Stoisko prezentujące Project xCloud.
Źródło: flickr

Xbox: Project xCloud tuż-tuż. Strumieniowe granie od Microsoftu

Stanisław JanowskiStanisław Janowski
17 Lipca 2020

Microsoft nie czeka do premiery konsol nowej generacji z wprowadzaniem wszystkich swoich nowości. We wrześniu firma Billa Gatesa uruchomi oficjalnie Project xCloud, który pozwoli graczom cieszyć się xbox-owymi grami na ekranach własnych smartfonów.

Właśnie zakończyły się beta testy nowej technologii od Microsoftu. Przedpremierowo z usługi Project xCloud mogli skorzystać mieszkańcy Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Kanady, Korei Południowej Indii oraz 11 pańsyw członkowskich Unii Europejskiej (bez Polski).

Xbox w Twojej kieszeni

Project xCloud to pomysł na przeniesienie gier z Xboxa na smartfony i laptopy za pomocą usługi strumieniowego przesyłania sygnału. Podobne usługi prowadzi już między innymi Nvidia (GeForce Now) czy Google (Stadia). Usługa była przez ostatnie miesiące testowana w różnych krajach na całym świecie, teraz funkcja dostępna będzie globalnie, wszędzie tam, gdzie dostępne są usługi Xbox.

Rura odpływowa przy tamie.Ogromna dziura w jeziorze. Wleciał dronem i nagrał niesamowite ujęciaCzytaj dalej

Abonament i zniżki

Microsoft zapowiedział, że usługa xCloud wejdzie w zycie we wrześniu 2020 roku. Subskrypcja ma zawierać się w standardowym abonamencie Ultimate, który wynosi obecnie 54.99 zł miesięcznie i daje nam dostęp do takich usług jak Xbox Live Gold oraz Game Pass. Ponadto użytkownicy, którzy już subskrybują Game Pass’a uzyskają darmowy dostęp do xCloud’a.

Międzynarodowa Stacja Kosmiczna będzie widoczna nad Polską. Gratka dla obserwatorów niebaMiędzynarodowa Stacja Kosmiczna będzie widoczna nad Polską. Gratka dla obserwatorów niebaCzytaj dalej

Xbox zwiększa zasięgi

Twórcy obiecują, że stany gry będą się przenosić z jednego urządzenia na drugie, niezależnie na czym będziemy chcieli grać. “Gdy ukaże się Halo Infinite, Ty i Twoi przyjaciele będą mogli pograć gdziekolwiek na wielu typach urządzeń” - czytamy w oficjalnym oświadczeniu Xbox Wire. Polska niestety nie otrzyma od razu dostępu do usługi xCloud, ale możemy się spodziewać szybkiego jej wprowadzenia w naszym kraju, powstała już bowiem polska witryna usługi.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Microsoft Flight Simulator: W pudełku z grą znajdzie się aż 10 płyt DVD
  2. Ogromna dziura w jeziorze. Wleciał dronem i nagrał niesamowite ujęcia
  3. Xbox Game Pass: Yakuza Kiwami 2 i Mount & Blade w zestawieniu lipcowym
  4. Absurdalne nagranie. Usunął gniazdo szerszeni za pomocą odkurzacza

Następny artykuł