Techgame.pl
Steam

materiały prasowe

Valve może wprowadzić specjalny program lojalnościowy do Steama - zdradza twórca SteamDB

13 Maja 2020

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

Twórca popularnego serwisu Steam Database informuje o kolejnych planach Valve na uatrakcyjnienie swojej flagowej platformy. Steam może zyskać program lojalnościowy. Ulepszony ma zostać również system oceniania i reakcji na recenzje użytkowni

Twórca SteamDB informuje o nowych planach Valve. W planach jest program lojalnościowy.

Nowe funkcje sklepu Steam

Pavel Djundik, czyli człowiek odpowiedzialny za stronę Steam Database pokazującą statystyki dotyczące ogółu platformy Steam, użytkowników i gier tam dostępnych wyjawia nowe przecieki odnośnie planów Valve na wzbogacenie swojej flagowej platfotmy. Zgadujemy, że Valve zamierza wytoczyć ciężkie działa przeciwko Epic Games Store, które co i rusz sypie darmowymi produkcjami mającymi przekonać graczy do przejścia na nową platfromę cyfrowej dystrybucji. Zdaniem Djudnika, Valve ma w planach wprowadzenie stałego programu lojalnościowego. W jego ramach użytkownicy mają mieć możliwość zdobycia dodatkowych punktów, które może będzie wymienić na specjalne zniżki, darmowe gry, wirtualne przedmioty, czy podniesienie swojej rangi odznaki Steam. Taki krok nie wydaje się niczym zaskakującym - w końcu punkty na Steam zbieraliśmy już wielokrotnie w ramach niejednej promocji. Jeżeli plotki okażą się prawdziwe, oznacza to, że Valve na stałe zamierzać zawrzeć w swoim sklepie uwielbianie przez wielu graczy elementy.

Nowy system recenzji

Twórca SteamDB poinformował również o odkryciu kodu źródłowego, który pokazuje zmiany w systemie recenzji użytkowników. Do tej pory mogliśmy je jedynie oceniać w kategoriach "pomocna, niepotrzebna, śmieszna", zaś teraz do tego ma zostać dodany cały system reakcji. Być może to nie koniec nowości w kwestii recenzji, które zresztą od jakiegoś czasu regularnie dostają nowe funkcje. Steam wprowadził "Laboratoria Steam" mające pokazywać i udostępniać eksperymentalne funkcje użytkownikom. Programiści zbierają potem opinie graczy i zapada decyzja, czy konkretna funkcja nadaje się na ulepszenie i pozostawienie na stałe. W ten sposób od jakiegos czasu możemy sprawdzać polecane nam przez specjalnego bota gry, które ten wybiera w oparciu o pozycje, w jakie graliśmy i nasze zainteresowania. Wszystkie rewelacje przedstawione przez Djudnika są na ten moment jedynie plotkami, ale znając Valve, mają w sobie duża dozę prawdopobieństwa.

Podobne artykuły

gamerka

Gry

Wynajmij dziewczynę do grania. Za pieniądze zagrasz z każdą dzięki specjalnemu serwisowi

Czytaj więcej >
Anthem

Gry

Bioware ma plany naprawienia Anthem. Szykuje się wielkie odświeżenie gry.

Czytaj więcej >
Death stranding plakat

Gry

Death Stranding zmierza na PC! Znamy datę premiery, cenę i dodatki pre-order

Czytaj więcej >
doom mod covid

Gry

Powstał mod do Dooma, w którym zarażamy demony koronawirusem

Czytaj więcej >
humble capcom mega bundle

Gry

Ruszył Humble Capcom MEGA Bundle! Za grosze możecie zdobyć świetne gry

Czytaj więcej >
meat mmo plakat

Gry

M.E.A.T: Raper Słoń tworzy grę MMO

Czytaj więcej >