Konferencje Xbox Live
Źródło: flickr

Wiemy co dalej z Xbox Live Gold

Stanisław JanowskiStanisław Janowski
7 Sierpnia 2020

Jakiś czas temu świat obiegła informacja, o tym, że Xbox pozbywa się 12-miesięcznej subskrypcji do Xbox Live Gold. Wywołało to lawinę spekulacji odnośnie przyszłości tego abonamentu. Głos w sprawie zabrały władze Xboxa.

Moment, w którym dochodzi do zmiany generacji, wśród fanów nawet najmniejsze ruchy ze strony producentów potrafią wywołać prawdziwe trzęsienie ziemi. Tak było w przypadku decyzji Xboxa o usunięciu opcji na wykupienie 12-miesięcznego abonamentu na usługę Xbox Live Gold.

Zagramy online za darmo?

Xbox Gold Live jest płatnym abonamentem, dzięki któremu gracze konsoli od Microsoftu mogą grać w trybie multiplayer. W pakiecie dodawane są również darmowe gry i zniżki. O tym, że opcja ta miałaby zniknąć z Xboxów przy okazji premiery nowej generacji tych urządzeń zrobiło się głośno, kiedy Xbox podjął decyzję o usunięciu opcji rocznego abonamentu. Parę dni temu gracze po raz kolejny zaczęli podejrzewać, że coś musi być na rzeczy, ponieważ pojawił się nowy, niejasny zapis w umowie o świadczeniu usług.

Mortal Shell: Znamy datę premieryMortal Shell: Znamy datę premieryCzytaj dalej

Odpowiedź od władz Xboxa

Na narastające plotki o ewentualnej darmowości trybu multiplayer na konsolach od Microsoftu zareagowały w końcu władze Xboxa. W dosyć długiej wypowiedzi, rzecznik prasowy Microsoftu napisał: „Aktualizacja usługi online Xbox” umieszczona w Umowie o świadczeniu usług Microsoft odnosi się do podstawowej usługi Xbox, która obejmuje takie funkcje jak zapis cross-play czy zaproszenia do znajomych. Ta aktualizacja językowa ma na celu odróżnienie tej podstawowej usługi od płatnej subskrypcji Xbox Live Gold. Nie wprowadzono żadnych zmian w działaniu Xbox Live Gold. W tej chwili nie planujemy zaprzestania sprzedaży Xbox Live Gold. Obecnie jest to ważna część gier na konsoli Xbox i tak będzie w przyszłości”. Wydaje się więc, że temat całkowite zamknięcia abonamentu Live Gold jest wyjaśniony... jest jednak jeszcze jedna strona tego medalu.

FIFA 21 bez dwóch klasycznych cieszynek. Electronic Arts tłumaczy swoją decyzjęFIFA 21 bez dwóch klasycznych cieszynek. Electronic Arts tłumaczy swoją decyzjęCzytaj dalej

Microsoft wysyła sprzeczne sygnały

Z jednej strony Microsoft dosyć jasno stwierdził, że usuwanie oferty Live Gold nie jest przewidywane, z drugiej jednak strony zostało już zapowiedziane, że Halo Infinite będzie posiadało darmowy tryb multiplayer. Ciężko uwierzyć, żeby oferta taka dotyczyła tylko jednej produkcji, bo mogłoby się to spotkać z niezadowoleniem fanów. Mając więc w pamięci decyzję o usunięciu rocznego abonamentu, można podejrzewać, że Microsoft szykuje jakieś zmiany w tym systemie, jednak czeka na ogłoszenie swoich planów bliżej premiery konsoli Xbox Series X.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Projekt xCloud: Ponad 100 gier z Xbox Game Pass na urządzenia mobilne
  2. Mortal Shell: Znamy datę premiery
  3. FIFA 21 bez dwóch klasycznych cieszynek. Electronic Arts tłumaczy swoją decyzję
  4. Call of Duty Warzone nie upadnie. Gra ma być rozwijana wraz z nowymi częściami

Następny artykuł