Piłka adidasa na boisku piłkarskim.
Źródło: Pexels

Twitch uruchamia nową kategorię. Dobra wiadomość dla fanów sportu

Stanisław JanowskiStanisław Janowski
23 Lipca 2020

Największa platforma streamingowa Twitch wciąż rozszerza swoją działalność. Gigant coraz śmielej zagląda do świata sportu.

W ofercie Twitcha pojawia się coraz więcej streamów popularnych drużyn piłkarskich z Europy oraz najpopularniejszych sportowych lig z USA.

Twitch rozszerza swoją ofertę

Należąca do Amazonu platforma streamingowa Twitch od dłuższego czasu pracuje nad poszerzeniem swojej oferty. Jednym z takich działań jest właśnie stworzenie oddzielnej kategorii poświęconej rozgrywkom sportowym. W ostatnim czasie na Twitchu mogliśmy obejrzeć darmowe transmisje między innymi z najwyższej klasy rozgrywkowej w Anglii, a więc Premier League. Twitch nabył również prawa do pokazywania Ligi Mistrzów na terenie Niemiec.

Xbox Series X: poznaliśmy datę premiery konsoli nowej generacji od MicrosoftuXbox Series X: poznaliśmy datę premiery konsoli nowej generacji od MicrosoftuCzytaj dalej

Nie samym e-sportem człowiek żyje

Na Twitchu już niedługo będą dostępne mecze wielu niezwykle znanych zespołów i najważniejszych rozgrywek europejskich, chociaż właściciele platformy informują, że nie zabraknie również innych sportów niż piłka nożna, a więc NBA, NHL, UFC. Warto również wspomnieć, że nowa generacja kierowców F1 również bardzo chętnie udziela się na platformie, a ich kanały codziennie cieszą się ogromnym zainteresowanie. Trend ten został zapoczątkowany wiosną tego roku, kiedy z powodu pandemii koronawirusa odwołano start sezonu królowej motosportu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Sony postawiło wysepki z PlayStation 5. Niedługo mogą rozpocząć się pierwsze testy
  2. Darmowy multiplayer na konsolach Xbox? To tylko kwestia czasu
  3. Xbox Series X: poznaliśmy datę premiery konsoli nowej generacji od Microsoftu
  4. Zaglądamy do Badlands. CD Projekt zaprezentował kolejną lokację Cyberpunka 2077

Następny artykuł