Cosplay Master Chiefa z gry Halo.
Źródło: flickr

Halo Infinite dopiero w 2021 roku. Szykuje się wielka porażka Xbox Series X

Stanisław JanowskiStanisław Janowski
12 Sierpnia 2020

Wszystko wskazuje na to, że Xbox Series X może odnotować bardzo ciężki start. Premiera konsoli nowej generacji od Microsoftu się zbliża, a wielkich tytułów brak. Co ciekawe, na kryzysie Microsoftu zyskać może polskie studio produkujące gry.

Halo Infinite miało być jedną z gier, które napędzą sprzedaż Xboxa Series X. Producent poinformował jednak, że premiera gry zostaje przesunięta na 2021 rok. Czy fani konsoli od Microsoftu będą mieli w ogóle jakieś ciekawe tytuły do ogrania przy premierze urządzenia?

Dobre złego początki, czyli Xbox Games Showcase

W lipcu odbyła się wideokonferencja Microsoftu prezentująca gry, które miłośnicy Xboxa będą ogrywać przy okazji premiery konsoli nowej generacji. Już wtedy dało się słyszeć narzekania fanów, że największy konkurent Sony nie zaprezentował pełni swoich możliwości. Dużo kontrowersji pojawiło się przy okazji prezentacji rozgrywki długo wyczekiwanej kontynuacji serii Halo. Flagowy tytuł Xboxa miał powrócić na Xbox Series X z najnowszą częścią Infinite już przy premierze konsoli w listopadzie. Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują jednak, że premiera zostanie przesunięta na bliżej nieokreślny miesiąc w 2021 roku.

Długo wyczekiwana funkcja w końcu na PlayStation. Sony wysłuchało próśb graczyDługo wyczekiwana funkcja w końcu na PlayStation. Sony wysłuchało próśb graczyCzytaj dalej

Halo Infinite przesunięte. Powodem koronawirus

W oficjalnym oświadczeniu opublikowanym na profilu gry na Twitterze czytamy, że opóźnienie ma związek z pandemią koronawirusa. Ze względu na obowiązek pracy zdalnej prace nad grą zaliczyły duże opóźnienia i produkt nie będzie gotowy na premierę konsoli. Oznacza to, że Xbox Series X przy wejściu na rynek nie będzie miał ani jednego tytułu z kategorii AAA na wyłączność. To ogromny cios dla wszystkich miłośników konsoli od Microsoftu.

Potencjał jest, ale premier brak

Xbox od zawsze wypadał gorzej pod względem “exclusive’ów” niż PlayStation. Nie oznacza to jednak, że na konsoli Microsoftu brakuje topowych gier najwyższej klasy. Problemem jest jednak terminowość w ich tworzeniu. W tym momencie nie zapowiada się, aby w dniu premiery nowej konsoli gracze mieli szansę zagrać w jakąkolwiek ekskluzywną pozycję. Pozostaje czekanie, a jest na co. Wyżej wspomniane Halo Infinite, nowa Forza oraz Gears of War są w produkcji i te tytuły na pewno utrzymają najwierniejszych fanów podczas wyboru nowej konsoli. Duża część graczy zwrócić się jednak może w kierunku japońskiej konsoli od Sony, która bazę ekskluzywnych produkcji ma ogromną, a do tego prawdopodobnie będzie miała czasową wyłączność na część gier, które dostępne będą również na Xboxie.

Fall Guys - gra, która wzięła szturmem wszystkie platformyFall Guys - gra, która wzięła szturmem wszystkie platformyCzytaj dalej

Na kryzysie zyskają... Polacy

Co ciekawe, kryzys “growy” w Xboxie wykorzystać może polskie studio, które powoli zyskuje rozgłos w branży gamingowej. Mowa oczywiście o studiu Bloober Team, którego gra Medium będzie miała czasową wyłączność na konsole Xbox Series X oraz komputery z systemem Windows 10. Nie jest to z pewnością coś, co sprawi, że gracze z całego świata będą skakać z radości, jednak dla naszego rodzimego studia jest to ogromna szansa na rozwój.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Długo wyczekiwana funkcja w końcu na PlayStation. Sony wysłuchało próśb graczy
  2. EA Access trafi na Steam. Electronic Arts potwierdza
  3. CD Projekt Red z kolejnym rekordem. Polska firma warta 40 mld. zł
  4. Fall Guys - gra, która wzięła szturmem wszystkie platformy

Następny artykuł