Techgame.pl
Logo Windows z mężczyzną w tle podczas prezentacji

pixabay.com

Windows 10 z nową funkcją. Jest szczególnie przydatna w okresie pandemii

16 Listopada 2020

Autor tekstu:

Łukasz Kopciński

Udostępnij:

Microsoft udostępnia błyskawiczne wirtualne spotkania szerszemu gronu użytkowników. Zaoszczędzi nam to nieco niedogodności przy wirtualnych konferencjach.

We wrześniu bieżącego roku osoby zapisane do programu niejawnego testowania systemu Windows uzyskały między innymi dostęp do funkcji Meet Now prosto z paska zadań. Wcześniej, przez kilka miesięcy funkcja ta dostępna była wyłącznie poprzez aplikację Skype.

Insiderzy przodem. Windows się rozwija

W kolejnym kroku skorzystać z niej mogli wspomniani Insiderzy, a konkretnie część ludzi należących do kanału bardziej zaawansowanego technicznie, czyli przedstawicieli Dev Channel. W tym przywileju doszukać się można oczywiście łyżki dziegciu. 

Jak to bywa przy okazji testów takiej usługi, wybrańcy byli zarazem beneficjentami wypróbowania nowinki przed innymi, a po trochu królikami doświadczalnymi mającymi wyłapać ewentualne niedogodności. Na szczęście operacja ta znalazła pozytywny finał, a pacjent w końcu może ujrzeć światło dzienne. 

Jak się okazuje, potrzebowano niecałych dwóch miesięcy, aby upewnić się co do odpowiedniej funkcjonalności usługi i pochwalić się nią przed resztą chętnych. 

Uwolnienie narzędzia do błyskawicznych internetowych spotkań od dodatkowego oprogramowania zdaje się być mile widzianym ułatwieniem dostępu. Nie potrzebujemy już posiadać konta w apce do wideokonferencji, by szybko zorganizować posiedzenie online.  

Funkcja natychmiastowych spotkań udostępniona zostaje teraz dla wszystkich posiadaczy systemu, bez wymogu posiadania innych kont, a także nieodpłatnie. Jeśli chodzi o ograniczenia, to za takowe należy uznać długość trwania takiego połączenia, która wynosi. maksymalnie, dobę.

Spotkania w czasie pandemii stają się przystępniejsze. Nowa funkcja to zapewnia

Od teraz spontaniczne wideo rozmowy można przeprowadzać, minimalizując ilość kliknięć i nie zawracając sobie głowy zbędnym logowaniem. Taki ruch Microsoftu można oceniać pozytywnie, szczególnie biorąc pod uwagę okoliczności. 

Po wyborze odpowiedniej dedykowanej ikonki uzyskamy możliwość stworzenia nowego połączenia lub dołączenia do istniejącego. W drugiej opcji należy po prostu wkleić uzyskany od założyciela link bądź kod. 

Czas pandemii koronawirusa przeniósł do Internetu zobowiązania zawodowe, a także spotkania rodzinne, zwłaszcza w przypadku kontaktu z seniorami i osobami trapionymi przez inne schorzenia. Dla takich osób usługa Meet Now będzie wyjątkowo pomocna. 

Choć w Internecie znaleźć można szczęśliwców chwalących się dostępem do opisywanej funkcji, to są też osoby wciąż nieposiadające jej. Co za tym idzie, niektórzy muszą się uzbroić w jeszcze odrobinę cierpliwości i pozostać przy dotychczasowych rozwiązaniach.

Podobne artykuły

Elon Musk z profilu

Technologie

Elon Musk dostał pytanie, które zupełnie wybiło go z równowagi. Rozbrajająca reakcja miliardera

Czytaj więcej >
Samoloty zeroemisyjne od Airbusa - wizualizacja

Technologie

Airbus zaprezentował swoje samoloty przyszłości. Ta technologia zmieni lotnictwo

Czytaj więcej >
szczeniak

Technologie

Tańczący szczeniak-robot podbija internet. Niezwykłe dzieło, aż ciężko się nie uśmiechnąć

Czytaj więcej >
Elon Musk w trakcie wywiadu na konferencji.

Technologie

Elon Musk zapowiedział, kiedy rozpocznie kolonizować Marsa. Data zaskakuje

Czytaj więcej >
PlayStation 2 w dwóch wersjach

Technologie

PlayStation 5 może niebawem wrócić na półki sklepowe. Zapowiadana jest kolejna dostawa

Czytaj więcej >
Xbox Series X i S

Technologie

Nowe informacje o ulepszeniach dla Xbox series X i S. Znamy szczegóły

Czytaj więcej >