Techgame.pl
pilne techgame

techgame

Wielu Polaków czekało na nią. Sieć 5G oficjalnie startuje w Polsce

8 Maja 2020

Autor tekstu:

Albert Długoszewski

Udostępnij:

5G startuje w Polsce. Jest to niewątpliwie wiadomość na którą czekało wiele osób. Pierwszy polski operator jest gotowy na uruchomienie jej. Będzie wykorzystywana do komercyjnych celów, nie w ramach testów.

Wiele osób czekała na taką informację. 5G oficjalnie rusza w Polsce. Nad wdrożeniem sieci pracują wszyscy operatorzy. Do tej pory palmę pierwszeństwa dzierżyło dwóch operatorów: Plus i Play. Obie firmy publikowały sprzeczne informacje w tym temacie. Wszystko wskazuje na to, że wyścig wygrał Plus.

Sieć rusza w 7 miastach

Plus planuje ruszyć z 5G już po weekendzie 11 maja. Sieć będzie dostępna w 7 polskich miastach. Z nowoczesnej technologii skorzystają wszyscy abonenci Plusa i Cyfrowego Polsatu, którzy dysponują kompatybilnym smartfonem lub routerem. Oficjalne źródła mówią o starcie w najbliższy poniedziałek. Poniżej lista miast w których dostępna będzie sieć.

  • Gdańsk,

  • Katowice,

  • Łódź,

  • Poznań,

  • Szczecin,

  • Warszawa,

  • Wrocław.

Dalsza rozbudowa sieci

Jeżeli konkurencja nie uruchomi swojej sieci w ciągu najbliższych trzech dni. Plus będziesz mógł szczycić się tym, że jest pierwszym operatorem w Polsce dysponującym komercyjną siecią 5G. Firma szacuje, że w ramach pierwszego etapu wdrażania. zasięgiem 100 nowoczesnych stacji bazowych objętych zostanie 900 000 mieszkańców wyżej wymienionych miast. Drugi etap zakłada uruchomienie kolejnych 600 stacji bazowych. Dzięki temu z 5G skorzystamy w całej Warszawie i okolicznych miejscowościach. Cały plan zostanie zrealizowany na końcu przyszłego roku. Firma jednak celuje w końcówkę 2020.

600 Mb/s

Jak zapewnia operator, sieć zaoferuje użytkownikom transfer danych na poziomie 600 Mb/s przy zachowaniu niskich opóźnień i wysokiej stabilności. Są to doskonałe informacje dla wszystkich pragnących korzystać z szybkiego internetu. Jest to również przełomowa chwila w historii polskiej telekomunikacji. Teraz pozostaje nam czekać na innych operatorów, aż dołączą do Plusa ze swoimi rozwiązaniami. Na temat sieci 5G krąży wiele mitów i faktów. Niektórzy ludzie uważają nawet, że może ona powodować koronawirusa. Jest to oczywiście nieprawda.

Podobne artykuły

Elon Musk z profilu

Technologie

Elon Musk dostał pytanie, które zupełnie wybiło go z równowagi. Rozbrajająca reakcja miliardera

Czytaj więcej >
Samoloty zeroemisyjne od Airbusa - wizualizacja

Technologie

Airbus zaprezentował swoje samoloty przyszłości. Ta technologia zmieni lotnictwo

Czytaj więcej >
szczeniak

Technologie

Tańczący szczeniak-robot podbija internet. Niezwykłe dzieło, aż ciężko się nie uśmiechnąć

Czytaj więcej >
Elon Musk w trakcie wywiadu na konferencji.

Technologie

Elon Musk zapowiedział, kiedy rozpocznie kolonizować Marsa. Data zaskakuje

Czytaj więcej >
PlayStation 2 w dwóch wersjach

Technologie

PlayStation 5 może niebawem wrócić na półki sklepowe. Zapowiadana jest kolejna dostawa

Czytaj więcej >
Xbox Series X i S

Technologie

Nowe informacje o ulepszeniach dla Xbox series X i S. Znamy szczegóły

Czytaj więcej >