Techgame.pl
Destiny 2 oficjalny plakat

Steam

W Destiny 2 zaczyna się nowy sezon. Znikną loot boxy!

4 Marca 2020

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

Nowy sezon zatytułowany "Sezonem Zasłużonych" niebawem rozpocznie się w Destiny 2. Poznaliśmy szczegóły dotyczące atrakcji, które na nas czekają. Tak naprawdę najważniejszą informacją jest ta, wedle której Bunie obiecuje po

Bungie podzieliło się z graczami informacjami odnośnie "Sezonu Zasłużonych" w Destiny 2. Pojawią się nowe elementy kosmetyczne, egzotyczne bronie i związane z nimi zadania, aktywności poboczne i wyzwania. Jednak najlepsza nowość dotyczy znienawidzonego przez wielu graczy systemu loot boxów.

Destiny 2 i nowe zadania PvP i PvE

W nowym sezonie Destiny 2 skupimy się na ratowaniu Ostatniego Miasta. Jak głosi opis na forum Bungie: "Po wyrwaniu Zegara Słonecznego ze szponów Czerwonego Legionu, pewien Psioniczny Oprawca, któremu udało się uciec, wciela w życie desperacki plan zemsty przeciwko Ostatniemu Miastu. Strażnicy Światła muszą zapomnieć o dawnych poróżnieniach i połączyć siły z niecodziennymi sojusznikami, aby ocalić Miasto przed całkowitym unicestwieniem". Oznacza to między innymi powrót uwielbianego przez wielu trybu "Próby Ozyrysa" skupionego na potyczkach gracz kontra gracz. Powrócą też mapy z oryginalnego Destiny. Z nowości na pewno wyliczyć można nowe egzotyczne pukawki, wyzwania w trybach PvP i PvE oraz aktywności poboczne. Całą zapowiedź nowego sezonu Bungie ujęło w formie wideo:

Brak loot boxów!

Jednak nic nie cieszy graczy tak, jak pozbywanie się nachalnych sposobów na wysępienie od nich dodatkowej kasy. Choć w Destiny 2 problem nie był aż tak denerwujący, to każdy cios wymierzony w loot boxy może ucieszyć. W końcu cała afera z taką formą mikropłatności ciągnie się już od długiego czasu i rozrosła się do tego stopnia, że rządy różnych krajów zastanawiają się czy można loot boxy uznać na formę hazardu. Choć Wielka Brytania uznała początkowo, że absolutnie tak nie jest, to na początku tego roku temat powrócił. Brytyjska służba zdrowia zaczęła martwić się o zdrowie dzieci i zaproponowała, aby zakazać sprzedaży gier zawierających loot boxy nieletnim (albo zbanować skrzynki z losową zawartością kompletnie). Bungie najwyraźniej stwierdziło, że nie chce się bawić w obecne kontrowersje i zapowiedziało, że skrzynki znikną. W grze są to Jasne Engramy z losową zawartością, które kupujemy za prawdziwe pieniądze. Naturalnie logika nakazuje zakładać, że jakaś forma mikropłatności powróci, jednak nie znamy na razie szczegółów. 

Nowy sezon w Destiny 2 pojawi się już 10 marca i potrwa do 9 czerwca. Gra dostępna jest obecnie w formie free to play na platformie Steam.

Podobne artykuły

gamerka

Gry

Wynajmij dziewczynę do grania. Za pieniądze zagrasz z każdą dzięki specjalnemu serwisowi

Czytaj więcej >
Anthem

Gry

Bioware ma plany naprawienia Anthem. Szykuje się wielkie odświeżenie gry.

Czytaj więcej >
Death stranding plakat

Gry

Death Stranding zmierza na PC! Znamy datę premiery, cenę i dodatki pre-order

Czytaj więcej >
doom mod covid

Gry

Powstał mod do Dooma, w którym zarażamy demony koronawirusem

Czytaj więcej >
humble capcom mega bundle

Gry

Ruszył Humble Capcom MEGA Bundle! Za grosze możecie zdobyć świetne gry

Czytaj więcej >
meat mmo plakat

Gry

M.E.A.T: Raper Słoń tworzy grę MMO

Czytaj więcej >