Nathan Drake - główny bohater gry Uncharted. Kadr z gry.
Źródło: flickr

Kinowy Uncharted na pierwszych zdjęciach. Jak oceniacie aktora wcielającego się w Nathana Drake'a?

Stanisław JanowskiStanisław Janowski
23 Października 2020

Uncharted to jedna z najważniejszych gier na wyłączność na PlayStation. Od lat zapowiadana ekranizacja tej produkcji od lat wzbudzała ogromne zainteresowanie w środowisku graczy. Teraz możemy zobaczyć jak prezentuje się odkrywany przez Toma Hollanda, główny bohater, czyli Nathan Drake.

Głównym bohaterem sagi Uncharted jest poszukiwacz skarbów i podróżnik Nathan Drake. W filmowej wersji w rolę tę wcieli się znany z ostatnich filmów o przygodach Spidermana, czyli Tom Holland.

Uncharted sprzedał PS3

Seria gier Uncharted stała się jedną z najważniejszych produkcji ekskluzywnych, które trafiły na konsolę PlayStation 3. Sukces był na tyle ogromny, że gra doczekała się reedycji na PS4, a następnie wydania kolejnej, czwartej, części przygód Nathana Drake’a. Ekranizacja przygód przystojnego poszukiwacza przygód była więc jedynie kwestią czasu, mówiło się o niej z resztą od lat.

Eksperci biją na alarm. Listwy przepięciowe w domach Polaków mogą wywołać pożar, ma je każdy z nasEksperci biją na alarm. Listwy przepięciowe w domach Polaków mogą wywołać pożar, ma je każdy z nasCzytaj dalej

Ekranizacje gier to ryzykowny biznes

Branża filmowa i gier komputerowych mają bardzo trudną relację. Z jednej strony te dwie branże powinny idealnie się uzupełniać, jednak przeszłość pokazuje, że ekranizacje gier i egranizacje filmów często wychodzą bardzo słabo. Do historii przeszły ekranizacje gier, przy których za reżyserie odpowiadał Uwe Boll. Są jednak również pozytywne aspekty takich zabiegów, tutaj można wymienić chociażby takie produkcje jak egranizacje seriali od studia Telltale. Jaka przyszłość czeka ekranizację gry Uncharted?

DZISIAJ GRZEJE:

1. Sonda Voyager 2 dostarczyła niesamowitych wiadomości. Przestrzeń międzygwiezdna nie jest "pusta"

2. Andrzej Duda publicznie przeprasza. Prezydent opublikował w sieci film ze szczerym wyznaniem

Tom Holland w charakteryzacji na planie filmowych Uncharted.

Tom Holland jako Nathan Drake

W rolę głównego bohatera, czyli Nathana Drake’a, wcieli się Tom Holland. Aktor ten wypłynął na szerokie wody filmowe dzięki roli Petera Parkera w serii filmów Spiderman, za które odpowiadał Disney. Teraz Holland będzie mógł się sprawdzić w kolejnej wymagającej roli i wcieli się w rolę głównego bohatera serii gier Uncharted.

Kolonizacja Marsa do 2050 roku? Plany firmy SpaceX brzmią jak scenariusz filmu science-fiction, aż ciężko uwierzyćKolonizacja Marsa do 2050 roku? Plany firmy SpaceX brzmią jak scenariusz filmu science-fiction, aż ciężko uwierzyćCzytaj dalej

Aktor właśnie udostępnił zdjęcia z planu w pełnej charakteryzacji. Co ciekawe, przygoda opowiadana w filmie nie będzie adaptacją fabuły, którą gracze znają z gier, a oryginalną historią, która ma miejsce wiele lat przed pierwszą odsłoną cyklu. Zabieg ten tłumaczy obsadzenie w roli Nathana Drake’a młodego Hollanda, który jest znacząco młodszy od bohatera z Uncharted. Historia więc wyjaśni w jaki sposób Drake stał się tym, kogo poznajemy w pierwszej części gry.

Gwiazdorska obsada. Uncharted z szansą na sukces?

Za sterami tworzenia kinowej wersji historii Uncharted stoi Ruben Fleischer. Reżyser jest znany z takich produkcji jak Zombieland czy Venom. Tom Holland nie będzie jedynym znanym aktorem, który znalazł się w obsadzie filmu. Oprócz niego w Uncharted znajdziemy również Marka Wahlberga, Antonio Banderasa oraz Sophia Taylor Ali. Premiera filmu została zaplanowana na 16 lipca 2021 roku.

Bank PKO BP ostrzega przed fałszywą aplikacją. Pieniądze znikają z kont klientówBank PKO BP ostrzega przed fałszywą aplikacją. Pieniądze znikają z kont klientówCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Maryla Rodowicz "Nie mam już gorączki". Wiemy jak czuje się gwiazda po zakażeniu koronawirusem
  2. Rząd wprowadza zmiany i wysokie kary. Lepiej się na nie przygotować
  3. Robert Lewandowski zagrał już na PS5? Sony rozpoczyna wielką akcję promocyjną
  4. Fotowoltaika na wieczność. Panele słoneczne, które mogą działać do kolejnego tysiąclecia
  5. Oszuści grasują, fałszywe aplikacje infekują telefony. Warto zobaczyć, czy nie masz jej na swoim urządzeniu
  6. Skandal. Rzuciła szczeniakiem używając go jak broni. Zwierzę cierpiało, nic nie zrobiła, aby mu pomóc
  7. Za 68 dni ogromne zmiany dla tysięcy rolników. Powód do radości czy smutku?

Następny artykuł