Techgame.pl
Instagram na Windows 95

fot. Misha Petrick

Tak wyglądałby Instagram na Windowsie 95. Instagramerki miały by poważny problem

25 Sierpnia 2020

Autor tekstu:

Albert Długoszewski

Udostępnij:

Windows 95 to legendarny system. Trzeba przyznać, że na samo wspomnienie jego wyglądu łezka w oku się kręci.

Windows 95 nie tak dawno temu świętował swoje 25-lecie. System ten to była prawdziwa rewolucja dla milionów komputerów osobistych na całym świecie.

Windows 95 to legenda

Microsoft może być bez wątpienia dumny z produktu, który stworzył. Przy okazji premiery systemu operacyjnego Windows 95, firma wprowadziła wiele nowości, które zostały z nami do dzisiaj. Wtedy były to ekstrawaganckie i nowoczesne rozwiązania. Dzisiaj bierzemy je za pewnik. Na temat innowacji z roku 1995 można napisać grubą książkę. Warto również przypomnieć sobie o zwariowanej kampanii reklamowej towarzyszącej premierze. System ten bez wątpienia nęci wspomnienia. Jego wygląd to prawdziwa legenda. Młodsi użytkownicy go nie pamiętają. Nie są również w stanie wyobrazić jak mogłyby wyglądać aplikacje. gdy czy strony na staruszku wypuszczonym przez Microsoft. Niektórzy graficy oddają się fantazjom w stylu “co by było gdyby”. Jedną z nich jest koncept stworzony przez rosyjskiego grafika i animatora Mishe Petricka.

Co by zrobiły Instagramerki?

Zdolny rosyjskie artysta opracował kilka świetnych animowanych obrazów(GIF-ów), w których pokazał, jak wyglądałby Instagram, gdyby powstał w czas bliskich Windows 95. Trzeba przyznać, że jest to niesamowita podróż w czasie. Młodym ludziom jest na pewno trudno patrzeć na insta wyglądającego w taki sposób, że aż oczy bolą. Wszechobecna zieleń i pikseloza to terminy bliskie systemowi, który wyszedł 25 lat temu. Sam rezultat tego graficznego eksperymentu jest bardzo interesujący. Idealnie wpisuje się on w nurt potocznie zwanych “demake’ów”. Jest to gra słowna od słowna “remake”.Nietrudno się domyślić co ona oznacza. Są one w głównej mierze kojarzone w pierwszej kolejności z grami, a nie aplikacjami. "Wychowywałem się w latach 90. i Windows 95 był bardzo fajny dla mnie, tak jak Instagram jest 'cool' dla dzisiejszych dzieciaków. Cały urok polega na dopasowaniu do siebie tych dwóch sprzeczności (Windowsa 95 i Instagrama - przyp. red.)" - przekazał fanom Petrick o swoim dziele.

Cały projekt znajdziecie pod tym adresem. Zachęcamy was do sprawdzenia i zostawienia komentarza na naszym facebooku. Trzeba przyznać, że nęci wspomnienia!

Podobne artykuły

Elon Musk z profilu

Technologie

Elon Musk dostał pytanie, które zupełnie wybiło go z równowagi. Rozbrajająca reakcja miliardera

Czytaj więcej >
Samoloty zeroemisyjne od Airbusa - wizualizacja

Technologie

Airbus zaprezentował swoje samoloty przyszłości. Ta technologia zmieni lotnictwo

Czytaj więcej >
szczeniak

Technologie

Tańczący szczeniak-robot podbija internet. Niezwykłe dzieło, aż ciężko się nie uśmiechnąć

Czytaj więcej >
Elon Musk w trakcie wywiadu na konferencji.

Technologie

Elon Musk zapowiedział, kiedy rozpocznie kolonizować Marsa. Data zaskakuje

Czytaj więcej >
PlayStation 2 w dwóch wersjach

Technologie

PlayStation 5 może niebawem wrócić na półki sklepowe. Zapowiadana jest kolejna dostawa

Czytaj więcej >
Xbox Series X i S

Technologie

Nowe informacje o ulepszeniach dla Xbox series X i S. Znamy szczegóły

Czytaj więcej >