Techgame.pl
World of Warcraft: Shadowlands

Blizzard.com

Wielki powrót World of Warcraft. Dodatek Shadowlands jeszcze się nie ukazał, a już bije rekordy

31 Października 2020

Autor tekstu:

Kuba Wieloch

Udostępnij:

World of Warcraft: Shadowlands ma już pierwszy rekord na koncie – liczba zamówionych pre-orderów. Pomimo przesunięcie premiery dodatku, firma Blizzard notuje fantastyczne wyniki. Gracze pokładają ogromne nadzieje w kultowej grze MMORPG

World of Warcraft: Shadowlands miało ujrzeć światło dziennie 27 października 2020 roku, czyli niecały tydzień temu. Tak się jednak nie stało, a wszystko przez mnożące się błędy w kodzie gry i problemach developerów z balansem mechanik.

Nowy WoW o miesiąc później niż planowano

Nie ulega wątpliwości również fakt, że na przesunięcie premiery rozszerzenia do kultowej gry MMORGP mocno przyczyniła się pandemia koronawirusa, która sparaliżowała przemysł gamingowy.

Ciężka sytuacja twórców gier

Okazuje się, że przerzucenie wszystkich developerów na pracę zdalną, jest niezwykle ciężkim logistycznym wyzwaniem, któremu wiele firm nie podołało. Przykładem może być chociażby polskie studio CD Projekt Red, które to po raz kolejny przesunęło premierę najbardziej wyczekiwanej gry roku, czyli Cyberpunk 2077.

Fani są cierpliwi i wyrozumiali

Wracając jednak do firmy Blizzard, to trzeba przyznać, że gracze z pokorą przyjęli wieści o przesunięciu Shadowlands’ów. Wierni fani wciąż pamiętają jak wyglądała premiera dodatku Battle of Azeroth, która nie wyglądała zbyt wesoło.

Twórcy wypuścili wtedy grę, która zwyczajnie nie była gotowa i bliżej jej było do produkcji early access, niż pełnoprawnego tytułu AAA. Zresztą, ta produkcja poważnie zachwiała pozycją amerykańskiego giganta, który znany był z dostarczania jakościowych i perfekcyjnie wręcz wykończonych gier.

Rekordowa ilość sprzedanych pre-orderów

Jak widać, ta sytuacja wpłynęła na politykę wewnętrzną firmy i twórcy postanowili nie wydawać ponownie gry, która może być zawodem dla milionów wiernych fanów. Ku zaskoczeniu wszystkich, gracze nie wściekli się na twórców, wręcz przeciwnie – życzyli im powodzenia i masowo wykupili pre-ordery.

Jak wynika z danych udostępnionych przez firmę Blizzard, studio otrzymało rekordową ilość zamówień przedpremierowych na grę World of Warcraft: Shadowlands. Serwis ScreenRant donosi również o ciekawych wieściach dotyczących ilości subskrybentów popularnego WoWa.

Okazuje się, że premiera World of Warcraft: Classic byłą strzałem w dziesiątkę i doprowadziła do podwojenia bazy graczy. Taka sytuacja wpływa na doskonałe wyniki finansowe firmy.

MMORPG wciąż trzyma się świetnie

Być może dzięki temu czeka nas renesans gier MMORPG, bo pamiętajmy, że to właśnie Blizzard wytacza najcięższe działa w tej dziedzinie i tworzy trendy. Zresztą w Chinach i Korei, ten gatunek wciąż radzi sobie doskonale i stanowi świetny grunt dla nowych firm.

Nie pozostaje nam innego jak czekać na World of Warcraft: Shadowlands. Ze względu na opóźnienia, mamy prawo mieć wysokie oczekiwania, którym miejmy nadzieję Blizzard tym razem sprosta.

Data premiery dodatku

Premiera najnowszego dodatku do gry World of Warcraft planowana jest na 23 listopada 2020 roku.Do zobaczenia w Azeroth!

Podobne artykuły

cod warzone

Gry

Streamer chce zapłacić twórcom CoD: Warzone 10 tysięcy dolarów za banowanie cheaterów

Czytaj więcej >
play at home

Gry

Darmowe gry od Sony. Gigant przeznacza miliony dolarów na pomoc

Czytaj więcej >
Team Fortress 2

Gry

Zmarł Rick May - głos Żołnierza z Team Fortress 2

Czytaj więcej >
valorant

Gry

Valorant powoduje spadki płynności w innych grach. Riot się tłumaczy

Czytaj więcej >
crysis

Gry

Crysis Remaster czy nowa część? Powstawanie gry niemal pewne

Czytaj więcej >
the pope

Gry

Polskie studio zapowiada kontrowersyjny tytuł. Symulator papieża już w wkrótce

Czytaj więcej >