Xbox Series X
Źródło: pixabay.com

Pandemia pokrzyżowała plany Microsoftu. Nowy Xbox miał zadebiutować w sierpniu

Kuba WielochKuba Wieloch
1 Lipca 2020

Niedawno informowaliśmy o przeciekach na temat cen PlayStation 5 i trzeba przyznać, że temat nowej konsoli firmy Sony jest w Polsce całkiem nośny. Okazuje się, że gdyby nie pandemia koronawirusa, to obecnie prawdopodobnie mówilibyśmy o nowym Xboxie.

Plany były inne

Najnowszy raport firmy Thurrott donosi, że Microsoft planował wydać Xbox Series X już pod koniec sierpnia. W październiku natomiast miała mieć premierę konsola Xbox Lockhart, czyli słabsza wersja od podstawowego odpowiednika. Pokaz planowany był na czerwiec, jednakże plany pokrzyżowała światowa pandemia COVID-19.

Mogli przegonić Sony

Prawdopodobnie szybsza premiera konsoli firmy Microsoft namieszałaby na światowym rynku. Wszak, Sony musiałoby przyspieszyć pracę nad PS5, a jak wiadomo, mieli oni sporo problemów technicznych ze swoim produktem.

Nadchodzą nowe premiery

Na razie pozostaje nam czekać do 20 lipca, gdy też poznamy nowe premiery gier na konsolę amerykańskiego studia. Co się tyczy informacji na temat Lockhart, to będziemy prawdopodbnie musieli poczekać do sierpnia. W każdym razie napewno trochę poczekamy na konkrety, miejmy nadzieję, że poczekać będzie warto.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nadchodzą wielkie aktualizacje w Valorancie. Zapowiedziano 6 nowych bohaterów
  2. Dla każdego coś fajnego. Poznaliśmy gry w lipcowym zestawieniu Xbox Game Pass
  3. Rogi diabła nad morzem. Sfotografowano niezwykłe zjawisko
  4. iPhone 12 może być sprzedawany bez ładowarki. Apple znów zaskakuje cały świat

Następny artykuł