Techgame.pl
Gwiezdne Wojny włączone w oknie dialogowym CMD na Windowsie XP

YouTube

O istnieniu tych tajemnic na Windows XP nie mieliście pojęcia. Najciekawsze easter egg'i legendarnego systemu

14 Września 2020

Autor tekstu:

Stanisław Janowski

Udostępnij:

Programiści systemu Windows mają chyba całkiem sporo czasu między wypuszczaniem kolejnych aktualizacji. W sieci pojawiły się kolejne triki, dzięki którym możemy odkryć zupełnie nową, ukrytą zawartość w systemie XP.

W ostatnim czasie informowaliśmy Was o easter egg’u, który po 25 latach został zaprezentowany przez jednego z programistów w systemie Windows 95. Okazuje się, że nowsze systemu od Microsoftu również posiadają liczne ukryte treści, żarty i ciekawostki, które odkryli bardziej ciekawscy użytkownicy.

Prosty sposób na zwycięstwo w grach na Windows

Jedną z najbardziej atrakcyjnych funkcjonalności w starszych systemach Windows (głównie dla pracowników biurowych) były darmowe gry, dzięki którym można zabić trochę czasu w oczekiwaniu na koniec pracy. Te gry to oczywiście proste karcianki, takie jak pasjans czy Free Cell, logiczna gra Saper, która stała się prawdziwym klasykiem oraz legendarny Pinball, który szturmem wziął użytkowników Windowsa XP. Jak się okazuje, wszystkie te gry mają ukryte sposoby, za pomocą których będziemy w stanie wywindować nasze wyniki na niezwykle wysoki poziom.  Dla przykładu Pasjans umożliwia superszybkie zwycięstwo co wiąże się z osiągnięciem niezwykle okazałego wyniku, którego nie pobiją nawet najlepsi mistrzowie tej gry. Co należy zrobić? To bardzo proste. Po uruchomieniu Pasjansa musimy wybrać “Grę na czas” i wersję “Standardową”. Po 30 sekundach wciskamy kombinację klawiszy ALT+SHIFT+2. Naszym oczom ukaże się finałowa animacja zwycięstwa i pytanie czy gra ma zostać rozdana ponownie. Jeżeli wybierzemy NIE i naciśniemy ponownie wyżej wspomnianą kombinację klawiszy, to nasz wynik zostanie dodany do rankingu. Podobny trik możemy zastosować w grze Free Cell, gdzie po wybraniu Nowej Gry naciskamy CTRL+SHIFT+F10. Następnie klikamy opcję Przerwij i wykonujemy jakikolwiek ruch. Efekt? Zwycięstwo!

Jeżeli wolicie bardziej zręcznościowe podejście do gier, ale nie jesteście zbyt zręczni, to idealnym rozwiązaniem będzie uruchomienie prostego oszustwa w grze 3D Pinball dla Windows. Legendarny stół Space Cadet daje możliwość pełnej kontroli nad kulką. Wystarczy jedynie wpisać (po uruchomieniu gry) tekst hidden test, a następnie kliknąć kursorem w kulkę. Teraz możemy bez stresu sterować kulką za pomocą naszej myszki. Z grą 3D Pinabll wiąże się również inna ciekawostka, jest to bowiem gra stworzona przez studio MAXIS, które odpowiada za takie legendarne gry jak The Sims. Przez różne okoliczności gra trafiła jednak w okrojonej wersji jako darmowa gra na Windowsa XP. W sieci można znaleźć jednak dodatkowe stoły, które były częścią pełnej produkcji.

Jeżeli chcecie zostać mistrzem Sapera, ale przez te wszystkie lata nie udało Wam się pojąć jakie zasady nim rządzą i co oznaczają te wszystkie cyferki wyświetlające się na bloczkach, to nic straconego. Uruchomcie grę, ustawcie kursor w oknie Sapera i wpiszcie “xyzzy”, a następnie przytrzymajcie kombinację klawiszy SHIFT+ ENTER oraz ENTER. W górnym, lewym rogu ekranu pojawi się biały piksel, który będzie się świecił na czarno w momencie, kiedy nasz kursor znajdzie się nad miną.

Gwiezdne Wojny na Windowsie XP

Na koniec pozostawiamy znajdźkę, która zachwyci amatorów programowania oraz Gwiezdnych Wojen. Legendarne filmy o losach Skywalkerów przyciągają po dziś dzień miliony ludzi do kin. Większość z nich nie zdawała sobie sprawy, że zupełnie za darmo mogą sobie obejrzeć Epizod IV, a więc Nową Nadzieję, na swoim wysłużonym Windowsie XP. Co prawda jest to wersja tekstowa, ale zawsze. Co należy zrobić? Wystarczy otworzyć okno dialogowe (Start – uruchom – cmd). A następnie wpisać “telnet”, “o” oraz wpisać w trójkątne nawiasy <> adres “towel.blinkenlights.nl”.

Podobne artykuły

Elon Musk z profilu

Technologie

Elon Musk dostał pytanie, które zupełnie wybiło go z równowagi. Rozbrajająca reakcja miliardera

Czytaj więcej >
Samoloty zeroemisyjne od Airbusa - wizualizacja

Technologie

Airbus zaprezentował swoje samoloty przyszłości. Ta technologia zmieni lotnictwo

Czytaj więcej >
szczeniak

Technologie

Tańczący szczeniak-robot podbija internet. Niezwykłe dzieło, aż ciężko się nie uśmiechnąć

Czytaj więcej >
Elon Musk w trakcie wywiadu na konferencji.

Technologie

Elon Musk zapowiedział, kiedy rozpocznie kolonizować Marsa. Data zaskakuje

Czytaj więcej >
PlayStation 2 w dwóch wersjach

Technologie

PlayStation 5 może niebawem wrócić na półki sklepowe. Zapowiadana jest kolejna dostawa

Czytaj więcej >
Xbox Series X i S

Technologie

Nowe informacje o ulepszeniach dla Xbox series X i S. Znamy szczegóły

Czytaj więcej >