Dwa kontrolery do gier. Niżej biały kontroler do konsoli Xbox One, wyżej czarny pad Dualshock do konsoli PlayStation 4.
Źródło: Wallpaperflare

Microsoft krytykuje politykę Sony. Chodzi o gry na wyłączność

Stanisław JanowskiStanisław Janowski
14 Lipca 2020

Walka między Xboxem a PlayStation nabiera na sile. Po pierwszych prezentacjach konsol nowej generacji i gier, w które na nich zagramy przyszedł czas na bardziej personalne przytyki. Szefostwo Microsoftu stwierdziło, że Sony stosuje nieuczciwe taktyki.

Jednym z najważniejszych aspektów, który jest brany pod uwagę podczas kupowania nowej konsoli, to lista gier, w które na niej zagramy. W tym temacie od lat przewagę ma Sony, które swoimi exclusivami zdecydowanie przewyższa ekipę Xboxa.

Gry na wyłączność to zaprzeczenie idei grania

Według Phila Spencera, szefa działu Xbox w Microsofcie, strategie Sony związane z tak zwanymi tytułami na wyłączność są nieuczciwe i zaprzeczają idei grania. Microsoft od jakiegoś czasu przestał konkurować w tej materii z Sony i rozpoczął tworzyć gry zarówno na PC jak i swoje konsole. “Uważam, że blokowanie klientom możliwości doświadczania gier to kompletne zaprzeczenie idei grania” - tłumaczył Spencer podczas wywiadu dla GamesIndustry. Co prawda szef Xboxa nie wspomniał w tym kontekście o konkurencyjnej konsoli, ale wszyscy raczej wiedzą o co chodzi.

Różnice w podejściu do nowej generacji

Zarówno Sony jak i Microsoft przedstawiają nieco odmienne spojrzenie na politykę związaną z wprowadzaniem konsol nowej generacji. Szef PlayStation stwierdził ostatnio, że jeżeli wkładają w projekt nowej konsoli tak dużo pracy, to powinna ona oferować funkcje niedostępne na poprzednich generacjach. Microsoft zapowiada z kolei, że niezależnie od premiery Xbox Series X, wszystkie gry od Xbox Games Studios będą trafiać również na konsolę obecnej generacji, a więc Xbox One.

Następny artykuł