Techgame.pl
Windows

flickr.com

Ważna zmiana w Windows 10. Użytkownicy w końcu odetchną z ulgą, nowa aktualizacja sporo zmieni

1 Listopada 2020

Autor tekstu:

Kuba Wieloch

Udostępnij:

Microsoft w końcu wprowadza wyczekiwaną zmianę. Zmienia się proces pobierania sterowników do podzespołów komputera w systemie Windows 10. Będzie łatwiej i przyjemniej

Dla wielu użytkowników systemu Windows 10 pobranie najnowszych sterowników stanowi nie lada wyzwanie. Wcześniej trzeba było przejść przez labirynt zakładek w panelu sterowania, aby manualnie pobrać sterowniki dla każdego podzespołu z osobna.

Od dłuższego czasu firma dąży do upraszczania wszelkich funkcji systemowych, tak aby czynności wykonywane na komputerach były intuicyjne i łatwe do zrozumienia. Dlatego też wprowadzono, chociażby system kafelkowy, który zdecydowanie upraszcza nawigację dla nowych użytkowników.

Pełna automatyzacja

Osoby, które używały starszych wersji Windows, jak chociażby 98’ lub XP, wiedzą, że niegdyś system był o wiele bardziej skomplikowany i wymagał pracy manualnej.

Na szczęście wprowadzono system automatyzacji, dzięki czemu przy pierwszym podpięciu urządzenia do komputera, system instaluje potrzebne sterowniki. Problem tkwi w tym, że użytkownik nie miał żadnego wpływu nad tym, co dokładnie zostało zainstalowane.

W rezultacie często instalowane były oprogramowania opcjonalne, które nie usprawniają wyraźnie działania sprzętu, a jedynie odblokowują dodatkowe funkcje, które nie są konieczne do poprawnego działania.

Nowa aktualizacja dla Windows 10

Najnowsza aktualizacja systemu Windows 10 wprowadzi długo wyczekiwaną zmianę i usprawnienie, o które użytkownicy prosili od wielu lat.

Dnia 5 listopada zostanie wprowadzona łatka, która odda użytkownikowi możliwość wybrania sterowników do instalacji i aktualizacji. System będzie teraz definiował opcjonalne aktualizacje, dzięki czemu użytkownik będzie miał możliwość wyboru.Warto również wspomnieć, że proces pobierania aktualizacji przy pierwszym podłączeniu urządzenia nie ulegnie zmianie. Gdy tylko nowa łatka trafi do witryny Windows Update, użytkownik będzie mógł ją pobrać przy okazji instalacji najnowszej aktualizacji systemu Windows.

Manualne implementowanie łatek

Jeżeli chcesz zainstalować aktualizacje sterowników manualnie, to od 5 listopada pojawi się taka możliwość w Windows Update. Wystarczy wejść w segment „Ustawienia”, następnie przejść do zakładki „Aktualizacje i zabezpieczenia”, gdzie znajduje się „Windows Update”. Tam należy znaleźć opcję „Wyświetl opcjonalne aktualizacje”.

Tego typu zmiany są bardzo ważne dla pracodawców, którzy chcą kontrolować zawartość dysków komputerów swoich pracowników. Daje to im większe bezpieczeństwo i moc sprawczą. Dodatkowo pracodawcy są narażeni w mniejszym stopniu na ryzyko zainstalowania wadliwych oprogramowani lub programów szpiegujących.

Większa moc sprawcza dla zaawansowanych użytkowników

Firma z Redmond stara się usprawniać sposób instalacji sterowników i aktualizacji już od sierpnia tego roku. Wprowadzono wtedy możliwość odróżnienia łatek „opcjonalnych” od tych koniecznych do wprowadzenia. Dzięki temu użytkownicy mają większą świadomość pobieranych oprogramowani.

Podobne artykuły

Astronauci na ISS

Technologie

Załoga misji Crew-1 powróciła na Ziemię. Wielki sukces SpaceX i NASA

Czytaj więcej >
London City Airport

Technologie

London City Airport wprowadza rewolucyjną technologię. Pierwsze duże lotnisko z cyfrową wieżą kontroli

Czytaj więcej >
Smartfon Cat S42 H+

Technologie

Idealne w czasie pandemii. Antybakteryjne smartfony już w sklepach

Czytaj więcej >
Smart

Technologie

Bielizna monitorująca nasz organizm. Inteligentne majtki wchodzą na rynek

Czytaj więcej >
Oculus Quest 2

Technologie

Gogle Oculus Quest 2 bez obowiązkowej integracji z Facebookiem. Prywatność jednak kosztuje

Czytaj więcej >
Mars

Technologie

Znamy datę lądowania nowego łazika na Marsie. Chiny idą jak burza

Czytaj więcej >