Logo Windows z mężczyzną w tle podczas prezentacji
Źródło: pixabay.com

Windows 10 z nową funkcją. Jest szczególnie przydatna w okresie pandemii

Łukasz KopcińskiŁukasz Kopciński
16 Listopada 2020

Microsoft udostępnia błyskawiczne wirtualne spotkania szerszemu gronu użytkowników. Zaoszczędzi nam to nieco niedogodności przy wirtualnych konferencjach.

We wrześniu bieżącego roku osoby zapisane do programu niejawnego testowania systemu Windows uzyskały między innymi dostęp do funkcji Meet Now prosto z paska zadań. Wcześniej, przez kilka miesięcy funkcja ta dostępna była wyłącznie poprzez aplikację Skype.

Niesamowity krater na Marsie. Niezwykle rzadkie zjawisko zachwyciło astronomówNiesamowity krater na Marsie. Niezwykle rzadkie zjawisko zachwyciło astronomówCzytaj dalej

Insiderzy przodem. Windows się rozwija

W kolejnym kroku skorzystać z niej mogli wspomniani Insiderzy, a konkretnie część ludzi należących do kanału bardziej zaawansowanego technicznie, czyli przedstawicieli Dev Channel. W tym przywileju doszukać się można oczywiście łyżki dziegciu.

Jak to bywa przy okazji testów takiej usługi, wybrańcy byli zarazem beneficjentami wypróbowania nowinki przed innymi, a po trochu królikami doświadczalnymi mającymi wyłapać ewentualne niedogodności. Na szczęście operacja ta znalazła pozytywny finał, a pacjent w końcu może ujrzeć światło dzienne.

Jak się okazuje, potrzebowano niecałych dwóch miesięcy, aby upewnić się co do odpowiedniej funkcjonalności usługi i pochwalić się nią przed resztą chętnych.

Bardzo dziwne zjawisko dotyczy całego wszechświata. Naukowcy nie wierzą we własne odkrycieBardzo dziwne zjawisko dotyczy całego wszechświata. Naukowcy nie wierzą we własne odkrycieCzytaj dalej

Uwolnienie narzędzia do błyskawicznych internetowych spotkań od dodatkowego oprogramowania zdaje się być mile widzianym ułatwieniem dostępu. Nie potrzebujemy już posiadać konta w apce do wideokonferencji, by szybko zorganizować posiedzenie online.

Funkcja natychmiastowych spotkań udostępniona zostaje teraz dla wszystkich posiadaczy systemu, bez wymogu posiadania innych kont, a także nieodpłatnie. Jeśli chodzi o ograniczenia, to za takowe należy uznać długość trwania takiego połączenia, która wynosi. maksymalnie, dobę.

DZISIAJ GRZEJE:

1. Podwyżki cen prądu coraz bliżej? Rząd od stycznia wprowadzi dodatkową opłatę

2. Jeszcze zdrowsza wersja tradycyjnej ćwikły. Zrób ją z kiszonych buraków i ciesz się niepowtarzalnym smakiem

Spotkania w czasie pandemii stają się przystępniejsze. Nowa funkcja to zapewnia

Od teraz spontaniczne wideo rozmowy można przeprowadzać, minimalizując ilość kliknięć i nie zawracając sobie głowy zbędnym logowaniem. Taki ruch Microsoftu można oceniać pozytywnie, szczególnie biorąc pod uwagę okoliczności.

Po wyborze odpowiedniej dedykowanej ikonki uzyskamy możliwość stworzenia nowego połączenia lub dołączenia do istniejącego. W drugiej opcji należy po prostu wkleić uzyskany od założyciela link bądź kod.

Skrócą podróż pociągiem z 3 godzin do 30 minut. Niewiarygodna technologia Koreańczyków, Polskę przejechałbyś w godzinęSkrócą podróż pociągiem z 3 godzin do 30 minut. Niewiarygodna technologia Koreańczyków, Polskę przejechałbyś w godzinęCzytaj dalej

Czas pandemii koronawirusa przeniósł do Internetu zobowiązania zawodowe, a także spotkania rodzinne, zwłaszcza w przypadku kontaktu z seniorami i osobami trapionymi przez inne schorzenia. Dla takich osób usługa Meet Now będzie wyjątkowo pomocna.

Choć w Internecie znaleźć można szczęśliwców chwalących się dostępem do opisywanej funkcji, to są też osoby wciąż nieposiadające jej. Co za tym idzie, niektórzy muszą się uzbroić w jeszcze odrobinę cierpliwości i pozostać przy dotychczasowych rozwiązaniach.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Amerykańska firma ogłasza, że stworzyła szczepionkę na COVID-19. Ma mieć blisko 95 proc. skuteczności
  2. Potrzebujesz tylko 5 minut, by przygotować przepyszne ciasto "Śnieżka". Prosty przepis, a efekt zachwyci każdego
  3. Microsoft: Koreańscy i rosyjscy hakerzy atakują firmy produkujące szczepionki przeciw COVID-19
  4. Konieczna wymiana telefonu dla tysięcy Polaków. Zmiany wkrótce wejdą w życie, koniec sieci 3G
  5. Legendarne Call of Duty 4: Modern Warfare. Uważasz, że to najlepsza część cyklu?
  6. Joanna Krupa pochwaliła się nowymi zdjęciami z córeczką. Pokazała, co jest absolutnym obowiązkiem każdego rodzica, brawo
  7. Anita i Adrian ze "Ślub od pierwszego wejrzenia" podzielili się ważną informacją. Fani wspierają parę w ich decyzji

Następny artykuł