Techgame.pl
Stoisko prezentujące Project xCloud.

flickr

Xbox: Project xCloud tuż-tuż. Strumieniowe granie od Microsoftu

17 Lipca 2020

Autor tekstu:

Stanisław Janowski

Udostępnij:

Microsoft nie czeka do premiery konsol nowej generacji z wprowadzaniem wszystkich swoich nowości. We wrześniu firma Billa Gatesa uruchomi oficjalnie Project xCloud, który pozwoli graczom cieszyć się xbox-owymi grami na ekranach własnych smartfon&oa

Właśnie zakończyły się beta testy nowej technologii od Microsoftu. Przedpremierowo z usługi Project xCloud mogli skorzystać mieszkańcy Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Kanady, Korei Południowej Indii oraz 11 pańsyw członkowskich Unii Europejskiej (bez Polski).

Xbox w Twojej kieszeni

Project xCloud to pomysł na przeniesienie gier z Xboxa na smartfony i laptopy za pomocą usługi strumieniowego przesyłania sygnału. Podobne usługi prowadzi już między innymi Nvidia (GeForce Now) czy Google (Stadia). Usługa była przez ostatnie miesiące testowana w różnych krajach na całym świecie, teraz funkcja dostępna będzie globalnie, wszędzie tam, gdzie dostępne są usługi Xbox.

Abonament i zniżki

Microsoft zapowiedział, że usługa xCloud wejdzie w zycie we wrześniu 2020 roku. Subskrypcja ma zawierać się w standardowym abonamencie Ultimate, który wynosi obecnie 54.99 zł miesięcznie i daje nam dostęp do takich usług jak Xbox Live Gold oraz Game Pass. Ponadto użytkownicy, którzy już subskrybują Game Pass’a uzyskają darmowy dostęp do xCloud’a.

Xbox zwiększa zasięgi

Twórcy obiecują, że stany gry będą się przenosić z jednego urządzenia na drugie, niezależnie na czym będziemy chcieli grać. “Gdy ukaże się Halo Infinite, Ty i Twoi przyjaciele będą mogli pograć gdziekolwiek na wielu typach urządzeń” - czytamy w oficjalnym oświadczeniu Xbox Wire. Polska niestety nie otrzyma od razu dostępu do usługi xCloud, ale możemy się spodziewać szybkiego jej wprowadzenia w naszym kraju, powstała już bowiem polska witryna usługi.

Podobne artykuły

gamerka

Gry

Wynajmij dziewczynę do grania. Za pieniądze zagrasz z każdą dzięki specjalnemu serwisowi

Czytaj więcej >
Anthem

Gry

Bioware ma plany naprawienia Anthem. Szykuje się wielkie odświeżenie gry.

Czytaj więcej >
Death stranding plakat

Gry

Death Stranding zmierza na PC! Znamy datę premiery, cenę i dodatki pre-order

Czytaj więcej >
doom mod covid

Gry

Powstał mod do Dooma, w którym zarażamy demony koronawirusem

Czytaj więcej >
humble capcom mega bundle

Gry

Ruszył Humble Capcom MEGA Bundle! Za grosze możecie zdobyć świetne gry

Czytaj więcej >
meat mmo plakat

Gry

M.E.A.T: Raper Słoń tworzy grę MMO

Czytaj więcej >