Techgame.pl
xcloud

flickr.com

Projekt xCloud: Ponad 100 gier z Xbox Game Pass na urządzenia mobilne

4 Sierpnia 2020

Autor tekstu:

Kuba Wieloch

Udostępnij:

Już we wrześniu wejdzie do Polski nowa usługa od firmy Microsoft. Umożliwi granie na smartfonach w tytuły z Xbox Game Pass

Rewolucja od Microsoft

Pojekct xCloud, bo tak nazywa się nowa usługa firmy Microsoft, może znacząco odmienić rynek gier mobilnych. Gears of War, Sea of Thieves czy Yakuza, to jedne z najpopularniejszych tytułów na Xbox Game Pass, a już niedługo będą grywalne na urządzeniach mobilnych. Wszystko dzięki chmurze.

Streaming najwyższej klasy

Okazuje się, że do grania w najpopularniejsze tytuły nie jest potrzebny niesamowicie drogi i zaawansowany sprzęt techniczny. Technologia cloud umożliwia streamowanie obrazu z gry, dzięki czemu potrzebujemy w telefonach wyłącznie dobrego wyświetlacza, szybkiego internetu i procesora, który przetworzy przychodzący obraz. W teorii jest to piękna wizja, jednakże warto pamiętać, że żadnej firmie nie udało się jeszcze stworzyć dobrze działającego streamingu gier. Wszystko przez zbyt duże opóźnienie między przychodzącym obrazem a interakcjami gracza, przez co osoba korzystająca z usługi ma wrażenie ciągłych lagów. Miejmy nadzieję, że Microsoftowi uda się temu zaradzić.

Ponad 100 gier dostępnych na urządzenia mobilne

Pomysł amerykanów wydaję się dość rewolucyjny. Xbox Game Pass Ultimate zostanie połączony z Project xCloud, co da graczom dostęp do setek gier. Co ciekawe, aby grać w tytuły z abonamentu konieczny będzie pad, lub specjalna nakładka na smartfony, która będzie emulatorem kontrolera do Xboxa.

xCloud już we wrześniu

Microsoft ogłosił, że Project xCloud trafi 15 września w wersji testowej do abonamentu i zadebiutuje w 22 krajach, również w Polsce. Dokładnie tego dnia ruszy również mobilna wersja usługi, dzięki której zamienimy swoje urządzenia mobilne w najwyższej klasy konsole.

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Podobne artykuły

Logo Xbox

Gry

Jak grać w chmurze dzięki Xbox Game Pass?

Czytaj więcej >
Monster Slayer

Gry

Premiera nowego Wiedźmina tuż za rogiem. Co wiemy o The Witcher: Monster Slayer?

Czytaj więcej >
Netflix

Gry

Netflix wchodzi w świat gamingu? Wiele na to wskazuje

Czytaj więcej >
Wildstar

Gry

Gry, które umarły. Pamiętacie te tytuły MMORPG?

Czytaj więcej >
Heroes of might and Magic 3

Gry

Nieśmiertelne gry. Nadal w nie gramy pomimo upływu lat

Czytaj więcej >
Deathloop

Gry

5 najciekawszych tytułów z tegorocznego State of Play. Premiery tuż za rogiem!

Czytaj więcej >