World of Warcraft: Shadowlands
Źródło: Blizzard.com

Wielki powrót World of Warcraft. Dodatek Shadowlands jeszcze się nie ukazał, a już bije rekordy

Kuba WielochKuba Wieloch
31 Października 2020

World of Warcraft: Shadowlands ma już pierwszy rekord na koncie – liczba zamówionych pre-orderów. Pomimo przesunięcie premiery dodatku, firma Blizzard notuje fantastyczne wyniki. Gracze pokładają ogromne nadzieje w kultowej grze MMORPG

World of Warcraft: Shadowlands miało ujrzeć światło dziennie 27 października 2020 roku, czyli niecały tydzień temu. Tak się jednak nie stało, a wszystko przez mnożące się błędy w kodzie gry i problemach developerów z balansem mechanik.

Nowy WoW o miesiąc później niż planowano

Nie ulega wątpliwości również fakt, że na przesunięcie premiery rozszerzenia do kultowej gry MMORGP mocno przyczyniła się pandemia koronawirusa, która sparaliżowała przemysł gamingowy.

Usługa Apple One już w Polsce. Znamy oficjalne ceny, można sporo zaoszczędzić pieniędzyUsługa Apple One już w Polsce. Znamy oficjalne ceny, można sporo zaoszczędzić pieniędzyCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

1. Naukowcy odkryli niesamowitą planetę. “Druga Ziemia” przemierza samotnie kosmos

2. Wiele osób popełnia poważny błąd przy noszeniu maseczki. Lepiej go unikać, gdyż może mieć fatalne konsekwencje

Ciężka sytuacja twórców gier

Okazuje się, że przerzucenie wszystkich developerów na pracę zdalną, jest niezwykle ciężkim logistycznym wyzwaniem, któremu wiele firm nie podołało. Przykładem może być chociażby polskie studio CD Projekt Red, które to po raz kolejny przesunęło premierę najbardziej wyczekiwanej gry roku, czyli Cyberpunk 2077.

Fani są cierpliwi i wyrozumiali

Wracając jednak do firmy Blizzard, to trzeba przyznać, że gracze z pokorą przyjęli wieści o przesunięciu Shadowlands’ów. Wierni fani wciąż pamiętają jak wyglądała premiera dodatku Battle of Azeroth, która nie wyglądała zbyt wesoło.

Twórcy wypuścili wtedy grę, która zwyczajnie nie była gotowa i bliżej jej było do produkcji early access, niż pełnoprawnego tytułu AAA. Zresztą, ta produkcja poważnie zachwiała pozycją amerykańskiego giganta, który znany był z dostarczania jakościowych i perfekcyjnie wręcz wykończonych gier.

Ubisoft sprawcą ogromnego zamieszania. Fani PlayStation wściekli, Xbox wygrywa starcie tytanówUbisoft sprawcą ogromnego zamieszania. Fani PlayStation wściekli, Xbox wygrywa starcie tytanówCzytaj dalej

Rekordowa ilość sprzedanych pre-orderów

Jak widać, ta sytuacja wpłynęła na politykę wewnętrzną firmy i twórcy postanowili nie wydawać ponownie gry, która może być zawodem dla milionów wiernych fanów. Ku zaskoczeniu wszystkich, gracze nie wściekli się na twórców, wręcz przeciwnie – życzyli im powodzenia i masowo wykupili pre-ordery.

Jak wynika z danych udostępnionych przez firmę Blizzard, studio otrzymało rekordową ilość zamówień przedpremierowych na grę World of Warcraft: Shadowlands. Serwis ScreenRant donosi również o ciekawych wieściach dotyczących ilości subskrybentów popularnego WoWa.

Okazuje się, że premiera World of Warcraft: Classic byłą strzałem w dziesiątkę i doprowadziła do podwojenia bazy graczy. Taka sytuacja wpływa na doskonałe wyniki finansowe firmy.

MMORPG wciąż trzyma się świetnie

Być może dzięki temu czeka nas renesans gier MMORPG, bo pamiętajmy, że to właśnie Blizzard wytacza najcięższe działa w tej dziedzinie i tworzy trendy. Zresztą w Chinach i Korei, ten gatunek wciąż radzi sobie doskonale i stanowi świetny grunt dla nowych firm.

Nie pozostaje nam innego jak czekać na World of Warcraft: Shadowlands. Ze względu na opóźnienia, mamy prawo mieć wysokie oczekiwania, którym miejmy nadzieję Blizzard tym razem sprosta.

Data premiery dodatku

Premiera najnowszego dodatku do gry World of Warcraft planowana jest na 23 listopada 2020 roku.
Do zobaczenia w Azeroth!

Uwaga, Santander Bank Polska ostrzega przed oszustami. Pieniądze klientów są zagrożone, ważny szczegółUwaga, Santander Bank Polska ostrzega przed oszustami. Pieniądze klientów są zagrożone, ważny szczegółCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pilny apel premiera Morawieckiego. Nowe zmiany i zalecenia dla Polaków
  2. Planujesz na obiad gołąbki? Pamiętaj o niezawodnych trickach naszych babc
  3. Ubisoft sprawcą ogromnego zamieszania. Fani PlayStation wściekli, Xbox wygrywa starcie tytanów
  4. Uwaga, Santander Bank Polska ostrzega przed oszustami. Pieniądze klientów są zagrożone, ważny szczegół
  5. Jak ogromny jest wszechświat? Nagranie wyjaśnia, ciężko sobie wyobrazić
  6. Na ponad 100-letnim grobie przez cały rok leżą patyki. Powód zupełnie inny, niż się wydaje

Następny artykuł