Techgame.pl > Gry > Wiemy co dalej z Xbox Live Gold
Stanisław Janowski
Stanisław Janowski 19.03.2022 05:23

Wiemy co dalej z Xbox Live Gold

Konferencje Xbox Live
flickr

Moment, w którym dochodzi do zmiany generacji, wśród fanów nawet najmniejsze ruchy ze strony producentów potrafią wywołać prawdziwe trzęsienie ziemi. Tak było w przypadku decyzji Xboxa o usunięciu opcji na wykupienie 12-miesięcznego abonamentu na usługę Xbox Live Gold.

Zagramy online za darmo?

Xbox Gold Live jest płatnym abonamentem, dzięki któremu gracze konsoli od Microsoftu mogą grać w trybie multiplayer. W pakiecie dodawane są również darmowe gry i zniżki. O tym, że opcja ta miałaby zniknąć z Xboxów przy okazji premiery nowej generacji tych urządzeń zrobiło się głośno, kiedy Xbox podjął decyzję o usunięciu opcji rocznego abonamentu. Parę dni temu gracze po raz kolejny zaczęli podejrzewać, że coś musi być na rzeczy, ponieważ pojawił się nowy, niejasny zapis w umowie o świadczeniu usług.

Odpowiedź od władz Xboxa

Na narastające plotki o ewentualnej darmowości trybu multiplayer na konsolach od Microsoftu zareagowały w końcu władze Xboxa. W dosyć długiej wypowiedzi, rzecznik prasowy Microsoftu napisał: „Aktualizacja usługi online Xbox” umieszczona w Umowie o świadczeniu usług Microsoft odnosi się do podstawowej usługi Xbox, która obejmuje takie funkcje jak zapis cross-play czy zaproszenia do znajomych. Ta aktualizacja językowa ma na celu odróżnienie tej podstawowej usługi od płatnej subskrypcji Xbox Live Gold. Nie wprowadzono żadnych zmian w działaniu Xbox Live Gold. W tej chwili nie planujemy zaprzestania sprzedaży Xbox Live Gold. Obecnie jest to ważna część gier na konsoli Xbox i tak będzie w przyszłości”. Wydaje się więc, że temat całkowite zamknięcia abonamentu Live Gold jest wyjaśniony... jest jednak jeszcze jedna strona tego medalu.

Microsoft wysyła sprzeczne sygnały

Z jednej strony Microsoft dosyć jasno stwierdził, że usuwanie oferty Live Gold nie jest przewidywane, z drugiej jednak strony zostało już zapowiedziane, że Halo Infinite będzie posiadało darmowy tryb multiplayer. Ciężko uwierzyć, żeby oferta taka dotyczyła tylko jednej produkcji, bo mogłoby się to spotkać z niezadowoleniem fanów. Mając więc w pamięci decyzję o usunięciu rocznego abonamentu, można podejrzewać, że Microsoft szykuje jakieś zmiany w tym systemie, jednak czeka na ogłoszenie swoich planów bliżej premiery konsoli Xbox Series X.

Powiązane