Techgame.pl
Alien Isolation

oficjalny screenshot z gry

Twórca Gears of War chciał zrobić grę na podstawie Obcego

25 Lutego 2020

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

Cliff Bleszinski odpowiedzialny za sukces marki Gears of War i firmy Epic Games podzielił się na Twitterze informacją, że był blisko stworzenia gry na podstawie serii filmów science-fiction Obcy.

Cliff Bleszinki to osoba będąca zarazem uosobieniem ogomnego suckesu, jak i porażki. Twórca legendarnych już serii Gears of War i Unreal po odejściu z firmy Epic Games założył studio Boss Key Productions, które postawiło wszystko na jedną kartę, czyli grę Lawbreakers, która, choć całkiem ciekawa, okazała się spektakularną porażką biznesową i ostatecznie doprowadziła do zamknięcia studia w 2018 roku. Bleszinski właśnie podzielił się na Twitterze informacją, że jednym z pierwszych projektów Boss Key Productions miała być gra oparta na licencji popularnej serii filmów Obcy.

Wpis Bleszinskiego zdradza, że gra miała nie być kanoniczna fabularnie, gdyż w głównej roli stawiała dorosłą Newt, dziewczynkę z drugiej części Obcego, która w filmowym cyklu zginęła. Akcja gry miała dziać się na Ziemi, gdzie z ośrodka badawczego uciekłyby ksenomorfy. Newt miałaby do pomocy Ripley i androida nazwanego Casey. Cliff nie podzielił się innymi informacjami poza tym, że projekt gry został porzucony, gdy Fox zostało przejęte przez Disney, a rozmowy na ten temat utkwiły w martwym punkcie.

Obcy nie ma lekko w brażny gier

Wpis Bleszinskiego to już kolejna spowiedź dewelopera, który miał pracować nad grą z serii Obcy. Wcześniej również Chris Avellone podzielił się ze światem infromacją, że jego studio Obsidian pracowało nad RPG osadzonym w świecie Obcego. Niestety projekt trafił do kosza, a fani dostali grę od innego dewelorepa zatytułowaną Aliens: Colonial Marines, która została bardzo chłodno przyjęta.

Na szczęście możemy cieszyć się wydanym w 2014 roku Alien: Isolation, które zebrało fantastyczne noty zarówno od krytyków, jak i graczy. Wiadomo też, że nowa gra w tym uniwersum jest w produkcji i tworzy ją Cold Iron Studios.

Podobne artykuły

gamerka

Gry

Wynajmij dziewczynę do grania. Za pieniądze zagrasz z każdą dzięki specjalnemu serwisowi

Czytaj więcej >
Anthem

Gry

Bioware ma plany naprawienia Anthem. Szykuje się wielkie odświeżenie gry.

Czytaj więcej >
Death stranding plakat

Gry

Death Stranding zmierza na PC! Znamy datę premiery, cenę i dodatki pre-order

Czytaj więcej >
doom mod covid

Gry

Powstał mod do Dooma, w którym zarażamy demony koronawirusem

Czytaj więcej >
humble capcom mega bundle

Gry

Ruszył Humble Capcom MEGA Bundle! Za grosze możecie zdobyć świetne gry

Czytaj więcej >
meat mmo plakat

Gry

M.E.A.T: Raper Słoń tworzy grę MMO

Czytaj więcej >