Techgame.pl
Ekran smartfona z różnymi aplikacjami.

Pixabay

Ważna aktualizacja w WhatsApp. Użytkownicy w końcu się doczekali, chodzi o bezpieczeństwo

2 Listopada 2020

Autor tekstu:

Stanisław Janowski

Udostępnij:

WhatsApp kontynuuję wprowadzanie nowości do swojej aplikacji. Po dodaniu możliwości stałego blokowania kontaktów, teraz nadchodzi kolejna ważna aktualizacja, która poprawi bezpieczeństwo i komfort użytkowników.

W ostatnim czasie informowaliśmy o długo wyczekiwanej aktualizacji w aplikacji WhatsApp, która dodawała do komunikatora długo wyczekiwaną funkcję możliwości stałego blokowania niechcianych kontaktów. To jednak nie koniec update’ów, na użytkowników czeka jeszcze wiele niespodzianek.

WhatsApp poprawia kwestie bezpieczeństwa

Parę dni temu, należący do Facebooka, komunikator WhatsApp wypuścił długo wyczekiwaną aktualizację, która dawała użytkownikom możliwość blokowania niechcianych kontaktów na stałe. Wcześniej opcja ta była dostępna, ale jedynie w trybie czasowym z maksymalnym okresem rocznej blokady. Zmiana wydawać się mogła czysto kosmetyczna, ale z pewnością jest to dobra wiadomość dla wszystkich miłośników tego komunikatora. Teraz doczekali się kolejnego usprawnienia, które w innych aplikacjach służących do komunikowania się było standardem.

Aktualizacja zwiększająca prywatność

Wiele osób podkreśla, że używa aplikacji WhatsApp ze względu na prywatność, którą zapewnia szyfrowane wiadomości. Jeżeli jednak chodzi o ogólne trendy wśród aplikacji znanych z przykładania dużej uwagi do prywatności użytkownika, WhatsApp pozostawał w tyle. Takie narzędzia jak Signal czy Telegram wyprzedzały go o lata świetlne, ale powoli się to zaczyna zmieniać. Wszystko dzięki najnowszej aktualizacji, która doda do WhatsAppa możliwość znikających wiadomości.

Znikające wiadomości przydają się wtedy, kiedy chcemy mieć pewność, że nikt niepożądany nie przeczyta naszej historii rozmowy. Zależnie od ustawień i możliwości jakie daje dana aplikacja, możemy przykładowo ustalić, by wiadomości były usuwane z naszego urządzenia i z serwerów aplikacji co godzinę. Dotychczas Facebook wspominał o możliwości dodania takiej opcji, jednak żadne twarde dowody na prace nad taką funkcjonalnością nie istniały. Teraz jednak pojawiło się światełko w tunelu.

WhatsApp zmienia FAQ. Aktualizacja tuż-tuż

Jak informował portal WABetaInfo, w dokumencie FAQ należącym do aplikacji WhatsApp pojawiły się wzmianki sugerujące, że wyżej wymieniona opcja zostanie w najbliższych dniach zaimplementowana do komunikatora. Z informacji umieszczonych w dokumencie wynika, że WhatsApp będzie dawał możliwość ustawienia automatycznego usuwania wiadomości co siedem dni. Rozmowy będą kasowane na wszystkich urządzeniach, na których były wyświetlone oraz znikną z serwerów komunikatora.

W zwykłej rozmowie dwuosobowej, każda ze stron może ustawić opcję kasowania rozmowy. Jeżeli chodzi o konwersację grupową, to taką możliwość będzie posiadał jedynie założyciel pokoju. Jeżeli ktoś z kolei będzie chciał zachować treść rozmowy, to aktualizacja nie wprowadzi blokowania robienia zrzutów ekranów, więc każdy będzie mógł taki zrzut wykonać. Funkcja wprowadzona zostanie na urządzeniach z systemem Android, iOS, KaiOS, macOS, Windows oraz do wersji webowej usługi.

Podobne artykuły

materiał ilustracyjny

Bezpieczeństwo

Oszuści podszywają się pod PGE. Uwaga na fałszywe wezwanie do zapłaty

Czytaj więcej >
Pieniądze

Bezpieczeństwo

Kolejny atak phishingowy. Polacy otrzymali fałszywe SMS-y

Czytaj więcej >
Aresztowanie

Bezpieczeństwo

Zorganizowana grupa cyberprzestępców oszukiwała Polaków od miesięcy. Ukradli 1,5 miliona złotych

Czytaj więcej >
Telefon

Bezpieczeństwo

Uwaga, oszuści podszywają się pod policję. Próbują wyłudzić pieniądze od swoich ofiar

Czytaj więcej >
Karty kredytowe

Bezpieczeństwo

Poważne ostrzeżenie od CERT Polska. Polacy otrzymują fałszywe maile od "Ministerstwa Finansów"

Czytaj więcej >
Oszustwo OLX

Bezpieczeństwo

Oszuści podszywają się pod OLX. Wyłudzają dane i pieniądze od klientów

Czytaj więcej >