Ściana z cegieł z błękitnym logiem systemu Windows 10.
Źródło: Pixabay

Windows 10 z niską wydajnością. Microsoft wyjaśnia, mamy proste rozwiązanie

Stanisław JanowskiStanisław Janowski
9 Listopada 2020

Użytkownicy systemu Windows 10 nie mają w ostatnim czasie lekkiego życia. Zarówno klienci jak i sam Microsoft informują o kolejnych problemach związanych z funkcjonowaniem systemu. Po pladze niebieskich ekranów śmierci, przyszedł czas na niską wydajność. Tym razem rozwiązanie problemu jest w miarę proste.

Parę dni temu informowaliśmy Was o aktualizacji, która wprowadzała do Windowsa 10 bugi, które praktycznie uniemożliwiały korzystanie z systemu. Użytkownicy narzekali na częste pojawianie się niebieskiego ekranu śmierci oraz samoczynne restartowanie się urządzeń. Teraz Microsoft informuje o serii błędów, które bardzo obniżają wydajność systemu, powodują zawieszanie się aplikacji oraz gier i zmuszają użytkowników do wykonywania twardych resetów.

Przełomowe odkrycie naukowców. Dotyczy organizmów, które mogą żyć na Marsie do dzisiajPrzełomowe odkrycie naukowców. Dotyczy organizmów, które mogą żyć na Marsie do dzisiajCzytaj dalej

Windows 10, czyli błąd goni błąd

Po niezwykle udanym okresie rozruchowym systemu Windows 10 przyszedł czas na kryzys. Parę lat temu największym problemem użytkowników były pojedyncze aktualizacje, które wprowadzały błędy do systemu. Obecnie pojawia się coraz więcej informacji o kolejnych bugach w systemie, które zupełnie uniemożliwiają korzystanie z systemu produkcji Microsoftu.

DZISIAJ GRZEJE:

1. Najpotężniejszy statek kosmiczny w historii ludzkości. SpaceX zaprezentowało Starship

2. Reżyser o ostatnim spotkaniu z Anną Przybylską. Choroba zmieniła aktorkę nie do poznania, ciężko powstrzymać łzy

Ostatnio informowaliśmy o uporczywych problemach związanych z aktualizacją Windowsa 10. Update wprowadzał do systemu bugi, które sprawiały, że ten samoistnie się restartował i z dużą częstotliwością wyrzucał niebieskie ekrany śmierci. Za to zdarzenie odpowiedzialne były błędy w kodzie aktualizacji. Użytkownicy napotkali również trudności z korzystaniem z takich funkcji, jak Local Security Authority Process i MMC snap-in. Teraz Microsoft poinformował o kolejnej fali błędów, które utrudniają korzystanie z systemu.

Naukowcy dawno nie byli tak podekscytowani. Słońce w nowym cyklu, czekali od dawnaNaukowcy dawno nie byli tak podekscytowani. Słońce w nowym cyklu, czekali od dawnaCzytaj dalej

Microsoft informuje o kolejnych błędach

W oficjalnym dokumencie pomocy technicznej pojawiły się informacje o problem z utrzymaniem wydajności systemu Windows 10. Według zgłoszeń użytkowników problem dotyczy również zawieszania się poszczególnych aplikacji oraz gier. W wielu przypadkach jedynym rozwiązaniem jest twardy reset systemu.

Jak informują użytkownicy na oficjalnej stronie pomocy technicznej Microsoftu oraz Reddicie, problemy zaczęły pojawiać się po zainstalowaniu aktualizacji Windows 10 20H2. Na szczęście Microsoft zareagował bardzo szybko i poinformował użytkowników, których dotknęły problemy związane z kolejną wadliwą aktualizacją o prostym rozwiązaniu, które naprawia bugi i usuwa problemy związane z wydajnością systemu.

W kraterze na księżycu Saturna znaleziono coś bardzo dziwnego. Niezwykłe odkrycie zadziwiło światW kraterze na księżycu Saturna znaleziono coś bardzo dziwnego. Niezwykłe odkrycie zadziwiło światCzytaj dalej

Jak uporać się z usterką w systemie Windows 10

Pomoc techniczna systemu Windows 10 wydała oficjalny komunikat, w którym tłumaczy, jak pozbyć się uciążliwych błędów i poprawić wydajność systemu. Wyżej wymienione problemy rozwiązuje łatka o numerze KB4580364. Jest to aktualizacja opcjonalna typu “preview” i aby ją zainstalować, należy włączyć program Windows Update, a następnie kliknąć przycisk “Pobierz i zainstaluj” opcję "Pogląd aktualizacji skumulowanej dla systemu Windows 10 Version 20H2 w przypadku systemów opartych na architekturze x64 (KB4580364)."Aktualizacja pojawi się również jutro, tj. we wtorek, w pakiecie aktualizacji “Patch Tuesday”.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Media obiegła tragiczna wiadomość, nie żyje polski sportowiec. Mężczyzna był zakażony koronawirusem
  2. Hitowe tradycyjne placki ziemniaczane po białorusku. Deklasują przepis Gessler
  3. Przełomowe odkrycie naukowców. Dotyczy organizmów, które mogą żyć na Marsie do dzisiaj
  4. Naukowcy dawno nie byli tak podekscytowani. Słońce w nowym cyklu, czekali od dawna
  5. Najlepiej poznane planety nie mogą być siedliskiem życia. Powód jest zadziwiający
  6. Policjant z Żor uratował 8 kociąt wyrzuconych w worku do rzeki. Jednak to nie jedyna jego bohaterska akcja
  7. Krzysiek z zespołem Downa od dawna obala stereotypy. Teraz spełniło się jego największe marzenie, jest wniebowzięty

Następny artykuł