Techgame.pl
Screen z dema technologicznego silnika Unreal Engine 5.

Epic Games/Materiały promocyjne

Tak będą wyglądały gry nowej generacji. Unreal Engine 5 został zaprezentowany

14 Maja 2020

Autor tekstu:

Stanisław Janowski

Udostępnij:

Epic Games właśnie udostępniło pierwsze nagrania swojego najnowszego silnika graficznego Unreal Engine 5. Będzie on wykorzystywany między innymi w grach dziewiątej generacji, które zadebiutują prawdopodobnie pod koniec tego roku. Przedstawione frag

Co godne podkreślenia wszystkie zaprezentowane materiały zostały przetesowane przy użyciu PlayStation 5. Daje nam to dosyć jasne spojrzenie na to, jak będą się prezentowały gry na konsolach nowej generacji. Zapowiada się pięknie. 

Demo techniczne zachwyca

Epic Games zaprezentowało możliwości swojego najnowszego silnika graficznego, Unreal Engine 5, za pomocą dema technologicznego Lumen in the Land of Nanite. Silnik został stworzony z myślą o konsolach dziewiątej generacji, a więc PlayStation 5 i Xbox series X. Z resztą zobaczcie sami.

Przełomowe nowości świetlne

Unreal Engine 5 pozwala na stworzenie bardzo szczegółowych światów, w których zachwycają przede wszystkim detale i źródła światła. Silnik wprowadza dwie duże nowości technologiczne. Nanite jest zwirtualizowaną geometrią mikrowielokątów, które pozwalają na budowanie niezwykle szczegółowego świata, jednocześnie nie obciążając zasobów konsoli. Drugą nowością jest dynamiczne oświetlenie globalne Lumen. System renderuje rozpraszające się wzajemnie refleksy z nieskończonymi odbiciami i pośrednimi odbiciami lustrzanymi, w ogromnych, szczegółowych środowiskach.

Kiedy silnik wejdzie do użycia

Na silnik Unreal Engine 5 łączy się jeszcze wiele przełomowych funkcjonalności, np. zestaw tekstur Quixel Megascans, czy silnik fizyczny Chaos. Silnik Unreal Engine 5 w domyśle będzie służył do tworzenia gier na konsole nowej generacji. Nie wejdzie on jednak na rynek od razu z nowymi konsolami. Wstępne wersje dostępne będą na początku 2021 roku, pełna wersja silnika ma być gotowa na końcówkę 2021 roku. Do tego czasu gry na konsole nowej generacji będą powstawać w oparciu o silnik Unreal Engine 4.25.

Podobne artykuły

Astronauci na ISS

Technologie

Załoga misji Crew-1 powróciła na Ziemię. Wielki sukces SpaceX i NASA

Czytaj więcej >
London City Airport

Technologie

London City Airport wprowadza rewolucyjną technologię. Pierwsze duże lotnisko z cyfrową wieżą kontroli

Czytaj więcej >
Smartfon Cat S42 H+

Technologie

Idealne w czasie pandemii. Antybakteryjne smartfony już w sklepach

Czytaj więcej >
Smart

Technologie

Bielizna monitorująca nasz organizm. Inteligentne majtki wchodzą na rynek

Czytaj więcej >
Oculus Quest 2

Technologie

Gogle Oculus Quest 2 bez obowiązkowej integracji z Facebookiem. Prywatność jednak kosztuje

Czytaj więcej >
Mars

Technologie

Znamy datę lądowania nowego łazika na Marsie. Chiny idą jak burza

Czytaj więcej >