Techgame.pl
valorant

materiały prasowe

Beta Valorant cieszy się ogromną popularnością. Konta kosztują nawet po kilkaset dolarów

9 Kwietnia 2020

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

Najnowsza produkcja autorów League of Legends okazała się ogromnym hitem na platformie Twitch. Zapewne przysłużyło się temu w dużej mierze rozdawnictwo kluczy do bety. Kwitnie już handel kontami, których ceny mogą niejednego wprawić w osłupi

Nic chyba dziwnego, że Riot Games znów święci triumfy - w końcu to autorzy jednej z najbardziej popularnych gier, czyli League of Legends.

Valorant triumfuje

Valorant to najnowsza produkcja studia Riot Games, która tym razem nie reprezentuje gatunku MOBA, a jest wariacją FPS'a w rodzaju Counter-Strike: Global Offensive z tzw. hero-shooterami typu Overwatch. Choć sama gra nie zadebiutowała jeszcze na rynku, to jej beta oglądana jest przez wielu widzów na streamingowej platformie Twitch. Twórcy chwalą się, że w pewnym momencie łączna liczba widzów Valorant sięgnęła przeszło 1,7 miliona osób! Nie trzeba zbytnio zgadywać, że do takiego stanu rzeczy przyczyniło się rozdawnictwo kluczy do bety - każdy oglądający miał szansę na wylosowanie jednego z nich i spróbowanie swoich sił w grze samodzielnie. Co ciekawe, nie tylko wśród graczy produkcja okazała się niezwykle interesująca - kwitnie równocześnie handel kontami.

Konta za grube pieniądze

Wiele osób po zdobyciu dostępu do bety Valorant postanowiło wzbogacić się nielegalnie na grze, oferując w internecie konta z dostępem do bety. Warto tu zaznaczyć, że w momencie debiutu pełnej wersji gry, będzie ona dystrybowana w modelu free-to-play, czyli za darmo dla każdego, bez wymaganych opłat. Tym bardziej dziwi więc fakt, że niektórzy są w stanie odkupić takie konto za nawet 150 dolarów, czyli niemal 650 złotych. Riot Games szybko dostrzegło proceder i zapowiedziało, że rozpoczyna walkę ze sprzedawcami. Każde konto odkupine od osoby prywatnej ma zostać zbanowane. Riot powiadomił, że zawiesił już wiele takich kont. Dlatego nie ma raczej sensu interesować się odkupywaniem dostępu do bety, bo i tak raczej długo byśmy sobie nie pograli.

Podobne artykuły

gamerka

Gry

Wynajmij dziewczynę do grania. Za pieniądze zagrasz z każdą dzięki specjalnemu serwisowi

Czytaj więcej >
Anthem

Gry

Bioware ma plany naprawienia Anthem. Szykuje się wielkie odświeżenie gry.

Czytaj więcej >
Death stranding plakat

Gry

Death Stranding zmierza na PC! Znamy datę premiery, cenę i dodatki pre-order

Czytaj więcej >
doom mod covid

Gry

Powstał mod do Dooma, w którym zarażamy demony koronawirusem

Czytaj więcej >
humble capcom mega bundle

Gry

Ruszył Humble Capcom MEGA Bundle! Za grosze możecie zdobyć świetne gry

Czytaj więcej >
meat mmo plakat

Gry

M.E.A.T: Raper Słoń tworzy grę MMO

Czytaj więcej >