Techgame.pl
Prince of Persia VR

materiały prasowe

Ubisoft zapowiada nowe Prince of Persia, ale mało kto się cieszy

25 Lutego 2020

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

Ubisoft po wielu latach wraca do swojej klasycznej serii. Robi to jednak przez grę VR typu Escape Room, co raczej nie zadowoli fanów.

Przecieki odnośnie nowej gry z serii Prince of Persia stały się już swego rodzaju klasyką. Regularnie pojawiające się plotki podsycają zainteresowanie fanów, ale doprowadzają tym samym do poglębiania irytacji wynikłej z wieloletniej przerwy pomiędzy nowymi częściami. Ubisoft jednak nagle wszystkich zaskoczył: zapowiedział nową część! Choć w sumie tak nie do końca...</p?

Książę w okularach

Prince of Persia: The Dagger of Time to zapowiedziana właśnie przez Ubisoft produkcja przeznaczona na gogle VR. Tak w zasadzie to nie byle gogle VR, bo takie wspierane przez rozwiązania dla Escape Room'ów - raczej nie ma szans zagrania w grę w domu. Oznacza to mniej więcej, że gra projektowana jest z myślą właśnie o Escape Room'ach, ale nie wiadomo jak wysokie są szanse na wydanie i możliwość zagrania w produkcję w Polsce.

Cała rozgrywka ma polegać na klasycznym rozwiązywaniu zagadek. Gracze (do 4 w drużynie) będą musieli wydostać się z Fortecy Czasu i zapobiec wielkiej katastrofie. Powrócą elementy znajome dla fanów Prince of Persia, czyli cofanie czasu i akrobację, jakkolwiek absurdalnie by to nie brzmiało. Wiadomo, że poruszać się w grze będziemy poprzez teleportację i fizycznie chodzenie, jednak nie zdradzono szczegółów odnośnie wykonywania fikołków, choć twócy z Ubisoft Düsseldorf chwalą się, że bez problemu da się poczuć wysokości. Co ciekawe, w grze pojawi się postać NPC, Kaileen, będąca Cesarzową Czasu i naszym przewodnikiem podczas rozgrywki. Ponadto gra ma być odpowiednia także dla niepełnosprawnych graczy na wóżkach.

Choć cała zapowiedź nie brzmi tak źle, to irytować może fakt, że Ubisoft przypomina sobie o tej klasycznej serii w stosunkowo niszowy sposób. Być może jednak niedługo doczekamy się zapowiedzi kolejnej części cyklu.

Podobne artykuły

gamerka

Gry

Wynajmij dziewczynę do grania. Za pieniądze zagrasz z każdą dzięki specjalnemu serwisowi

Czytaj więcej >
Anthem

Gry

Bioware ma plany naprawienia Anthem. Szykuje się wielkie odświeżenie gry.

Czytaj więcej >
Death stranding plakat

Gry

Death Stranding zmierza na PC! Znamy datę premiery, cenę i dodatki pre-order

Czytaj więcej >
doom mod covid

Gry

Powstał mod do Dooma, w którym zarażamy demony koronawirusem

Czytaj więcej >
humble capcom mega bundle

Gry

Ruszył Humble Capcom MEGA Bundle! Za grosze możecie zdobyć świetne gry

Czytaj więcej >
meat mmo plakat

Gry

M.E.A.T: Raper Słoń tworzy grę MMO

Czytaj więcej >