Techgame.pl

Freepik.com

Wymagania gier na 2022 rok – jak im sprostać?

15 Czerwca 2022

Autor tekstu:

Redakcja Techgame

Nowe gry mają coraz większe wymagania sprzętowe, dlatego wielu z nich nie da się zainstalować na starszych komputerach. Z tego powodu zapaleni gracze decydują się na modyfikowanie swoich urządzeń, dostosowując je do aktualnych potrzeb. Jak sprostać rosnącym wymaganiom gier w 2022 roku?

Jakie są wymagania gier na 2022 rok?

Wiele gier można zainstalować na słabszych komputerach, jednak wówczas nie działają one w preferowanej jakości. Jest to bardzo duża wada, ponieważ współczesne produkcje cechują się bardzo dobrą grafiką, wpływającą na komfort grania. Z tego powodu tak ważne jest zapoznanie się z wymaganiami systemowymi danego programu przed jego zakupieniem.

Obecnie współczesne gry działają zdecydowanie najlepiej na komputerach z Windows 10, 12 GB pamięci RAM oraz nowszymi kartami graficznymi od NVIDIA czy AMD. Warto, by na komputerze znajdowało się co najmniej kilkadziesiąt GB wolnego miejsca. Istnieją także bardziej wymagające produkcje, które pracują najlepiej w sytuacji, gdy sprzęt jest wyposażony w pamięć RAM o wartości 16 GB oraz ma ponad 100 GB wolnej przestrzeni dyskowej.

Istnieją także nieco mniej zaawansowane produkcje, które mogą działać nawet przy pamięci RAM 4 GB i wolnym miejscu na komputerze wynoszącym 8 GB. Są to jednak gry mało efektowne, zazwyczaj z dość ograniczonymi efektami dźwiękowymi czy wizualnymi. Mogą być jednak świetnym wyborem dla osób, których nie stać na zbyt dużą rozbudowę i modernizację posiadanego komputera.

Jak sprostać wymaganiom współczesnych gier?

Wymagania sprzętowe gier rosną ze względu na lepsze efekty dźwiękowe, bardziej zaawansowaną grafikę czy rozwijającą się fizykę zniszczeń. Z tego powodu w sytuacji, gdy chcesz grać w najnowsze produkcje, trzeba zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt. W niektórych przypadkach dobrym pomysłem jest także oczyszczenie dysku i zrobienie miejsca, najlepiej co najmniej 100 GB. Dyski w wielu wariantach znajdziesz m.in. na stronie internetowej https://www.sferis.pl/dyski-hdd-2898 .

Czasem konieczne okazuje się też zainwestowanie w lepszą pamięć RAM. To ona wpływa na prędkość działania i jakość korzystania z danej gry. Obecnie tworzone produkcje wymagają co najmniej 12 GB pamięci RAM. Takie podzespoły do komputera znajdziesz m.in. na stronie internetowej https://www.sferis.pl/pamieci-ram-2893 .

Można także zainwestować w nowy procesor czy kartę graficzną. Takie elementy również są wskazywane w wymaganiach systemowych poszczególnych gier. Muszą one jednak pasować do posiadanej płyty głównej, a nie tylko preferowanych parametrów sprzętu określonych przez twórcę gry.

Czy trzeba zmodernizować komputer?

Modernizacja komputera pozwala na dostosowanie go do wciąż rosnących wymagań sprzętowych nowych gier. Nie jest to jednak obowiązkowe. W przypadku urządzeń o słabszych parametrach grafika czy inne efekty będą po prostu gorsze. Zdarzają się jednak gry, których nie da się włączyć w wybranym systemie operacyjnym czy przy zbyt małej pamięci RAM. Z tego powodu przed zakupieniem gry warto zapoznać się z minimalnymi (a nie zalecanymi) wymaganiami sprzętowymi.

Czasem znaczenie ma też prędkość samego komputera, którą można poprawić poprzez wybranie odpowiedniego zasilacza, usunięcie zbędnych plików czy nawet przeczyszczenie wentylatora. Znaczenie ma też zrobienie odpowiedniej przestrzeni w pamięci masowej. Najlepiej, by było to co najmniej kilkadziesiąt GB. W ten sposób komputer będzie działał szybciej, a dane zapisywane podczas rozgrywki zostaną umieszczone w odpowiednich folderach.

Materiał Partnerski

Tagi:

Podobne artykuły

Gry

Najciekawsze gry, które przypominają filmy. Najlepsze pozycje dla kinomanów
Czytaj więcej >

Gry

Fortnite: Rozdział 2 - Sezon 2 pozwoli pobawić się w Jamesa Bonda. Nowe skiny, bronie i misje
Czytaj więcej >

Gry

CD Projekt nie zwalnia tempa. Scenarzyści pracują już nad kolejnym tytułem
Czytaj więcej >

Gry

Diablo otrzymało drugie życie. Polski dubbing w legendarnym tytule po prawie 24 latach
Czytaj więcej >

Gry

Wielka wiosenna wyprzedaż w Epic Games Store. Mnóstwo tytułów w świetnych cenach
Czytaj więcej >

Gry

Odtwórca roli Jackiego Wellesa wypowiada się o DLC. Co nas jeszcze czeka w Cyberpunku 2077?
Czytaj więcej >
Redakcja Techgame

Redakcja Techgame

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]