Techgame.pl
Ściana z cegieł z błękitnym logiem systemu Windows 10.

Pixabay

Windows 10 z niską wydajnością. Microsoft wyjaśnia, mamy proste rozwiązanie

9 Listopada 2020

Autor tekstu:

Stanisław Janowski

Udostępnij:

Użytkownicy systemu Windows 10 nie mają w ostatnim czasie lekkiego życia. Zarówno klienci jak i sam Microsoft informują o kolejnych problemach związanych z funkcjonowaniem systemu. Po pladze niebieskich ekranów śmierci, przyszedł czas na nis

Parę dni temu informowaliśmy Was o aktualizacji, która wprowadzała do Windowsa 10 bugi, które praktycznie uniemożliwiały korzystanie z systemu. Użytkownicy narzekali na częste pojawianie się niebieskiego ekranu śmierci oraz samoczynne restartowanie się urządzeń. Teraz Microsoft informuje o serii błędów, które bardzo obniżają wydajność systemu, powodują zawieszanie się aplikacji oraz gier i zmuszają użytkowników do wykonywania twardych resetów.

Windows 10, czyli błąd goni błąd

Po niezwykle udanym okresie rozruchowym systemu Windows 10 przyszedł czas na kryzys. Parę lat temu największym problemem użytkowników były pojedyncze aktualizacje, które wprowadzały błędy do systemu. Obecnie pojawia się coraz więcej informacji o kolejnych bugach w systemie, które zupełnie uniemożliwiają korzystanie z systemu produkcji Microsoftu.

Ostatnio informowaliśmy o uporczywych problemach związanych z aktualizacją Windowsa 10. Update wprowadzał do systemu bugi, które sprawiały, że ten samoistnie się restartował i z dużą częstotliwością wyrzucał niebieskie ekrany śmierci. Za to zdarzenie odpowiedzialne były błędy w kodzie aktualizacji. Użytkownicy napotkali również trudności z korzystaniem z takich funkcji, jak Local Security Authority Process i MMC snap-in. Teraz Microsoft poinformował o kolejnej fali błędów, które utrudniają korzystanie z systemu.

Microsoft informuje o kolejnych błędach

W oficjalnym dokumencie pomocy technicznej pojawiły się informacje o problem z utrzymaniem wydajności systemu Windows 10. Według zgłoszeń użytkowników problem dotyczy również zawieszania się poszczególnych aplikacji oraz gier. W wielu przypadkach jedynym rozwiązaniem jest twardy reset systemu.

Jak informują użytkownicy na oficjalnej stronie pomocy technicznej Microsoftu oraz Reddicie, problemy zaczęły pojawiać się po zainstalowaniu aktualizacji Windows 10 20H2. Na szczęście Microsoft zareagował bardzo szybko i poinformował użytkowników, których dotknęły problemy związane z kolejną wadliwą aktualizacją o prostym rozwiązaniu, które naprawia bugi i usuwa problemy związane z wydajnością systemu.

Jak uporać się z usterką w systemie Windows 10

Pomoc techniczna systemu Windows 10 wydała oficjalny komunikat, w którym tłumaczy, jak pozbyć się uciążliwych błędów i poprawić wydajność systemu. Wyżej wymienione problemy rozwiązuje łatka o numerze KB4580364. Jest to aktualizacja opcjonalna typu “preview” i aby ją zainstalować, należy włączyć program Windows Update, a następnie kliknąć przycisk “Pobierz i zainstaluj” opcję "Pogląd aktualizacji skumulowanej dla systemu Windows 10 Version 20H2 w przypadku systemów opartych na architekturze x64 (KB4580364)."Aktualizacja pojawi się również jutro, tj. we wtorek, w pakiecie aktualizacji “Patch Tuesday”.

Stanisław Janowski

Wydawca portalu Techgame. Z wykształcenia dziennikarz i kulturoznawca. Wcześniej parałem się dziennikarstwem radiowym, teraz głównie działam w Internecie. Miłośnik retro-technologii i nowych smartfonów. W wolnych chwilach rozmawiam z Google Home.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@techgame.pl

Podobne artykuły

Najprzydatniejsze skróty klawiszowe

Technologie

Najprzydatniejsze skróty klawiszowe w systemie Windows 10

Czytaj więcej >
Jak przywrócić system Windows 10 do stanu początkowego?

Technologie

Jak przywrócić system Windows 10 do stanu początkowego?

Czytaj więcej >
Rakieta Długi Marsz 5B

Technologie

Chińska rakieta poza kontrolą. Wrak za kilkanaście dni spadnie na Ziemię

Czytaj więcej >
Astronauci na ISS

Technologie

Załoga misji Crew-1 powróciła na Ziemię. Wielki sukces SpaceX i NASA

Czytaj więcej >
London City Airport

Technologie

London City Airport wprowadza rewolucyjną technologię. Pierwsze duże lotnisko z cyfrową wieżą kontroli

Czytaj więcej >
Smartfon Cat S42 H+

Technologie

Idealne w czasie pandemii. Antybakteryjne smartfony już w sklepach

Czytaj więcej >