pilne techgame
Źródło: techgame

Wielu Polaków czekało na nią. Sieć 5G oficjalnie startuje w Polsce

5G startuje w Polsce. Jest to niewątpliwie wiadomość na którą czekało wiele osób. Pierwszy polski operator jest gotowy na uruchomienie jej. Będzie wykorzystywana do komercyjnych celów, nie w ramach testów.

Wiele osób czekała na taką informację. 5G oficjalnie rusza w Polsce. Nad wdrożeniem sieci pracują wszyscy operatorzy. Do tej pory palmę pierwszeństwa dzierżyło dwóch operatorów: Plus i Play. Obie firmy publikowały sprzeczne informacje w tym temacie. Wszystko wskazuje na to, że wyścig wygrał Plus.

Sieć rusza w 7 miastach

Plus planuje ruszyć z 5G już po weekendzie 11 maja. Sieć będzie dostępna w 7 polskich miastach. Z nowoczesnej technologii skorzystają wszyscy abonenci Plusa i Cyfrowego Polsatu, którzy dysponują kompatybilnym smartfonem lub routerem. Oficjalne źródła mówią o starcie w najbliższy poniedziałek. Poniżej lista miast w których dostępna będzie sieć.

 • Gdańsk,
 • Katowice,
 • Łódź,
 • Poznań,
 • Szczecin,
 • Warszawa,
 • Wrocław.

Dalsza rozbudowa sieci

Jeżeli konkurencja nie uruchomi swojej sieci w ciągu najbliższych trzech dni. Plus będziesz mógł szczycić się tym, że jest pierwszym operatorem w Polsce dysponującym komercyjną siecią 5G. Firma szacuje, że w ramach pierwszego etapu wdrażania. zasięgiem 100 nowoczesnych stacji bazowych objętych zostanie 900 000 mieszkańców wyżej wymienionych miast. Drugi etap zakłada uruchomienie kolejnych 600 stacji bazowych. Dzięki temu z 5G skorzystamy w całej Warszawie i okolicznych miejscowościach. Cały plan zostanie zrealizowany na końcu przyszłego roku. Firma jednak celuje w końcówkę 2020.

600 Mb/s

Jak zapewnia operator, sieć zaoferuje użytkownikom transfer danych na poziomie 600 Mb/s przy zachowaniu niskich opóźnień i wysokiej stabilności. Są to doskonałe informacje dla wszystkich pragnących korzystać z szybkiego internetu. Jest to również przełomowa chwila w historii polskiej telekomunikacji. Teraz pozostaje nam czekać na innych operatorów, aż dołączą do Plusa ze swoimi rozwiązaniami. Na temat sieci 5G krąży wiele mitów i faktów. Niektórzy ludzie uważają nawet, że może ona powodować koronawirusa. Jest to oczywiście nieprawda.

ZOBACZ TAKŻE:

 1. Sanepid zapomniał go poinformować, że ma wirusa. Pan Tomasz o zakażeniu dowiedział się z Facebooka
 2. Ostra reakcja Europy. Chodzi o dane osobowe wszystkich Polaków
 3. IMGW ostrzega przed przymrozkami dzisiejszej nocy. Alerty dla pięciu województw
 4. Dostawca z przyszłości. Gra Death Stranding zainspirowała inżynierów do stworzenia niesamowitego wynalazku
Następny artykuł