Techgame.pl
Screen z dodatku Mist of Pandaria.

Blizzard Press Kit

Gracz-pacyfista w World of Warcraft. Osiągnął 60 poziom nikogo nie atakując

13 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Łukasz Kopciński

Udostępnij:

Gracz o nicku Doubleagent zasłynął maksowaniem kolejnych rozszerzeń World of Warcraft bez uciekania się do przemocy. Powtórzył osiągnięcie także przy okazji premiery dodatku Shadowlands. Branża zna więcej gier, w których podobny wyczyn udał

  • Istnieją pasjonaci, którzy za punkt honoru stawiają sobie przebycie gry w nietypowy sposób

  • Jednym z wyzwań jest unikanie agresji względem napotkanych postaci

  • Wykorzystuje się wtedy różne odmienne etapy odpierania ataków i awansowania bohaterów

  • Niedawno premierę miał dodatek do WoW o tytule Shadowland, a już został osiągnięty 60. poziom bez zabijania

Co jakiś czas gracze zaskakują branżę, prezentując w grach podejście, którego nie planowali nawet twórcy. Podobną drogę obrał entuzjasta World of Warcraft, którzy przyjął pacyfistyczną postawę.

Doubleagent kwiatem społeczności graczy

Gracz o nicku Doubleagent pokierował postacią mnicha w tak pokojowy sposób, że nie musiał nikomu odebrać życia, aby osiągnąć maksymalny poziom bohatera. Ten na pierwszy rzut oka chwalebny wyczyn przekształca się w nieco bardziej komiczny, jeżeli przyjrzymy się alternatywnemu sposobowi awansowania postaci.

Doubleagent musiał bowiem... zrywać kwiatki. To była powtórka wyczynów, z jakich był znany w przeszłości. Gracz poświęcił dziesiątki, jeśli nie setki godzin życia na zbieranie roślinności w świecie Warcrafta. Trwało to ogólnie miesiące, a tym razem potrzebował niecałych trzech tygodni.

Do gier, których nie posądzalibyśmy o możliwość uniknięcia okazywania wrogości napotkanym kreaturom z pewnością zaliczają się hack and slashe. Polegają one przecież na torowaniu sobie drogi po trupach setek, a nawet tysięcy adwersarzy.

Tym ciekawszym wyzwaniem był akurat ten gatunek dla zapaleńców, którzy pragnęli udowodnić, że chcieć znaczy móc. Jeśli zabierasz się za osiągnięcie jakiegoś wyczynu w h'n's, który odbije się szerokim echem, wybierasz serię Diablo.

Słyszeliśmy więc o wyczynach zarówno z leciwego Diablo 2, jak i nowszego Diablo 3. W pierwszym przypadku człowiek o pseudonimie DrCliche w niecałych 8 godzin pokonał grę, nie podnosząc na nikogo wirtualnej ręki. Chitor z kolei odmówił atakowania antagonistów w Diablo 3.

Nie taki Diablo straszny, gdy masz odpowiednią biżuterię

Czy jest jakiś haczyk w historiach tych szlachetnych rycerzy, którzy najwyraźniej nawet muchy by nie skrzywdzili? Tak, bo co prawda nie przeszywali wrogów bronią białą, ani nie traktowali ich kulami ognia, ale pozbywali się problemu w inny sposób. Kluczem do powodzenia akcji było założenie odpowiednich przedmiotów.

W pacyfistycznym przejściu gry, która wymaga mordowania, pomagają defensywne umiejętności lub magiczne itemy, które ranią agresorów za nas. W ten sposób sami sprowadzają na siebie zgubę, a gracz utrzymuje czyste ręce. W Diablo 3 pomagał na przykład specjalny ciernisty amulet.

Poza kultową franczyzą Blizzarda gracze próbowali sił w kończeniu przygód unikając atakowania przeciwników na przykład w Falloutach. W New Vegas uczynił to Water_Wendi, a w Fallout 4 udało się to Kyle'owi Hinckleyowi. 

Hinckley zainwestował dużo punktów rozwoju postaci w charyzmę. Dzięki temu mógł niczym boss mafii zlecać brudną robotę napotkanym NPC-om.

Łukasz Kopciński

Redaktor portalu Techgame. Licencjat Zarządzania informacją, student Dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Wcześniej redagował między innymi w PC Centre. Dumny posiadacz gamingowego peceta, PlayStation 4 i New Nintendo 3DS. Ostatnio próbujący także nowego wymiaru grania za sprawą gogli PS VR.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@techgame.pl

Podobne artykuły

Among us

Gry

Gamingowe Newsy - Nowy tryb w Fornite, Call of Duty Vanguard, Patch 1.9 dla Cyberpunk 2077

Czytaj więcej >
World of Warcraft

Gry

Czy obserwujemy śmierć gatunku MMORGP? Wiele na to wskazuje

Czytaj więcej >
GTA San Andreas

Gry

Nadchodzą remastery GTA. Czy rzeczywiście ich potrzebujemy?

Czytaj więcej >
Diablo II: Resurrected

Gry

Rusza beta do Diablo II: Resurrected. Czy to Ostatnia deska ratunku dla Blizzard?

Czytaj więcej >
Humankind

Gry

Czy Humankind podbije serca graczy? Tytuł pojawi się w Xbox Game Pass

Czytaj więcej >
Curse of the Dead Gods

Gry

Najlepsze gry niezależne w abonamencie Xbox Game Pass

Czytaj więcej >