjalizują się w grach o obwarowanych zamkach, na ich koncie znaleźć możemy wszystkie najbardziej legendarne części tej gry, a więc wydana w 2001 roku Twierdza, wypuszczony rok później dodatek Twierdza: Krzyżowiec. Seria zaliczyła dosyć głośny powrót w 2014 roku z grą Twierdza: Krzyżowiec 2, jednak cieszyła się umiarkowanym zainteresowaniem. Miejmy nadzieję, że Władcy Wojny okażą się hitową produkcją godną swoich poprzedników z lat 00. 

Kto z nas nie grał w Twierdzę

Na początku obecnego stulecia Twierdza: Krzyżowiec była jedną z najpopularniejszych gier strategicznych w Polsce. Obok starzejących się Polan i wiecznie młodego Age of Empires (część wybierzcie sobie dowolnie), to właśnie w Stronghold zagrywali się polscy gracze. To co wyróżniało tę grę od innych, to niezwykle zaawansowany proces bronienia zamku, planowanie obrony, tworzenie zasieków, wilczych dołów i wylewanie oleju na pola otaczające nasz zamek często zajmowało więcej niż samo oblężenie, ale udana obrona dawała ogrom satysfakcji, szczególnie na bardziej wymagających mapach.

Azjatyckie klimaty w nowej Twierdzy

FireFly, czyli studio odpowiedzialne za produkcję najnowszej części gry Twierdza, opublikowało kolejne nagranie z rozgrywki Władców Wojny. Wcześniej twórcy gry zaprezentowali obszerny fragment rozgrywki przedstawiający Chiny. Teraz możemy zapoznać się z rozgrywką w Mongolii. Materiał został zarejestrowany na wersji beta gry, więc ostateczna wersja może się jeszcze zmienić. Gra swoją premierę będzie miała 29 września i zostanie wypuszczona jedynie na PC.

Poniżej możecie obejrzeć obszerny gameplay z gry Twierdza: Władcy Wojny (Stronghold: Warlords).  

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Podobne artykuły

Logo Xbox

Gry

Jak grać w chmurze dzięki Xbox Game Pass?

Czytaj więcej >
Monster Slayer

Gry

Premiera nowego Wiedźmina tuż za rogiem. Co wiemy o The Witcher: Monster Slayer?

Czytaj więcej >
Netflix

Gry

Netflix wchodzi w świat gamingu? Wiele na to wskazuje

Czytaj więcej >
Wildstar

Gry

Gry, które umarły. Pamiętacie te tytuły MMORPG?

Czytaj więcej >
Heroes of might and Magic 3

Gry

Nieśmiertelne gry. Nadal w nie gramy pomimo upływu lat

Czytaj więcej >
Deathloop

Gry

5 najciekawszych tytułów z tegorocznego State of Play. Premiery tuż za rogiem!

Czytaj więcej >