Techgame.pl
Laptop z włączoną konsoletą do kodowania.

Pixabay

Windows 10 z ważną aktualizacją. Optymalizacja usprawni działanie baterii w laptopach

22 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Stanisław Janowski

Udostępnij:

Microsoft pracuje nad aktualizacją Windowsa 10. Update ma na celu zwiększenie wydajności działania baterii w laptopach i notebookach dzięki zoptymalizowaniu pracy systemu. W przypadku pracy tych urządzeń “na baterii" każda zmiana jest na wagę

  • Ostatnia aktualizacja znowu uszkodziła system

  • Aktualizacja Windowsa 10 zwiększy wydajność laptopów

  • Sprawdź, które aplikacje pobierają najwięcej energii

  • Aktualizacja planowana jest na drugą połowę 2021 roku

W ostatnich miesiącach Microsoft nie ma szczęścia z aktualizacjami swojego systemu operacyjnego. Sieć co chwilę obiegają informację o kolejnych problemach z działaniem Windowsa 10 po tym jak użytkownicy zainstalowali aplikacje uszkadzające system.

Grudzień w ogniu błędów

W ostatnim czasie pisaliśmy wielokrotnie o aktualizacjach systemu Windows 10, które zamiast usprawniać jego działanie, kompletnie je uniemożliwiały. Ostatni z takich update’ów miał miejsce w grudniu i był niezwykle niebezpieczny dla użytkowników Windowsa.

Chodzi o łatkę, która miała usprawnić działanie narzędzia Check Disk, które jest odpowiedzialne za uszkodzonych plików systemowych. Aktualizacja narobiła jednak więcej szkód niż napraw. Mowa tu o aktualizacjach 2004 i 20H2, a więc głównych łatkach systemowych bieżącego roku.

Make Windows great again

Nie dziwi więc fakt, że użytkownicy mogą sceptycznie patrzeć na kolejne plany ingerencji programistów Microsoftu w system. Szczególnie, że tym razem poważne problemy mogą dotknąć hardwear’u, czyli baterii urządzenia. No ale zakładając, że wszystko pójdzie zgodnie z planem, możemy się spodziewać poważnego usprawnienia działania naszych komputerów. Na to będziemy musieli jednak jeszcze trochę poczekać.

Nadchodzą zmiany

Windows 10 może otrzymać narzędzie, które pomoże śledzić zużycie baterii na wygodnych i przejrzystych grafikach. Już teraz możemy sprawdzać w systemie, które aplikacje zużywały najwięcej energii w przeciągu ostatniego tygodnia, jednak z nową aktualizacją będziemy mieli dostęp do bardziej szczegółowych informacji.

Aktualizacja, o której mowa planowana jest na update 21H2, a więc na drugą połowę 2021 roku. Z zapowiedzi aktualizacji dowiadujemy się, że łatka będzie dawała możliwość wglądu w grafy prezentujące zużycie baterii w trybie dziennym lub godzinowym. Dzięki temu będziemy wiedzieli w jaki sposób zużywa się nasza bateria, które procesy ją najbardziej nadwyrężają i tak dalej.

Update pozwoli nam również sprawdzać, kiedy ostatnio ładowaliśmy laptopa co jest szczególnie pomocne w określaniu jaką żywotność ma bateria w naszym urządzeniu. Według przecieków, aktualizacja Windows 10 21H2 ma być ogromną łatką, która oprócz narzędzi służących do kontrolowania zużycia baterii, zmieni również wygląd systemu i mocno go odświeży. Jest więc na co czekać.

Podobne artykuły

Elon Musk z profilu

Technologie

Elon Musk dostał pytanie, które zupełnie wybiło go z równowagi. Rozbrajająca reakcja miliardera

Czytaj więcej >
Samoloty zeroemisyjne od Airbusa - wizualizacja

Technologie

Airbus zaprezentował swoje samoloty przyszłości. Ta technologia zmieni lotnictwo

Czytaj więcej >
szczeniak

Technologie

Tańczący szczeniak-robot podbija internet. Niezwykłe dzieło, aż ciężko się nie uśmiechnąć

Czytaj więcej >
Elon Musk w trakcie wywiadu na konferencji.

Technologie

Elon Musk zapowiedział, kiedy rozpocznie kolonizować Marsa. Data zaskakuje

Czytaj więcej >
PlayStation 2 w dwóch wersjach

Technologie

PlayStation 5 może niebawem wrócić na półki sklepowe. Zapowiadana jest kolejna dostawa

Czytaj więcej >
Xbox Series X i S

Technologie

Nowe informacje o ulepszeniach dla Xbox series X i S. Znamy szczegóły

Czytaj więcej >