Techgame.pl
Kobieta uruchamiająca aplikację Uber Eats.

Pexels

Uber Eats zrobi za nas zakupy. Współpraca ze siecią czynną również w niedzielę

18 Sierpnia 2020

Autor tekstu:

Stanisław Janowski

Udostępnij:

Uber Eats podejmuje wyzwanie Glovo. Po tym jak ta druga firma podjęła współpracę z siecią marketów Biedronka, o możliwości dowozu zakupów poinformował również Uber.

Uber Eats podjął współprace ze sklepami sieci Żabka. W Warszawie i Poznaniu już teraz możecie skorzystać z możliwości zdalnego zrobienia zakupów, które następnie zostaną Wam dostarczone pod drzwi.

Żabka do domu

Nie jest to pierwsza inicjatywa, sieci Żabka, związana z dostawą zakupów do domu. Na początku kwietnia sklep uruchomił program “Żabka do domu”, który cieszył się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców Poznania. Projekt został zamknięty w lipcu, ale firma zadecydowała o dalszym rozwoju pomysłu, tym razem we współpracy z serwisem Uber Eats. Jak na razie program pilotażowy został uruchomiony u wybranych klientów z Warszawy i Poznania.

Uber Eats podjął współpracę z Żabką

Użytkownicy aplikacji Uber Eats, którzy otrzymali dostęp do nowej funkcjonalności mogą zrobić zakupy w sklepach Żabka z możliwością dowozu do domu. Jest to szczególnie dobre rozwiązanie dla osób, które ze względu na upały lub panującą wciąż epidemię koronawirusa nie chcą wychodzić z domu. “To kontynuacja pilotażu dotychczasowej usługi „Żabka do domu”, którą uruchomiliśmy kilka miesięcy temu. Dzięki usłudze klienci z Warszawy i Poznania, a niebawem z kolejnych miast, będą mieć zapewniony szybki dostęp do ulubionych produktów z oferty Żabki i przekąsek na ciepło Żabka Café” - wyjaśnia Tomasz Blicharski, wiceprezes zarządu firmy Żabka Polska. 

Jak działa nowa funkcjonalność?

Funkcjonalność działa w bardzo podobny sposób, w jaki działa ta opcja w konkurencyjnej aplikacji Glovo. Uber Eats wybiera Żabkę, która znajduje się najbliżej użytkownika i wyświetla ją na liście dostępnych usług. Producenci twierdzą, że do wyboru będzie ponad 600 produktów, w tym napoje i posiłki na ciepło oferowane w sklepie. Płatności realizuje Uber Eats, więc jeżeli na bieżąco korzystacie z tej aplikacji, to nie będziecie musieli wpisywać dodatkowo żadnych danych karty itp. Średni czas dostawy ma wynieść około 30 minut, a aplikacja ma na bieżąco informować, czy dane produkty znajdują się w ofercie sklepu.

Żabka wprowadziła również inną usługę, która ma na celu przyspieszenie zakupów, czyli system dobrze nam już znany ze sklepów sieci Rossmann. Dzięki usłudze “Zamów i odbierz” możemy zamówić wybrane produkty przez aplikację Żappka i odebrać je już przygotowane w sklepie. Usługa dostępna jest w 150 sklepach na terenie 6 miasta (Warszawa, Gdańsk, Wrocław, Kraków, Szczecin i Bydgoszcz).

Podobne artykuły

Elon Musk z profilu

Technologie

Elon Musk dostał pytanie, które zupełnie wybiło go z równowagi. Rozbrajająca reakcja miliardera

Czytaj więcej >
Samoloty zeroemisyjne od Airbusa - wizualizacja

Technologie

Airbus zaprezentował swoje samoloty przyszłości. Ta technologia zmieni lotnictwo

Czytaj więcej >
szczeniak

Technologie

Tańczący szczeniak-robot podbija internet. Niezwykłe dzieło, aż ciężko się nie uśmiechnąć

Czytaj więcej >
Elon Musk w trakcie wywiadu na konferencji.

Technologie

Elon Musk zapowiedział, kiedy rozpocznie kolonizować Marsa. Data zaskakuje

Czytaj więcej >
PlayStation 2 w dwóch wersjach

Technologie

PlayStation 5 może niebawem wrócić na półki sklepowe. Zapowiadana jest kolejna dostawa

Czytaj więcej >
Xbox Series X i S

Technologie

Nowe informacje o ulepszeniach dla Xbox series X i S. Znamy szczegóły

Czytaj więcej >