Smartfon z ikonką WhatsApp.
Źródło: PickPik

Duże zmiany w WhatsApp. Użytkownicy w końcu doczekali się upragnionej funkcji

Stanisław JanowskiStanisław Janowski
26 Października 2020

WhatsApp to jeden z popularniejszych komunikatorów na rynku. Chociaż jest on dostępny od wielu lat i w tym czasie dostał wiele aktualizacji, to jednak wciąż brakuje w nim wielu opcji, które mogłyby sprawić, że umocniłby swoją pozycję wśród tej gałęzi aplikacji mobilnych. Teraz jednak powoli ma się to zmieniać.

Pierwsze kroki w tym kierunku właśnie zostały poczynione. Twórcy WhatsAppa dodali w końcu do niego niezwykle ważną funkcję, której brakowało, chociaż wydawała się podstawowa. Jak zapewniają producenci komunikatora, to dopiero początek nadchodzących zmian.

WhatsApp z silną pozycją na rynku

Chociaż WhatsApp nie ma raczej zadatków na bycie najpopularniejszym komunikatorem mobilnym i desktopowym na świecie, to z pewnością wypełnia pewnego rodzaju niszę, w której odnajduje się wiele osób. Użytkownicy, który są zmęczeni wiecznymi zmianami interfejsu i funkcjonalności w komunikatorze Facebooka, a więc Messengerze chętniej korzystają z WhatsAppa. Jest on również lżejszy od Messengera, który jak na komunikator waży naprawdę dużo.

Komunikator niepozbawiony wad

WhatsApp daje swojemu użytkownikowi prostotę korzystania. To najważniejszy aspekt, który sprawia, że ten niepozorny komunikator zbiera wokół siebie naprawdę dużą liczbę użytkowników. Nie oznacza to jednak, że komunikator ten jest bez wad. Parę lat temu premierę miała desktopowa wersja urządzenia. Jest ona jednak rzadko rozwijana, przez co zostaje w tyle, za podobnymi narzędziami. Do dzisiaj komputerowy WhatsApp nie wspiera ani wideorozmów, ani rozmów głosowych. Właściciele aplikacji postanowili jednak trochę unowocześnić swój komunikator wprowadzając do niego długo wyczekiwaną funkcję.

WhatsApp z upragnioną funkcją

Opcja wyciszania czatów jest już standardem w praktycznie wszystkich komunikatorach. WhatsApp również posiada taką funkcjonalność, jest ona jednak jedynie czasowa. Teraz jednak, dzięki najnowszej aktualizacji, WhatsApp ma zyskać funkcję stałego wyciszania czatów z osobami, od których nie chcemy otrzymywać wiadomości. Udogodnienie jest już dostępne na urządzeniach z systemem iOS oraz Android. Użytkownicy komputerowi będą musieli jeszcze trochę na to poczekać. Jest to dopiero początek nowości, które zawitają do aplikacji.

Deweloperzy aplikacji mają się w najbliższym czasie pochylić trochę bardziej nad komputerową wersją narzędzia. Desktopowy WhatsApp ma zyskać wyżej wymienione funkcje, a więc wyciszania niechcianych czatów oraz, co ważniejsze w tym przypadku wideorozmów oraz rozmów głosowych. Eksperci podkreślają również, że ostatecznie czeka nas mariaż wszystkich komunikatorów należących do Marka Zuckerberga. Mowa tu więc o Messengerze, WhatsAppie oraz innych komunikatorach należących do Facebooka (np. ten zaimplementowany do Instagrama).

Następny artykuł