Techgame.pl
Zdjecie procesora

Pixabay

Pokaz możliwości konsol nowej generacji już 7 maja!

1 Maja 2020

Autor tekstu:

Stanisław Janowski

Udostępnij:

Do oficjalnej premiery konsol najnowszej, dziewiątej, generacji jeszcze trochę czasu zostało, ale twórcy zaczynają zdradzać coraz więcej na ich temat. 7 lipca zobaczymy, jak prezentuje się konsola Xbox Series X w akcji.

Prezentacja nastąpi w najnowszym odcinku Inside Xbox nadawanym na Mixerze i YouTubie.

Prawdziwa nowa generacja?

Wiele osób narzekało na zbyt mały skok technologiczny w przypadku konsol aktualnej generacji, czyli PlayStation 4 i Xbox One. Tym razem ma być inaczej. Konsole nowej generacji mają korzystać z wielu usprawnień, które odróżniać je będą od średniej klasy komputera gamingowego. Mowa tu o wykorzystaniu bardzo szybkiego dysku SSD, dzięki któremu będziemy mogli przeskakiwać między grami i aplikacjami w kilka sekund. Cieszy też na pewno pełne wykorzystanie technologii Ray Tracing, czyli śledzenia promieni. Technologia od jakiegoś czasu jest już dostępna na kartach graficznych używanych w PC-tach, ale producenci gier za bardzo tego faktu jeszcze nie wykorzystują. Z nadejściem nowych konsol na pewno się to zmieni.

Prezentacja możliwości

Program Inside Xbox zaprezentuje nadchodzące gry na Xboxa nowej generacji w przyszły piątek (7 maja) o godzinie 17:00 czasu polskiego. Warto ustawić sobie przypomnienie w telefonie na tę okazję. Wkońcu dotychczas nie widzieliśmy ani jednej produkcji na najnowsze konsole. Podczas programu mamy poznać bardzo wiele konkretnych informacji: nowe gry, technologie, nowe produkcje. Nie ma pewności jedynie, czy zobaczymy samą rozgrywkę, czy jedynie prerenderowane trailery, ale można się spodziewać, że chociaż część gier zaprezentuje gameplay. Lista gier, które zostaną zaprezentowane pozostaje nieznana.

Podobne artykuły

gamerka

Gry

Wynajmij dziewczynę do grania. Za pieniądze zagrasz z każdą dzięki specjalnemu serwisowi

Czytaj więcej >
Anthem

Gry

Bioware ma plany naprawienia Anthem. Szykuje się wielkie odświeżenie gry.

Czytaj więcej >
Death stranding plakat

Gry

Death Stranding zmierza na PC! Znamy datę premiery, cenę i dodatki pre-order

Czytaj więcej >
doom mod covid

Gry

Powstał mod do Dooma, w którym zarażamy demony koronawirusem

Czytaj więcej >
humble capcom mega bundle

Gry

Ruszył Humble Capcom MEGA Bundle! Za grosze możecie zdobyć świetne gry

Czytaj więcej >
meat mmo plakat

Gry

M.E.A.T: Raper Słoń tworzy grę MMO

Czytaj więcej >