Windows
Źródło: flickr.com

Ważna zmiana w Windows 10. Użytkownicy w końcu odetchną z ulgą, nowa aktualizacja sporo zmieni

Kuba WielochKuba Wieloch
1 Listopada 2020

Microsoft w końcu wprowadza wyczekiwaną zmianę. Zmienia się proces pobierania sterowników do podzespołów komputera w systemie Windows 10. Będzie łatwiej i przyjemniej

Dla wielu użytkowników systemu Windows 10 pobranie najnowszych sterowników stanowi nie lada wyzwanie. Wcześniej trzeba było przejść przez labirynt zakładek w panelu sterowania, aby manualnie pobrać sterowniki dla każdego podzespołu z osobna.


Od dłuższego czasu firma dąży do upraszczania wszelkich funkcji systemowych, tak aby czynności wykonywane na komputerach były intuicyjne i łatwe do zrozumienia. Dlatego też wprowadzono, chociażby system kafelkowy, który zdecydowanie upraszcza nawigację dla nowych użytkowników.

Hubert Urbański zaskoczył wszystkich w Milionerach. Publiczność zamarła, chodzi o przerażające praktykiHubert Urbański zaskoczył wszystkich w Milionerach. Publiczność zamarła, chodzi o przerażające praktykiCzytaj dalej

Pełna automatyzacja


Osoby, które używały starszych wersji Windows, jak chociażby 98’ lub XP, wiedzą, że niegdyś system był o wiele bardziej skomplikowany i wymagał pracy manualnej.

DZISIAJ GRZEJE:

1. Naukowcy odkryli niesamowitą planetę. “Druga Ziemia” przemierza samotnie kosmos

2. Nowe obostrzenia już od środy? Poseł zdradził szczegóły spotkania z premierem


Na szczęście wprowadzono system automatyzacji, dzięki czemu przy pierwszym podpięciu urządzenia do komputera, system instaluje potrzebne sterowniki. Problem tkwi w tym, że użytkownik nie miał żadnego wpływu nad tym, co dokładnie zostało zainstalowane.


W rezultacie często instalowane były oprogramowania opcjonalne, które nie usprawniają wyraźnie działania sprzętu, a jedynie odblokowują dodatkowe funkcje, które nie są konieczne do poprawnego działania.

Naukowcy nie wierzą we własne odkrycie. Znaleźli na Marsie coś niezwykłegoNaukowcy nie wierzą we własne odkrycie. Znaleźli na Marsie coś niezwykłegoCzytaj dalej

Nowa aktualizacja dla Windows 10


Najnowsza aktualizacja systemu Windows 10 wprowadzi długo wyczekiwaną zmianę i usprawnienie, o które użytkownicy prosili od wielu lat.


Dnia 5 listopada zostanie wprowadzona łatka, która odda użytkownikowi możliwość wybrania sterowników do instalacji i aktualizacji. System będzie teraz definiował opcjonalne aktualizacje, dzięki czemu użytkownik będzie miał możliwość wyboru.
Warto również wspomnieć, że proces pobierania aktualizacji przy pierwszym podłączeniu urządzenia nie ulegnie zmianie. Gdy tylko nowa łatka trafi do witryny Windows Update, użytkownik będzie mógł ją pobrać przy okazji instalacji najnowszej aktualizacji systemu Windows.

Manualne implementowanie łatek


Jeżeli chcesz zainstalować aktualizacje sterowników manualnie, to od 5 listopada pojawi się taka możliwość w Windows Update. Wystarczy wejść w segment „Ustawienia”, następnie przejść do zakładki „Aktualizacje i zabezpieczenia”, gdzie znajduje się „Windows Update”. Tam należy znaleźć opcję „Wyświetl opcjonalne aktualizacje”.


Tego typu zmiany są bardzo ważne dla pracodawców, którzy chcą kontrolować zawartość dysków komputerów swoich pracowników. Daje to im większe bezpieczeństwo i moc sprawczą. Dodatkowo pracodawcy są narażeni w mniejszym stopniu na ryzyko zainstalowania wadliwych oprogramowani lub programów szpiegujących.

Większa moc sprawcza dla zaawansowanych użytkowników


Firma z Redmond stara się usprawniać sposób instalacji sterowników i aktualizacji już od sierpnia tego roku. Wprowadzono wtedy możliwość odróżnienia łatek „opcjonalnych” od tych koniecznych do wprowadzenia. Dzięki temu użytkownicy mają większą świadomość pobieranych oprogramowani.

Niezwykła historia 71-latka z Polski. Był pewien, że spotkał kosmitów, nie spodziewał sięNiezwykła historia 71-latka z Polski. Był pewien, że spotkał kosmitów, nie spodziewał sięCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wyszło na jaw. Wiadomo, która z kandydatek rolnika poszła z nim na wesele. Zdradził ich zespół muzyczny
  2. Cinquecento dwukrotnie starsze od właściciela. Nawet nie może wsiąść za kółko
  3. Klienci kolejnego banku atakowani przez hakerów. Nie dajcie się zwieść
  4. Technologia, która przywraca do żywych. Hologramy zmarłych zyskują na popularności
  5. Apple dodało niezwykłą funkcję do swoich smartfonów. Większość osób nie ma o niej pojęcia
  6. Słowa grzęzną w gardle. Mąż zostawił przed zamkniętym cmentarzem wiadomość do zmarłej żony
  7. Biedronka kusi klientów prawdziwymi hitami. Polacy już ustawiają się w kolejkach

Następny artykuł