Techgame.pl
Parasol Xiaomi złożony odwrotnie. Mężczyzna wysiadający z samochodu.

Xiaomi

Xiaomi wymyśliło już wszystko. Inteligentny parasol ochroni nas nie tylko przed deszczem

3 Lipca 2020

Autor tekstu:

Stanisław Janowski

Udostępnij:

Chińska firma Xiaomi szturmem weszła na polski rynek sprzętów elektronicznych zapewniając setkom tysięcy Polaków tanie smartfony w atrakcyjnej cenie. Telefony komórkowe to jednak tylko część projektów nowatorskiej firmy.

Tym razem inżynierowie z Pekinu postanowili unowocześnić parasolkę.

Inteligentne wszystko

Specjaliści z Xiaomi wiedzą, jak zmieścić elektronikę w sprzętach, w których na pierwszy rzut oka nie ma w ogóle sensu ich umieszczać. Ostatnio pisaliśmy o inteligentnej kuwecie, która sama się sprząta i pilnuje, aby kot miał zawsze idealne warunki do załatwiania swoich potrzeb. Poza tym Xiaomi stworzyło inteligentne odkurzacze, monitory, żarówki. Teraz Chińczycy postanowili ochronić nas przed deszczem.

Parasolka dla dwojga

Xiaomi Youpin Ninetygo to parasolka, która została zaprojektowana w taki sposób, aby ułatwić nam życie podczas ulewy. I co prawda parasolka w swojej klasycznej postaci również spełnia to zadanie całkiem nieźle, to Chińczycy zapewniają, że ich produkt zrobi to o wiele lepiej. Ale zacznijmy od podstawowej informacji, czyli rozmiaru. Czasza parasola ma średnicę 106 cm, a długość pałąka, to 65 cm. Po złożeniu wymiary parasola zmniejszają się do 33,2 cm długości i 6 cm średnicy.

Ochrona przed deszcze, ale nie tylko

Parasol Xiaomi ma przede wszystkim chronić przed złymi warunkami atmosferycznymi. Ma w tym pomóc specjalna wzmocniona konstrukcja. Pręty w parasolce zostały zaprojektowane w taki sposób, aby odchylać się o kilka stopni co zapewni elastyczność w wypadku silnych podmuchów wiatru. Ponadto, parasol ochroni nas przed promieniowaniem UV oraz ciepłem, o czym świadczy certyfikat UPF50. Ciekawym dodatkiem jest również możliwość złożenia parasola w odwrotną stronę dzięki czemu nie zachlapiemy podłóg w pomieszczeniach. Kolejną innowacją jest zamontowana w rączce latarka rozświetlająca przestrzeń do 10 metrów przed nami. Parasol dostępny jest jak na razie jedynie na platformie Xiaomi Youpin w Chinach. Do zakupu zachęca również cena – 49 chińskich juanów, to około 30 złotych.

Stanisław Janowski

Wydawca portalu Techgame. Z wykształcenia dziennikarz i kulturoznawca. Wcześniej parałem się dziennikarstwem radiowym, teraz głównie działam w Internecie. Miłośnik retro-technologii i nowych smartfonów. W wolnych chwilach rozmawiam z Google Home.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@techgame.pl

Podobne artykuły

Najprzydatniejsze skróty klawiszowe

Technologie

Najprzydatniejsze skróty klawiszowe w systemie Windows 10

Czytaj więcej >
Jak przywrócić system Windows 10 do stanu początkowego?

Technologie

Jak przywrócić system Windows 10 do stanu początkowego?

Czytaj więcej >
Rakieta Długi Marsz 5B

Technologie

Chińska rakieta poza kontrolą. Wrak za kilkanaście dni spadnie na Ziemię

Czytaj więcej >
Astronauci na ISS

Technologie

Załoga misji Crew-1 powróciła na Ziemię. Wielki sukces SpaceX i NASA

Czytaj więcej >
London City Airport

Technologie

London City Airport wprowadza rewolucyjną technologię. Pierwsze duże lotnisko z cyfrową wieżą kontroli

Czytaj więcej >
Smartfon Cat S42 H+

Technologie

Idealne w czasie pandemii. Antybakteryjne smartfony już w sklepach

Czytaj więcej >