Kobieta uruchamiająca aplikację Uber Eats.
Źródło: Pexels

Uber Eats zrobi za nas zakupy. Współpraca ze siecią czynną również w niedzielę

Stanisław JanowskiStanisław Janowski
18 Sierpnia 2020

Uber Eats podejmuje wyzwanie Glovo. Po tym jak ta druga firma podjęła współpracę z siecią marketów Biedronka, o możliwości dowozu zakupów poinformował również Uber.

Uber Eats podjął współprace ze sklepami sieci Żabka. W Warszawie i Poznaniu już teraz możecie skorzystać z możliwości zdalnego zrobienia zakupów, które następnie zostaną Wam dostarczone pod drzwi.

Żabka do domu

Nie jest to pierwsza inicjatywa, sieci Żabka, związana z dostawą zakupów do domu. Na początku kwietnia sklep uruchomił program “Żabka do domu”, który cieszył się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców Poznania. Projekt został zamknięty w lipcu, ale firma zadecydowała o dalszym rozwoju pomysłu, tym razem we współpracy z serwisem Uber Eats. Jak na razie program pilotażowy został uruchomiony u wybranych klientów z Warszawy i Poznania.

Uber Eats podjął współpracę z Żabką

Użytkownicy aplikacji Uber Eats, którzy otrzymali dostęp do nowej funkcjonalności mogą zrobić zakupy w sklepach Żabka z możliwością dowozu do domu. Jest to szczególnie dobre rozwiązanie dla osób, które ze względu na upały lub panującą wciąż epidemię koronawirusa nie chcą wychodzić z domu. “To kontynuacja pilotażu dotychczasowej usługi „Żabka do domu”, którą uruchomiliśmy kilka miesięcy temu. Dzięki usłudze klienci z Warszawy i Poznania, a niebawem z kolejnych miast, będą mieć zapewniony szybki dostęp do ulubionych produktów z oferty Żabki i przekąsek na ciepło Żabka Café” - wyjaśnia Tomasz Blicharski, wiceprezes zarządu firmy Żabka Polska.

W Polsce powstanie gigafabryka ogniw słonecznych. Stanie na terenie kopalni węglaW Polsce powstanie gigafabryka ogniw słonecznych. Stanie na terenie kopalni węglaCzytaj dalej

Jak działa nowa funkcjonalność?

Funkcjonalność działa w bardzo podobny sposób, w jaki działa ta opcja w konkurencyjnej aplikacji Glovo. Uber Eats wybiera Żabkę, która znajduje się najbliżej użytkownika i wyświetla ją na liście dostępnych usług. Producenci twierdzą, że do wyboru będzie ponad 600 produktów, w tym napoje i posiłki na ciepło oferowane w sklepie. Płatności realizuje Uber Eats, więc jeżeli na bieżąco korzystacie z tej aplikacji, to nie będziecie musieli wpisywać dodatkowo żadnych danych karty itp. Średni czas dostawy ma wynieść około 30 minut, a aplikacja ma na bieżąco informować, czy dane produkty znajdują się w ofercie sklepu.

Doigrali się. Ogromne kary dla UPC, będą prezenty dla klientówDoigrali się. Ogromne kary dla UPC, będą prezenty dla klientówCzytaj dalej

Żabka wprowadziła również inną usługę, która ma na celu przyspieszenie zakupów, czyli system dobrze nam już znany ze sklepów sieci Rossmann. Dzięki usłudze “Zamów i odbierz” możemy zamówić wybrane produkty przez aplikację Żappka i odebrać je już przygotowane w sklepie. Usługa dostępna jest w 150 sklepach na terenie 6 miasta (Warszawa, Gdańsk, Wrocław, Kraków, Szczecin i Bydgoszcz).

ZOBACZ TAKŻE:

  1. System elektroniczny miał rozwiązać problem korków na A1. Stoi się ponad godzinę
  2. Doigrali się. Ogromne kary dla UPC, będą prezenty dla klientów
  3. W Polsce powstanie gigafabryka ogniw słonecznych. Stanie na terenie kopalni węgla
  4. Naukowcy odnotowali najwyższą temperaturę na świecie i nie było to na Saharze

Następny artykuł