Kobieta uruchamiająca aplikację Uber Eats.
Źródło: Pexels

Uber Eats zrobi za nas zakupy. Współpraca ze siecią czynną również w niedzielę

Stanisław JanowskiStanisław Janowski
18 Sierpnia 2020

Uber Eats podejmuje wyzwanie Glovo. Po tym jak ta druga firma podjęła współpracę z siecią marketów Biedronka, o możliwości dowozu zakupów poinformował również Uber.

Uber Eats podjął współprace ze sklepami sieci Żabka. W Warszawie i Poznaniu już teraz możecie skorzystać z możliwości zdalnego zrobienia zakupów, które następnie zostaną Wam dostarczone pod drzwi.

Żabka do domu

Nie jest to pierwsza inicjatywa, sieci Żabka, związana z dostawą zakupów do domu. Na początku kwietnia sklep uruchomił program “Żabka do domu”, który cieszył się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców Poznania. Projekt został zamknięty w lipcu, ale firma zadecydowała o dalszym rozwoju pomysłu, tym razem we współpracy z serwisem Uber Eats. Jak na razie program pilotażowy został uruchomiony u wybranych klientów z Warszawy i Poznania.

Uber Eats podjął współpracę z Żabką

Użytkownicy aplikacji Uber Eats, którzy otrzymali dostęp do nowej funkcjonalności mogą zrobić zakupy w sklepach Żabka z możliwością dowozu do domu. Jest to szczególnie dobre rozwiązanie dla osób, które ze względu na upały lub panującą wciąż epidemię koronawirusa nie chcą wychodzić z domu. “To kontynuacja pilotażu dotychczasowej usługi „Żabka do domu”, którą uruchomiliśmy kilka miesięcy temu. Dzięki usłudze klienci z Warszawy i Poznania, a niebawem z kolejnych miast, będą mieć zapewniony szybki dostęp do ulubionych produktów z oferty Żabki i przekąsek na ciepło Żabka Café” - wyjaśnia Tomasz Blicharski, wiceprezes zarządu firmy Żabka Polska.

Jak działa nowa funkcjonalność?

Funkcjonalność działa w bardzo podobny sposób, w jaki działa ta opcja w konkurencyjnej aplikacji Glovo. Uber Eats wybiera Żabkę, która znajduje się najbliżej użytkownika i wyświetla ją na liście dostępnych usług. Producenci twierdzą, że do wyboru będzie ponad 600 produktów, w tym napoje i posiłki na ciepło oferowane w sklepie. Płatności realizuje Uber Eats, więc jeżeli na bieżąco korzystacie z tej aplikacji, to nie będziecie musieli wpisywać dodatkowo żadnych danych karty itp. Średni czas dostawy ma wynieść około 30 minut, a aplikacja ma na bieżąco informować, czy dane produkty znajdują się w ofercie sklepu.

Żabka wprowadziła również inną usługę, która ma na celu przyspieszenie zakupów, czyli system dobrze nam już znany ze sklepów sieci Rossmann. Dzięki usłudze “Zamów i odbierz” możemy zamówić wybrane produkty przez aplikację Żappka i odebrać je już przygotowane w sklepie. Usługa dostępna jest w 150 sklepach na terenie 6 miasta (Warszawa, Gdańsk, Wrocław, Kraków, Szczecin i Bydgoszcz).

Następny artykuł