Xbox Series X
Źródło: pixabay.com

Nieoficjalne: Microsoft zrezygnuje z płatnej funkcji multiplayer

Kuba WielochKuba Wieloch
1 Sierpnia 2020

W internecie aż huczy po doniesieniach znanego dziennikarza. Ponoć Microsoft ma zrezygnować z abonamentu Xbox Live Gold

Koniec z płatnym abonamentem

Jeżeli te plotki się potwierdzą, to Sony będzie miało twardy orzech do zgryzienia. Może się okazać, że Microsoft zrezygnuje z Xbox Live Gold, czyli płatnego abonamentu umożliwiającego granie w trybie multiplayer na konsolach Xbox. To mogłoby przekonać znaczną część niezdecydowanych osób, które wciąż nie wiedzą, w jaką konsolę najnowszej generacji zainwestować. Przypomnijmy, że Sony nie zapowiada się, aby Sony chciało zrezygnować ze swojego odpowiednika, czyli PlayStation Plus.

Przecieki od Jeffa Grubba

Znany gamingowy dziennikarz, który wcześniej już podrzucał na Twitterze sprawdzające się przecieki Jeff Grubb, przekazał światu następującą wiadomość: Xbox Game Live zostanie wyłączone, a granie online będzie darmowe.
Co ciekawe już w poprzednim miesiącu Microsoft uczynił ruchy, które mogłoby wskazywać na chęć rezygnacji z płatnej subskrypcji dla graczy. Mianowicie, ze sklepu usunięto możliwość zakupu rocznej subskrypcji.

Xbox Game Pass gryzie się z Xbox Live Gold

Całe to zamieszanie może być spowodowane Xbox Game Passem, który sam w sobie jest już abonamentem dla graczy PC i konsol Xbox One (a w najbliższym czasie również Xbox Series X). Być może firma doszła do wniosku, że dwa abonamenty dla graczy to za dużo i taka sytuacja może wprowadzać niepotrzebne zamieszanie. Wiadomo jednak również, że Xbox Game Pass nie przynosi firmie znacznych zysków, ale jak utrzymuje sam Microsoft – bardzo się im opłaca.

Transkrypcja Tweeta

Poniżej znajduje się transkrypcja Tweeta Grubba:

Allahoum zeyd (zadaje pytanie):
Mógłbyś to wyjaśnić lepiej? Ponieważ ja to widzę następująco, zakup obu subskrypcji jest kosztowny. W momencie, kiedy możesz mieć PlayStation Plus i Ultimate musisz dokonać wyboru.

Grubbsnax is back (odpowiedź):
Xbox Live Gold odchodzi w niepamięć, a granie online będzie darmowe. Nie będzie już przymusu zakupu Ultimate, aby grać online.

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł