Techgame.pl
Smartfon z ikonką WhatsApp.

PickPik

Duże zmiany w WhatsApp. Użytkownicy w końcu doczekali się upragnionej funkcji

26 Października 2020

Autor tekstu:

Stanisław Janowski

Udostępnij:

WhatsApp to jeden z popularniejszych komunikatorów na rynku. Chociaż jest on dostępny od wielu lat i w tym czasie dostał wiele aktualizacji, to jednak wciąż brakuje w nim wielu opcji, które mogłyby sprawić, że umocniłby swoją pozycję wśr&oac

Pierwsze kroki w tym kierunku właśnie zostały poczynione. Twórcy WhatsAppa dodali w końcu do niego niezwykle ważną funkcję, której brakowało, chociaż wydawała się podstawowa. Jak zapewniają producenci komunikatora, to dopiero początek nadchodzących zmian.

WhatsApp z silną pozycją na rynku

Chociaż WhatsApp nie ma raczej zadatków na bycie najpopularniejszym komunikatorem mobilnym i desktopowym na świecie, to z pewnością wypełnia pewnego rodzaju niszę, w której odnajduje się wiele osób. Użytkownicy, który są zmęczeni wiecznymi zmianami interfejsu i funkcjonalności w komunikatorze Facebooka, a więc Messengerze chętniej korzystają z WhatsAppa. Jest on również lżejszy od Messengera, który jak na komunikator waży naprawdę dużo.

Komunikator niepozbawiony wad

WhatsApp daje swojemu użytkownikowi prostotę korzystania. To najważniejszy aspekt, który sprawia, że ten niepozorny komunikator zbiera wokół siebie naprawdę dużą liczbę użytkowników. Nie oznacza to jednak, że komunikator ten jest bez wad. Parę lat temu premierę miała desktopowa wersja urządzenia. Jest ona jednak rzadko rozwijana, przez co zostaje w tyle, za podobnymi narzędziami. Do dzisiaj komputerowy WhatsApp nie wspiera ani wideorozmów, ani rozmów głosowych. Właściciele aplikacji postanowili jednak trochę unowocześnić swój komunikator wprowadzając do niego długo wyczekiwaną funkcję.

WhatsApp z upragnioną funkcją

Opcja wyciszania czatów jest już standardem w praktycznie wszystkich komunikatorach. WhatsApp również posiada taką funkcjonalność, jest ona jednak jedynie czasowa. Teraz jednak, dzięki najnowszej aktualizacji, WhatsApp ma zyskać funkcję stałego wyciszania czatów z osobami, od których nie chcemy otrzymywać wiadomości. Udogodnienie jest już dostępne na urządzeniach z systemem iOS oraz Android. Użytkownicy komputerowi będą musieli jeszcze trochę na to poczekać. Jest to dopiero początek nowości, które zawitają do aplikacji.

Deweloperzy aplikacji mają się w najbliższym czasie pochylić trochę bardziej nad komputerową wersją narzędzia. Desktopowy WhatsApp ma zyskać wyżej wymienione funkcje, a więc wyciszania niechcianych czatów oraz, co ważniejsze w tym przypadku wideorozmów oraz rozmów głosowych. Eksperci podkreślają również, że ostatecznie czeka nas mariaż wszystkich komunikatorów należących do Marka Zuckerberga. Mowa tu więc o Messengerze, WhatsAppie oraz innych komunikatorach należących do Facebooka (np. ten zaimplementowany do Instagrama).

Podobne artykuły

Elon Musk z profilu

Technologie

Elon Musk dostał pytanie, które zupełnie wybiło go z równowagi. Rozbrajająca reakcja miliardera

Czytaj więcej >
Samoloty zeroemisyjne od Airbusa - wizualizacja

Technologie

Airbus zaprezentował swoje samoloty przyszłości. Ta technologia zmieni lotnictwo

Czytaj więcej >
szczeniak

Technologie

Tańczący szczeniak-robot podbija internet. Niezwykłe dzieło, aż ciężko się nie uśmiechnąć

Czytaj więcej >
Elon Musk w trakcie wywiadu na konferencji.

Technologie

Elon Musk zapowiedział, kiedy rozpocznie kolonizować Marsa. Data zaskakuje

Czytaj więcej >
PlayStation 2 w dwóch wersjach

Technologie

PlayStation 5 może niebawem wrócić na półki sklepowe. Zapowiadana jest kolejna dostawa

Czytaj więcej >
Xbox Series X i S

Technologie

Nowe informacje o ulepszeniach dla Xbox series X i S. Znamy szczegóły

Czytaj więcej >