Figurka Onyxii legendarnego bossa w rajdzie w WoW-ie.
Źródło: flickr

Goło i wesoło. Gracze World of Warcraft dokonali niesamowitego wyczynu

Stanisław JanowskiStanisław Janowski
19 Lipca 2020

World of Warcraft: Classic przywraca wiele wspomnień graczom, którzy w WoW-ie spędzili dużo czasu. Wspomnienia wracają szczególnie w walce z Onyxią.

Członkowie różnych gildii z WoW Classic zebrali się i wspólnie pokonali pamiętnego bossa. Nie używali przy tym praktycznie żadnych itemów, żeby tego było mało, zrobili to bez ubrań.

100 lat WoW

23 listopada World of Warcraft będzie obchodził swoje 16 urodziny. Niegdyś największa gra MMORPG na świecie, dziś wciąż cieszy się dużym zainteresowanie, jednak daleko jej do dawnej świetności. Bardzo ciekawym zagraniem ze strony Blizzarda było wypuszczenie w zeszłym roku odnowionej wersji pierwszego WoW-a. Classic zebrał ogromną rzeszę graczy, którzy chcieli sobie przypomnieć jak to kiedyś było oraz tych, którzy byli po prostu ciekawi, jak gra, w którą zaczęli grać niedawno, wyglądała na początku. Zainteresowanie było ogromne, a legendy mówią, że niektórzy wciąż stoją w kolejkach do serwerów.

Afryka powoli się rozpada. W jej miejscu powstanie nowy oceanAfryka powoli się rozpada. W jej miejscu powstanie nowy oceanCzytaj dalej

Leeeeeeeroooooy Jenkins!

Nawet gracze niezwiązani z produkcją Blizzarda kojarzą Leroya Jenkinsa, który sławę zyskał samobójczym atakiem podczas raidu. Do dzisiaj można uzyskać achievment w grze za dokładne powtórzenie wyczynu tego gracza. Powrót do klasycznej wersji rozgrywki wlał w serca wielu graczy ogromną dawkę nostalgii. Przypomniał jednak również o wyzwaniach jakie WoW-owa społeczność lubiła sobie narzucać w celu urozmaicenia rozgrywki. Jedno z takich wyzwań polega na pokonaniu raidowego bossa – Onyxii – bez wyposażenia, armoru i broni. Zajęcie było bardzo pracochłonne, zajęło graczom dużo czasu i wymagało współpracy kilku gildii, ale w końcu im się udało. Zapis ze starcia możecie zobaczyć poniżej, a jeżeli ktoś jest zainteresowany statystykami związanymi z rajdem, to znajdzie je tutaj.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Użył Menedżera Zadań, aby zagrać w DOOMa. W taki sposób jeszcze nikt nie grał
  2. Gamer Girl nadchodzi. Sony i Microsoft wycofują reklamy kontrowersyjnej gry
  3. Henry Cavill podbija serca internautów. Wiedźmin składa własny komputer gamingowy
  4. Zaglądamy do "Krypty Zagłady". To miejsce ma przetrwać koniec świata i obecnie pełni bardzo ważną funkcję

Następny artykuł